Jump to content
Българският форум за музиканти

64 битов процесор


musicman

Recommended Posts

Абе за ХДД-тата аз за 20 долара не бих рискувал да си взема различно от Сиигейт.

 

A преди седмица ми гръмна Хитачи-то на лаптопа (който е доста доста висок клас машина)....невър няма да си взема Хитачи повече...

Самсунгите не са лоши между другото.

 

А като чипсет най-добре винаги последното излязло, което можеш да си позволиш :D!

тука не съм съгласен ... в старата фирма брака на Сийгейт беше 90 процента и то от тия 90% 50% бяха още в гаранционния срок или малко след него ... ще кажеш е както като е гаранционен ще ти го сменят ... ама ти си изгуби веднъж важно инфо пък насетне нека ти го сменят ...

тука 100% съм съгласен че Самсунг в момента са най-напред с материала ...

за Хитачи мнението ми е противоречиво ... хубави са принципно , само дето има цяла кофти партида ... а в БГ май е точно от нея ...

от Сийгейт и Макстор бягай като от чума ... не са това , което бяха ...

Въпрос на опит :D Аз с две марки дискове не съм имал проблем Уестърн диджитъл и Сиигейт....

става въпрос за от 16 години насам...което е бая време...:)

 

За Хитачи не ми говори ама хич, да ги е... става въпрос за висок клас лаптоп за една камара кинти и да гръмне диска.... не благодаря..."невър агейн"

Но - "на вкус и цвет товарищ нет" както се казва....така че кой както я нагласи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

А за видео като тази какво смятате Video CARD ASUS EAX550GE/TD - ATI RADEON X550 PCI-EXPRESS, 256MB DDR, 128bit, DVI-I, TV OUT, DVI

 

 

И за 2 отделни харда?

Асус изкараха некъв ЕАХ700 сайлънт едишън без вентилатор...ама е пресен и не знам дали го има вече...

но и тва ще е добро...

 

двата отделни харда са повече от добра идея, ама що 40 гига втория - земи си 80 поне :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за Сонар-а ама Халф Лайф-а ще се държи прилично :D

 

Като цяло ако искаш вещо мнение( че наскоро се бях ровил да гледам разни тестове) погледни този линк:

http://www.ixbt.com/cpu/pentium4-32ghz-ee.shtml

Тоя сайт е култов просто,стига да ти си чете на руски.

 

тихо да прошепна...пентиумчи си земи бе батка...

 

:)

 

не че те навивам, просто можеш да прочетеш за всичко което питаш..май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тихо да прошепна...пентиумчи си земи бе батка...

 

:D

 

не че те навивам, просто можеш да прочетеш за всичко което питаш..май.

сакън, еретик,

ше ни избият ...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A8N-E s.939,nForce4 Ultra,4xDDR400 Dual ch., 1*PCI-E 16x,6ch. Audio,LAN,2*UltraDMA 133+ 4*SATA 3Gb/s, RAID (0,1), 8x USB 2.0, ATX

Добро е дъното, но според мен определено е по-добра оферта е да си вземеш дъно EPOX 9NPAJ, което е даже с 2-3 долара по-евтино. Особено ако ти хрумне да клокнеш процесора.

Само дето тук идва един проблем, че за дъната на ASUS доста фирми могат да ти спестят ДДС-то, а за EPOX май е почти невъзможно :)

 

За тази видеокарта - не виждам никакъв смисъл от ASUS N6200 PCI-E 128MB - тя е около 90$, горещо ти препоръчвам да се бръкнеш с 30$ повече и да си вземеш ASUS EN6600 Silencer 128MB PCI-E - разликата е доста осезаема, а и е с пасивно охлаждане.

Добър по-евтин вариант е Sapphire RADEON X550 128MB PCI-E, която е 69$ (пак с пасивно охлаждане). За 10$ отгоре можеш да вземеш такава с VIVO и 256MB памет (не съм много сигурен какви са предимствата, може би Shagrath може да сподели :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука да спомена

говорим за аудио пц

а не супер гамес Уред :D

 

Иначе всекви предложения са добре дошли

 

Аз прочетох че нфорс3 е по добре за аудио от 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми мисля, че има предостатъчно инфо за Рафо. Той да си решава. Аз за себе си реших да си взема следното:

 

pc.jpg

 

AMD Athon 64 3800+ x2 (Dual Core)

Thermal Take Big Typhoone - 12 cm fan - 16 dB

Asus A8N SLI Premium (fanless)

Asus EN6600 Silencer (256 Mb/PCI-Express) (fanless)

2x512 DDR400 CAS2.5 - Twinmos

2x80 Gb Maxtor 7200/8Mb

DVD+/-RW - NEC 3500A

Fortron 400W (24 pin EATX) - 12 cm fan

 

Не знам дали е подходящ за музика и не ме вълнуваше особено като го купувах. И за игри не знам дали е подходящ. Всеки със целите си.

 

Ако става въпрос за записи - еми нямам никакви грижи - точно никакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за Сонар-а ама Халф Лайф-а ще се държи прилично :D

 

Като цяло ако искаш вещо мнение( че наскоро се бях ровил да гледам разни тестове) погледни този линк:

http://www.ixbt.com/cpu/pentium4-32ghz-ee.shtml

Тоя сайт е култов просто,стига да ти си чете на руски.

 

тихо да прошепна...пентиумчи си земи бе батка...

 

:D

 

не че те навивам, просто можеш да прочетеш за всичко което питаш..май.

тоа тест е пълен фалш

 

просто мойте 2 стинки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми мисля, че има предостатъчно инфо за Рафо. Той да си решава. Аз за себе си реших да си взема следното:

AMD Athon 64 3800+ x2 (Dual Core)

Thermal Take Big Typhoone - 12 cm fan - 16 dB

Asus A8N SLI Premium (fanless)

Asus EN6600 Silencer (256 Mb/PCI-Express) (fanless)

2x512 DDR400 CAS2.5 - Twinmos

2x80 Gb Maxtor 7200/8Mb

DVD+/-RW - NEC 3500A

Fortron 400W (24 pin EATX) - 12 cm fan

 

Не знам дали е подходящ за музика и не ме вълнуваше особено като го купувах. И за игри не знам дали е подходящ. Всеки със целите си.

 

Ако става въпрос за записи - еми нямам никакви грижи - точно никакви.

е пък какво ти стана бре :think: :green:

компа ти е тамън:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука да спомена

говорим за аудио пц

а не супер гамес Уред <_<

Видеокартите, които съм ти препоръчал, са по-скоро най-добра покупка за тези пари, а не хай-тек геймърски решения :( Също така обръщам внимание и на факта, че са с пасивно охлаждане, което като цяло ти прави системата малко по-тиха.

 

niki123 - Уха, доста добре звучи, ама май за този ASUS и двупроцесорния AMD си се бръкнал доста надълбоко :think: (500$ нейде, или греша ?)

 

И дано нямаш проблеми с Maxtor-четата, щото лоша слава им се носи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMD Athlon64 3000+ s.939   

A8N-E s.939,nForce4 Ultra,4xDDR400 Dual ch., 1*PCI-E 16x,6ch. Audio,LAN,2*UltraDMA 133+ 4*SATA 3Gb/s, RAID (0,1), 8x USB 2.0, ATX   

ThermalTake FAN 

CASE 400W ATX FORTRON 

ASUS EN6200GE/TD 128MB PCI-E 

DVD  LG  DVD+-RW   

2x512 MDT DDR 400MHz   

120 GB SEAGATE SATA - AUDIO   

40GB MAXTOR SATA/7200/2MB - Software   

Windows XP Home

 

 

Е тва е .

 

Какво требе да се променя? :think:  :think:

aз лично бих ти препоръчал

MSI-K8N NEO4 F,nForce4 Std, S939, 2D400,E16,GL,Rd

въпреки , че и АСУС-а не е зле ... а както каза и Angermeans Епокса е един добър избор ...

 

този който ти е препоръчал Фортрон-а е направил наистина добре ... много хора пренебрегват захранването , а то си е като да сложиш на Ферари колела от каруца ...

 

за видеото не ти препоръчвам Х550 ... по добре тоя 6200 дето си си харесал , въпреки че и чист 6600 също би ти излезнал евтинко (не е задължително да е Silencer :( ) ...

 

отърви се от Сийгейт-а и Макстора ... потърси си Самсунг ...

 

само не разбрах какъв саунд ще има тази машинка ... щото ако разчиташ на вградения ... изобщо се губи смисъла от цялата гимнастика ... <_<

Редактирано от Shagrath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на опит :( Аз с две марки дискове не съм имал проблем Уестърн диджитъл и Сиигейт....

става въпрос за от 16 години насам...което е бая време...;)

 

За Хитачи не ми говори ама хич, да ги е... става въпрос за висок клас лаптоп за една камара кинти и да гръмне диска.... не благодаря..."невър агейн"

Но - "на вкус и цвет товарищ нет" както се казва....така че кой както я нагласи...

16 години без брак на Сийгейт ??? ... ай стиа ве ... при нас бяха към 200 върнати диска за около 1 година ... не особено добра статистика , не мислиш ли ? ;)

 

колкото до Хитачито ... съгласи се че в notebooks не слагат същите като в десктоп машини <_< , но си признавам че с мобилните истории не съм в час ...

 

за Western Digital съм съгласен ... няма оплакване за него ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 години без брак на Сийгейт ??? ... ай стиа ве ... при нас бяха към 200 върнати диска за около 1 година ... не особено добра статистика , не мислиш ли ? ;)

 

колкото до Хитачито ... съгласи се че в notebooks не слагат същите като в десктоп машини <_ ...>

 

за Western Digital съм съгласен ... няма оплакване за него ...

По цените, за които ги продават трябва да са точно 3-4 пъти по-добри тези в лаптопите ;)

при вас може и 1000 да са върнали, аз споделям личен опит...;)

и спирам..., кой каквото иска... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто имам компютри, различни от 8088 (<_<), всичките са били със сийгейтове и абсолютно нито един не е дал фира досега.

 

Иначе относно EPoX, в момента карам с второ такова, но и то е доста остаряло вече. Бяха страхотни дъна за времето си, но поне доколкото ми обясниха моите хора от Перси (които първоначално им бяха официален вносител), вече не са. Значи историята е, че навремето като излезнали, направили бум на пазара, супер качествени и супер клокващи се, само че естествено търсенето рязко скочило и те се принудили да изнесат производството в чужда фабрика, защото ресурсите не им стигали. Само че направили грешен избор и отишли при ECS, което довело до над 30% брак при продукцията и нещата вече не били същите. Затова Перси прекратиха взаимоотношения с тях и продължиха да си асемблират системите с ASUS.

 

Което ми напомня, че определено ми е време за нова щайга, а цените са отчайващи в момента. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.