Jump to content
Българският форум за музиканти

64 битов процесор


musicman

Recommended Posts

е пък какво ти стана бре  :think:   :green:

компа ти е тамън<_>

Ами на - ядосах се - говорим си глупости - АМД не ставало, АМД било върхът - взема си човек една ъп-то-дейт машина и въобще не му пука. Интел или АМД - все тая - въпрос на лични предпочитания и пари. Да - нФорс 4 има един проблем с някаква конкретна ДСП карта - така и не можах да запомня името на производителя - няма и да си купувам такава.

 

niki123 - Уха, доста добре звучи, ама май за този ASUS и двупроцесорния AMD си се бръкнал доста надълбоко  (500$ нейде, или греша ?)

 

И дано нямаш проблеми с Maxtor-четата, щото лоша слава им се носи...

 

Ами не е лошо ПЦ-то и е страшно безшумно (в голяма степен благодарение на термал тейк-а и Q-Fan на Asus), за съжаление излезе бая пара (процесора беше към $470, дъното към $220 и т.н.). Максторите ги имам от доста време - тях не съм ги купувал сега. В предишната фирма имахме доста макстори, в сегашната пак имаме макстори и не сме имали нито един гръмнал диск. В къщи също съм си пазарил досега само макстори след като се ядосах на IBM.

 

Друг въпрос са любимците ми от IBM които си продадоха бизнеса на Hitachi, след като CERN им върна цяла партида дискове - беше се разразил гига скандал, в който IBM твърдяха, че дисковете им в същност били за домашна употреба, която изключвала 24х7 употреба - т.е. те очаквали дисковете да работят максимум 8 часа на ден и то не всеки ден... без думи. След този скандал Hitachi им купиха подразделението за дискове и започнаха да продават същите боклуци с нова марка. Та въпросните дискове на IBM(Hitachi), до момента аз лично имам опита в замяната на 5 такива - 1 в къщи и 4 в предишната фирма (разбира се ги заменихме с Макстор).

 

Въпросът с гърмежите на диска е пряко свързан с навиците за архивиране - никога не съм губил ценна информация от който и да е от тези 5 заминали диска.

 

пс. Сега се чудя, дали да не си взема 2х 74 Gb WD Raptor 10 000 rpm, но по-скоро нямам нужда в момента, така че ще изчакам някакви по-яки дискове да излязат на пазара.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

По цените, за които ги продават трябва да са точно 3-4 пъти по-добри тези в лаптопите ;)

при вас може и 1000 да са върнали, аз споделям личен опит...;)

и спирам..., кой каквото иска... <_<

на каква база ги сравняваш след като са напълно различни технологии ?

(не се заяждам, не ме разбирай погрешно)

 

от личен опит на машината на наще също е Сийгейт и той гръмна 3 пъти в гаранционен срок , а това за което наще ползват пц-то е да гледат 2-3 пъти в седмицата по някой филм ...

пак от личен опит ти говорех и за върнатите дискове тъй като бях свидетел ...

но както и да е де ... прав си Nalbantov да си реши сам в крайна сметка ... :(

 

YtseJam е прав , че EpOx , когато излезнаха , направиха страше удар ... после нещо се поразвалиха ... сега дъната им за A64 обаче не са никак лоши ... затова пък MSI в миналото бяха доста назад с материала , но от известно време насам дръпнаха много и продължават да успорват лидерски позиции на пазара ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви!

Да си призная доста съм объркан. Мисля като начало да не минавам на 64 бита а да проверя дали дъното ми ще поддържа 3гх процесор. Седа съм с АМД 2200+, което като пусна 5-6 компресора в риъл тайм и усиджа му се вдига на 60 - 70%

Та ако дъното ми не поддържа 3гх. може би ще мина на 64 бита, така или иначе ще трябва да си купя ново дъно <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, за онази прословута унгарска партида на IBM всеки знае <_<

 

Както и да е, аз съм заложил на Hitachi и ще видим колко ще издържи, защото на Samsung няма как да си вземеш хард без ДДС, а Seagate за мен са с нереална надценка, само заради едни 2 години отгоре гаранция.

 

Иначе смятам пълноценно да ползвам ДВД-писачката, за да са по-сигурни нещата :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислих, че се чудиш за машина, с която да обработваш записани неща, а на теб май ти трябва за обработка в реално време?... Аз преди си мислих за такова нещо, ама предпочетох чистото желязо, което прави тук криво, там право. Вярно, че в комп-а всичко на 1000+ пиксела разстояние <_< ама, не е много за носене тук и там.

 

Аз лично ползвам моята стара машина само за обработка на записани уейв работи, ама съм далеч още от качеството, което виждам из доста парчета на хора от форума. Евала мога да кажа само :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с Маковете в гората:)

 

Темата не е за МАК. :)

Темата е 64-битов процесор, което не значи, че става въпрос конкретно само и единствено за ПЦ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с Маковете в гората:)

 

Темата не е за МАК. :)

Темата е 64-битов процесор, което не значи, че става въпрос конкретно само и единствено за ПЦ.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за Сонар-а ама Халф Лайф-а ще се държи прилично ;)

 

Като цяло ако искаш вещо мнение( че наскоро се бях ровил да гледам разни тестове) погледни този линк:

http://www.ixbt.com/cpu/pentium4-32ghz-ee.shtml

Тоя сайт е култов просто,стига  да ти си чете на руски.

 

тихо да прошепна...пентиумчи си земи бе батка...

 

;)

 

не че те навивам, просто  можеш да прочетеш за всичко което питаш..май.

тоа тест е пълен фалш

 

просто мойте 2 стинки ;)

aaaaaaaaaaха.. сигурно ;);)

 

все пак обработката на звук, кво е в крайна сметка, изчисления с цели числа или с плаваща запетая.Ако е първото АМД е с едни гърди напред.Но от където и да го погледнеш раликата е минимална.Мисля че е по важна стабилността на системата а не дали ще копресира нещо с няколко секунди по бързо или не..за това моя съвет е да похарчиш малко повече за дъно.Асус, Гигабайт еМеСаЙ :D тва ти препоръчвам най така скромно.Ти си знайш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMD Athlon64 3200+ s.939

Gigabyte K8NSC-NF3 Socket 939 - NVIDIA nForce3 250 ,AGP 8X,MCPs Dual channel,SATA ,Lan,Sound 6ch (UAJ),Dual channel,- 24

ThermalTake FAN

CASE 400W ATX FORTRON

Video Card ASUS A9550GE/TD - ATI RADEON 9550, 128MB DDR, 128bit, AGP 8x, DVI-I, TV OUT( S-Video )

DVD Recorder LG DVD+-RW

2x512 MDT DDR 400MHz

80GB HITACHI SATA 8mb cache

120 GB SEAGATE SATA

WIN XP HOME DSP OEM

 

 

е на. Купих го тва :hello:

 

Ако дъното ме издразни го сменям до 2 седмици :green:

 

Взех нфорс 3 поради съвети от ЕМУ. Имал ипроблем с Н4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ! Със здраве да си го ползваш ! :D

 

Дъното го смени с EPOX най-добре. От новите модели на ASUS всеки 2ри се оплаква от проблеми, най-често с БИОС-а.

Много добра памет са ти сложили, MDT за парите си е супер и държи на клок ;)

 

Захванването ти също е перфектно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ! Със здраве да си го ползваш !  ;)

 

Дъното го смени с EPOX най-добре. От новите модели на ASUS всеки 2ри се оплаква от проблеми, най-често с БИОС-а.

Много добра памет са ти сложили, MDT за парите си е супер и държи на клок ;)

 

Захванването ти също е перфектно :D

 

Благодаря!!!;)

 

Аз си ги избрах бре ;)

Никой нищо не е слагал :green:

Даже аз си го сглобих ;)

Дъното ше проам тва за 2 уикс ;)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа, че имам същия асус-ки радеон и вече два пъти подред ми гърми tvout. Веднъж смених картата, сега пак отиде и вече няма да я сменям, ебал съм я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа, че имам същия асус-ки радеон и вече два пъти подред ми гърми tvout. Веднъж смених картата, сега пак отиде и вече няма да я сменям, ебал съм я.

;);):metalist::blink:

 

е*ал съм го нема да гледам през него на тв-то;)

дано другото да и бачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.