Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабели за бас


fracture

Recommended Posts

@BlackCorsair - когато написах `клопка`, имах впредвид, че понеже Monster наистина са си име, не означава ли че и в този случай се плаща и за марката, един вид, какво му е специалното на кабел за бас китара, друго си е като си начешиш крастата да притежаваш Monster кабел и то специално направен, едва ли не за теб самия. Не знам каква им е рекламата на този тип кабели и защо точно са подходящи за бас. Завършил съм Технически Университет :godbless: и от моя гледна точка (разбирай нещо като професионално изкривяване) искам да знам, защо аджеба кабела е специализиран за бас, някакви диаграми, някакви формули или поне завъртени обяснения свързани с физиката. А не рекламни девизчета от рода: Нашите инжИнери създадоха кабел специално за вас. То много ясно, че фирма като Monster си имат инженери и то много ясно, че кабелите така или иначе са предназначение за такива, дето искат да си свържат китарата с кубето. А да сте срещали подобни специализирани кабели на други фирми ? Може и да има, но не се и съмнявам, че ще наизкочат скоро време.

А ... щях да забравя - според мен американците не са тъпи, ама хич, щото от всичко правят пари, просто много добре си поназнайват психологията на техния си потребител, ама наистина си я знаят и отгоре на това я използват успешно.

@Nikifen - зависи от коя страна на барикадата си.

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

John Petruci, Steve Vai, Satriani, Slash свирят със самоделни кабели. Капиш? :godbless:

тва как става???? сами си ги правят от силикон и жица ли и от квото там се правят кабелите !? хехе

 

...или сами си запояват жаковете ?!... :godbless:

 

:arrow: STVAI-101.jpg

:arrow: Planet waves

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Petruci, Steve Vai, Satriani, Slash свирят със самоделни кабели. Капиш? :pray:

тва как става???? сами си ги правят от силикон и жица ли и от квото там се правят кабелите !? хехе

 

...или сами си запояват жаковете ?!... :cheers:

 

:arrow: STVAI-101.jpg

:arrow: Planet waves

Пусни си концерта на Steve Vai, мисля че някъде в Англия беше-дето има 3 CDта- последното е бонус CD и има интервю с личния му "техник" там той казва кратко и ясно, че почти всичко се преработва ЛИЧНО от него. А ако се вгледаш зад него има няколко изкормени кабела на масичката.

 

Тая снимка на стив вай е точно за да си мислиш, че ползва тоя кабел :pray: Знаеш ли колко му плащат за да им прави тази реклама? Много. Адски много. Има го и на сайта на Buzz Feiten, въпреки, че главните му китари на концерт и в студио, поне според сайта му никога не са имали такава система.

 

Както се спомена, всичко е за пари :cheers: Само не ми казвай, че вярваш, че всичките Signed модели са наистина ПОДПИСАНИ от дадения човек... :cheers:

 

 

П.П. Като видиш Вай с тоя ЧЕРВЕН КАБЕЛ С БЕЛИ ЖАКОВЕ ела ми кажи :cheers:

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ми казвай, че вярваш, че всичките Signed модели са наистина ПОДПИСАНИ от дадения човек... :pray:

 

ми чи как... той лично стой на поточната линия и ги подписва :hello:

 

я ме светни точно как се "преработва" кабел че ми е интересно...

 

сигурен съм че Томас (китарния му техник) си ги произвежда в гаража тия кабели... айде няма нужда...

 

Вай не използва Buzz Feiten но със сигурност е използвал fretwave

 

пс при положение че му плащат толкова много що просто не вземат да му дадът някои друг кабел вместо да си губи времето да ходи до магазина да си взима на метър и после да стой да си ги запоява се чудя аз :think:

 

той сигурно и струните сам си ги прави а за китарите да не говорим...

 

айде със (на)здраве :pray:

Редактирано от JEMer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ми казвай, че вярваш, че всичките Signed модели са наистина ПОДПИСАНИ от дадения човек... :pray:

 

ми чи как... той лично стой на поточната линия и ги подписва :hello:

 

я ме светни точно как се "преработва" кабел че ми е интересно...

 

сигурен съм че Томас (китарния му техник) си ги произвежда в гаража тия кабели... айде няма нужда...

 

Вай не използва Buzz Feiten но със сигурност е използвал fretwave

 

пс при положение че му плащат толкова много що просто не вземат да му дадът някои друг кабел вместо да си губи времето да ходи до магазина да си взима на метър и после да стой да си ги запоява се чудя аз :think:

 

той сигурно и струните сам си ги прави а за китарите да не говорим...

 

айде със (на)здраве :pray:

Нямам намерение повече да продължавам тоя безсмислен диалог... просто не бъдете толкоз наивни да вярвате чак до такава степен на реклами

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ги осъдят, защото ония след 8-годишни тестове, чиито продължителност е недоказуема, са установили, че тоя специален бас кабел е с 0.012% по-добре реагираш и провеждащ сигнала от бас, отколкото обикновения им досегашен кабел.

 

Пък и аз не съм Ерик Джонсън, че да познавам с какъв жак свиря или колко квадрата е захранващия проводник от контакта до трафа... :)

 

П.П. Има такива слухове за него, не случайно го пиша т'ва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отколкото обикновения им досегашен кабел.

Тва е много култово в рекламите :)

"отколкото ОБИКНОВЕНИЯ прах за пране/паста за зъби/четка/дамска превръзка/пелена/ароматизатор за кенеф....................."

 

интересно какво имат предвид под обикновен кабел- може би смъкната трамвайна жица :D

 

П.П. Който иска да види НЕОБИКНОВЕН кабел, във факултета по физика на ТУ преди време имаше изложба на тема ядрена физика. Там имаше изложени свръхпроводници с течноазотно охлаждане :) Който е мераклия може да пробва за китарката

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

П.П. Който иска да види НЕОБИКНОВЕН кабел, във факултета по физика на ТУ преди време имаше изложба на тема ядрена физика. Там имаше изложени свръхпроводници с течноазотно охлаждане ;) Който е мераклия може да пробва за китарката

Ако знаеш каква муха ми пусна ... няма да мога да спя, навит съм да пробвам, Ерик Джонсън си е Ерик Джонсън, ама fracture ще е първият басист в света, който е ползвал свръхпроводник ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, тоз Технически. Ама съм го изтървал това със свръхпроводника ;) нямал съм упражнения там по това време явно.

 

А иначе пак в Техническия с колегите правим големи открития. Едно от най важните е трансформатор с експериментално установено КПД доста по-голямо от 100 %.

Колега да не се навиеш да използваш технологията на тоя трансформатор за адаптери. никакъв предусилвател няма да ти трябва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, тоз Технически. Ама съм го изтървал това със свръхпроводника :) нямал съм упражнения там по това време явно.

 

А иначе пак в Техническия с колегите правим големи открития. Едно от най важните е трансформатор с експериментално установено КПД доста по-голямо от 100 %.

Колега да не се навиеш да използваш технологията на тоя трансформатор за адаптери. никакъв предусилвател няма да ти трябва ;)

Хехе :) Беше отдавна това- тогава си купих кубето и на връщане към гарата видях плакатче за тая изложба и си викам що да не скивам какво са турили :P

 

Между другото портиера обискира кашона с кубето да не би да има бомба вътре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7thString

портиера обискира кашона с кубето да не би да има бомба вътре

 

Еми така е то. Подозрителни лица с обемисти предмети=нинджи, терористи, талибани, екстремисти, наркомани и каквото друго може да роди портиерското въображение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/офф(сори за който): Заинтересованост на охраната от предмети на външни лица в ТУ?

Прасета в космоса?

Изпуснали сте и ревюто преди 2-3 дена...много физика щяхте да видите там брееееей.. :P:D

по темата: мисля че това с кабела е пълна глупост. Ако иаше такова нещо щеше да е от край време, а не 50тина години след създаването на електрическия бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаххаха тва с кабелите беше добро, за всяка марка китара независимо ква - трябва специален кабел :))))))

ДОБРЕ ДЕ ХАЙДЕ МАЛКО ДА намешаме и UHF неща.....ей така ...по детски....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нямаш проблеми за UHF-то, ето моля, прегледай и прочети :) :

http://www.samsontech.com/products/product...=1600&brandID=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.