Jump to content
Българският форум за музиканти

Нашите Тупани


Recommended Posts

Тея октобани май са хендмейд нали :o . И аз щях да си правя по едно време, ама се отказах защото се оказа, че няма как да изрежа горния ръб на 45градуса. Мислех си, че на струг може да стане, ама аз такъв струг не съм виждалАко са наистина са хендмейд кажи как ги направи и да ги почвам. Имам унас подобни пвц тръби, които чакат някой да ги напрай на октобани :D

Намери си майстор дърводелец който има маса за оберфреза.Може да ти откаже нарязване на пластмаса,но остриета 45 градуса има навсякъде-с твое острие няма да има проблем.Освен това ПВЦ-то е адски крехко-не става за тази работа,ръба ще се скапе много лесно.По-добре като Спаз,вземаш финна шкурка /около 1000/ и действаш.Разбира се най-готино е от акрил /плексиглас/ Такива тръби се намират сравнително лесно,имах телефона на една фирма,но не го пазя-питай Спаз или потърси в нета.

Поздрави и успех с изработката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 304
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То плексиглас е де ;) , мноо съм тъп. Познавам доста дърводелци ще поразпитам, ама няма да се навие сигурно никой, та ще ги шкуря сигурно. Поне на шкурене му разбирам. Лятото рабодя, като шлайфист :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това е фирмата.Имат тръби до 20 см. в диаметър което ти отговаря на 8" без малко,но корпусите по принцип се правят с 1-2мм по-малки.

Щом си работил като шлайфист,значи точна ръка не ти липсва и ще стане бързо.Само работната повърхност от която се тръгва трябва да е супер равна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се зарибих :) Spaz,колко общо ти излезе направата на октобаните? Говоря за тръбите,хардуера,изработката...абе всичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е почистена. Оставил съм само постове, които имат пряко отношение към темата и съдържат някаква полезна информация.

 

 

П.П. Никой да писка, че му липсват остроумните приказки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко нови снимки на тупаните ми. :ph34r:

 

 

DSC00031.jpg

 

DSC00029.jpg

 

DSC00022.jpg

 

DSC00032.jpg

 

14" 10" 12" 14" 22x17.5"; фус - Paiste 2002 Sound Edge 14"; райд - Zildjian ZXT 20", сплаш - Stagg DH 9"; ляв краш (от страната на бараниста) - Paiste Alpha Medium 16"; десен краш - Paiste 2002 16"; педал - Axis A short-board Double Pedal;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.