Jump to content
Българският форум за музиканти

Malmsteen Jam


kolio_k

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз бих желал да се включа в джем-а, но след няколко дни - че в момента съм много зает с ремонти по новото ми студио ... Всички са забили яко, Кольо отново си е класа :punk_guitar:

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз реших да се запиша,че няма само хвалебствия трябва и на някой да се посмеят хората :punk_guitar:

Не съм го слушал това парче или ако съм е било отдавна, така че само импровизацийка.

 

<Crying (not in the rain)>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Heartman на мен единственото нещо дето не ми хареса е, че на места самия звук припуква и самия ти ефект е малко остър, за Малмстийн трябва малко по-мазен звук :) Но като импровизация хич не е зле... Добър опит :)

 

А за останалите, надявам се някой ден и аз да свиря като вас, ама... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите :):)

 

Иначе , под грешки разбирам че на места свиря доста недомислено, чат пат ми гасне състейна и една две бързи фрази са попосмачкани. Но наистина, да се свири в този дух добре, си иска ежедневна практика и съвсем друга техника от тази , която използвам нормално към днешна дата, пък и все ми идва да свиря някакви неща, които нямат общо с контекста ;) . Малко не ми идва отръки вече, като едно време, като ги стържехме с Диката тия хави по цял ден :) , то и тогава на него по му се отдаваха де ;) ,

 

@Heartman

 

Според мен много добре си ударил, пък и саунда май не е лош ( чух го на колконите на лаптопа :) , но така ми се стори )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"Together Petko with the men" - моя вариант с повече ентусиазъм отколкото умения :)

 

http://www.4shared.com/file/105158125/1430...JM_try5cvt.html

 

 

Само като си спомня че един от съфорумниците ни свиреше Малмстийн на акустична (много "качествена") Кремона .... :godbless::):recourse:

 

 

Поздравления на всички забили до сега - I'm only dreamin'

Редактирано от jazzyd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кольо свири по-добре от Малмстийн - казвам го отговорно и сериозно. (Не от позицията ми на неможещ китарист - което си е друга истина, а като дългогодишен слушател и професионален критик).

 

Грешчиците са ясни - и въпреки тях, в това записче няма единствено техника (тя се научава и тренира), а има мелодии, експресии, мисъл (противно на скромниченето му) и фокусирана емоция, предадена с един великолепен звук - който лично на мен повече ми хареса от Малмстийновия. (Не е лошо да споделиш веригата и сетингите - от образователен интерес, не че някой ще ги докара като тебе).

 

Имаме един музикант с който всички трябва да се гордеем; не му достига засега само едно (мое скромно мнение, дано да греша) - его и амбиция. Време е да си намери някой агресивен мениджър, който да го гони с камшика, че да даде на света онова, на което е способен :hysterical:

 

Чакаме още!

 

:)

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо свири по-добре от Малмстийн - казвам го отговорно и сериозно. (Не от позицията ми на неможещ китарист - което си е друга истина, а като дългогодишен слушател и професионален критик).

 

Грешчиците са ясни - и въпреки тях, в това записче няма единствено техника (тя се научава и тренира), а има мелодии, експресии, мисъл (противно на скромниченето му) и фокусирана емоция, предадена с един великолепен звук - който лично на мен повече ми хареса от Малмстийновия. (Не е лошо да споделиш веригата и сетингите - от образователен интерес, не че някой ще ги докара като тебе).

 

Имаме един музикант с който всички трябва да се гордеем; не му достига засега само едно (мое скромно мнение, дано да греша) - его и амбиция. Време е да си намери някой агресивен мениджър, който да го гони с камшика, че да даде на света онова, на което е способен :whistle:

 

Чакаме още!

 

:)

 

Че Кольо свири много добре спор няма, а дали звукът, техниката, мелодиите и т.н. му са по-добри от тези на Малмстийн вече е друг въпрос, който за да избегнем някой безумен спор нека кажем че е въпрос на вкус. М/у другото оригиналът е изсвирен в далечната 1986г. когато Ингви е на около 23г.

Иначе темата ме радва безкрайно защото не крия че съм заклет фен на шведа и ми е приятно да слушам днес неговата идея като фон на творческите опити на нашите съфорумци, някои от които действително са супер сполучливи. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да не отговоря

 

Бицев, страшно много ти благодаря за добрите думи ;)

Мисля, че си изцяло прав, що се отнася до факта, че малко не ми стигат амбиции да се опитвам да правя нещо сериозно сам ( поне за сега ). Това, с което активно се занимавам е да свиря тук и там като наемник (как звучи) и да преживявам, а всички знаем , че само с музика не е лесно. А пък и според мен, не съм готов на този етап да наравя нещо наистина качествено и най вече ново ( или поне характерно само за мен ), аз винаги съм се разглеждал като свирач, повече отколкото като творец и все имам чуството, че имам още много хляб да ям , докато се науча да свиря добре :), а това хич не ми помага на амбициите . Знам , че тази стратегия е не е най правилната, но така се стичат нещата при мен, може пък да се променят, аз много се влияя от моментни настроения и ако някой ме подкукуроса, току виж съм завил на 180 ( и умрял от глад ), през 99 почти бях решил да спирам да свиря.

 

Иначе его си имам и то голямо :D , но се опитвам да си го пазя за мен, радвам се ако успявам. В този форум сме, за да си правим густото и да си помогнем с нещо малко ако можем, не за състезания ( не би трябвало ). На мен лично, тук ми е забавно, през повечето време.

 

 

Що се отнася до Малмстиин, аз като минал голям фен, макар и много, много поласкан от мнението ти ;) , няма да се съглася с тази част в която казваш че съм по добър. Този човек е дал страшно много на електрическа китара и си заслужава Фераритата и там каквото има. Но най вече този тип свирене си е негова запазена марка и макар, че не го имитирам кой знае колко ( не че не искам в случая, но помня само няколко хватки :D и не ми стига лекота при свиренето им), при самото свирене в тази посока хоратата вече си викат ... аха , Малмстиин...., а това вече, за мен е истинското постижение и това е ниво, до което никой български китарист ( поне доколкото аз знам ) не се е докопал и няма изгледи. При това не мисля, че това е въпрос само на маркетинг иска се и потенциал и разни други нещица

 

Иначе знам, че повечето хора и тук във форума и на други места, вече не харесват Малмсиин, това е нормално, най лошото при него е липсата на всякакво развитие и прогресивното му затъпяване през годините ( извинявам се на феновете му, просто така ми изглежда ), и за мен М свършва някъде до 89та. Но факта е , че и без него свиренето на електрическа китара не би било същото. както Ivivdim пише, Малмстиин си е въпрос на вкус, в моя личен топ10, той винаги ще си присъства, макар и да го няма в плейлиста ми

 

Колкото до саунда ми, същия е супер прост за правене, представлява в случая Фендер стратокастер/Тюбскриимър с гейна на 12 честоти на 3 и волум на макс/Енгъл на крънч канал с гейн на около 1 часа (май) и честоти на средата, мастера е на под 1, това е най тихия запис , който съм правил наскоро. Аз лично не съм съгласен, че саунд се вади от тюб амп като се напържи крайното стъпало. Така се правят някои видове саунд, но далеч не е задъжително за всички, поне според мен. Ако на някой му е интересно, може да се заслуша и ще чуе, че в началото на парчето, клика от Кюбейса влиза в микса през китарния мик на кубето, който е на три метра от компа. Това явно показва колко тихо записвах.

 

Иначе се радвам, ако саунда ви е допаднал, защото се кефя да експериментирам с домашни записи, не съм много в час с звукозаписните програми, общо взето въртя докато искарам каквото ми се ще, често не успявам :)

 

п.п. Надявам се да чуем още фенове на другаря швед, досега джема е забавен. Още веднъж браво :godbless::thumbup: на всички участващи и коментиращи

 

 

 

"Together Petko with the men" - моя вариант с повече ентусиазъм отколкото умения

 

Много добре ти се е получило, хареса ми саунда ( малко силна е китара в микса , така ми се стори на лаптопните колкони де ) и това, че си го изсвирил по-спокойно.

 

:thx::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Разбира се, че сравнението ми отразява личен вкус (извинявам се ако е подразнило някого). Глупаво е да се сравняват артисти за "по-" и "най-" като да са състезателни коне; няма количествени критерии, всичко е субективно - в случая това беше моето субективно виждане. И в този план, разбира се, шапки долу на шведа - и за приноса му в еволюцията на инструмента, и за онези хубави моменти, които остават в ушите и главите ни.

 

:greenangel:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.