Към съдържанието

Снимка

Смяна на лампи КОГА?

• Please log in to reply
6 отговора на тази тема

#1 stenly

stenly

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 35 Мнения:

Публикувано 12 май 2009 - 21:07

Та въпросът ми е по какво да разбера дали лампите на едно китарно комбо са за смяна?

#2 Valserp

Valserp

I am tuned to D E F A C E

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1288 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 12 май 2009 - 22:51

Когато загубиш гейн или мощност. Ако получаваш необикновенно много шум и микрофонии. Ако някоя лампа просто откаже да свети, свети по-слабо или по-особено от останалите.
<p class='bbc_right'><span style='font-size: 8px;'><span style='color: #C0C0C0'>Pop songs gone metal: </span>
<br><a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/103483-dev-and-the-cataracs-bass-down-low/'>Dev & The Cataracs - Bass Down Low</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/104553-katy-perry-et/'>Katy Perry - ET</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/105207-ricky-martin-livin-la-vida-loca/'>Ricky Martin - Livin' La Vida Loca</a></span>

#3 bratmito

bratmito

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1071 Мнения:

Публикувано 13 май 2009 - 01:15

Въпроса общ ли е или имаш конкретно питане за някакъв симптом?
За предусилвателна или за крайна лампам става въпрос?
B)

Този пост е редактиран от bratmito: 13 май 2009 - 01:16

#4 sdj

sdj

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 121 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 13 май 2009 - 06:09

Въпросът съвсем общо съм го задал.Имам едно комбо дето нищо му няма ама съм го взел от ръка и се замислих над въпроса....

#5 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 13 май 2009 - 09:40

По принцип крайните лампи се сменят около два пъти по-често от предусилвателните, понеже там играят по-големи мощности.
Няма правило, живота на лампите е в границите на няколко хиляди часа. Зависи колко и как свириш.
По принцип, веднъж в годината би трябвало да е ОК, но не е железно правило.

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#6 fLiSk

fLiSk

Groove Guerilla

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3179 Мнения:

Публикувано 13 май 2009 - 09:48

Евтим го каза толкова точно, колкото може. Когато звукът почне да не ти допада, общо взето, защото правило за точно време за смяна на лампите няма. Някои хора твърдят че за 10 години редовно свирене не са сменяли лампи и усилвателите им пак си звучат екстра. Разбира се, това често е преувеличение или хвалба, но само демонстрира, че кога се сменят лампите зависи от теб. Само да не изгърмят :)

#7 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10452 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 14 май 2009 - 08:28

Това за смяната е малко трики бизнес. Аз лично имам резервни и през 5-6-7 месеца сменям за тест. Вече две години минаха и не чувам разлика с новите.
Това за количеството светене абсолютно НЕ Е вярно - няма нищо общо с живота или работоспособността на лампите!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни