Jump to content
Българският форум за музиканти

64 битов процесор


musicman

Recommended Posts

значи да не си зимам амд64 :blink:

 

Ета днеска си харесах е тва

 

AMD Athlon64 2800+ s.754

Дънo EPOX 8KDA7I Nforce3 250Gb Chipset,s.754 Athlon 64bit , SATA,Lan,SB 6 ch Audio

ThermalTake FAN 9

CASE 350W ATX FORTRON

Видео карта ASUS Nvidia 6200,128MB,128 bit, AGP8x

DVD LG DVD+-RW

2x512 MDT DDR 400MHz

200GB SEAGATE SATA

 

 

какво ще кажете?

 

като нямам 64 бит софт

какво да взема тогаз? :(

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ами лошото е, че сокет 754 повече няма да се развива, тъй че е по-добре да се вложи в с.939, та след време като поевтинеят по-бързичките процесори да можеш да си сложиш такъв. Но тук ти си решаваш...

 

Само бих те посъветвал да си вземеш Hitachi или Samsung хард, защото Seagate с нищо не са по-добри, а са по-скъпи. Само дето имат 5 години гаранция, а не 3г. като на другите.

За сравнение - 200GB Seagate SATA e 118$, а 250GB Hitachi SATA и 200GB Samsung SATA - 114$ и 92$ съответно :blink: (това са цени без ДДС, май Самсунг винаги вървят с ДДС-то)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NF4 ултра за 939 или LGA 775 с чипсет 955 и си спокоен за близките 2-3 години.

памет Мюшкин, духалка Zalman(почти безшумна) , захранване Фортронче или термалтейк ама поне 400 вата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NF4 ултра за 939 или LGA 775 с чипсет 955 и си спокоен за близките 2-3 години.

памет Мюшкин, духалка Zalman(почти безшумна) , захранване Фортронче или термалтейк ама поне 400 вата.

indeed :blink:

 

Другата далавера в с.939 е, че процесорите за този сокет са с дуал чанъл контролери за паметта (мдам - в АМД са вградени в процесора).

 

За духалка - аз съм много доволен от този термал тейк: http://www.thermaltake.com/coolers/4in1hea...on/cl-p0114.htm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за ХДД-тата аз за 20 долара не бих рискувал да си взема различно от Сиигейт.

 

A преди седмица ми гръмна Хитачи-то на лаптопа (който е доста доста висок клас машина)....невър няма да си взема Хитачи повече...

Самсунгите не са лоши между другото.

 

А като чипсет най-добре винаги последното излязло, което можеш да си позволиш :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм тука хвърлих едно око отгоре отгоре на темата ...

това , че А64 е безсмислена покупка си е смешно твърдение ... колко от тези които казват , че не си заслужава изобщо да пускали такова пц пред очите си ?

аз имах АХР клокнато на 2400МHz ... сега съм с А64 клокнат на 2300 , но дори и на дефолт (1800МHz) просто изкъртва старото Алтонче и то на 32бит приложения ...

един от големите плюсове на новата архитектура е това , че контролера на паметта се намива вътре в самия процесор , което оказва голямо влияние ...

 

колкото до ВинХП 64 ... с такова съм вече половин година ... не виждам да е нестабилно ... че и няма мемори лиикове след ден-два работа ... за разлика от 32бит версия , която лапва 150% от системните ресурси ...

 

колкото до софтуера ... да за момента няма много 64бит приложения ... но е факт , че 32бит вървят по-бързо на 64бит система ...

 

наистина с754 не е добра идея ... по-добре да се насочиш към с939 ... макар пролетта да идва сМ2 , който ще е с различен брой пинове и т.н. ... но с939 още е далеч от края на жизнения си път :) ...

 

друго какво какво ... ами ако има нещо питайте ...

 

и стига с това чух от мой приятел ,, че тъщата на приятелката на браточед му казала ... :D

 

наздраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за ХДД-тата аз за 20 долара не бих рискувал да си взема различно от Сиигейт.

 

A преди седмица ми гръмна Хитачи-то на лаптопа (който е доста доста висок клас машина)....невър няма да си взема Хитачи повече...

Самсунгите не са лоши между другото.

 

А като чипсет най-добре винаги последното излязло, което можеш да си позволиш :)!

тука не съм съгласен ... в старата фирма брака на Сийгейт беше 90 процента и то от тия 90% 50% бяха още в гаранционния срок или малко след него ... ще кажеш е както като е гаранционен ще ти го сменят ... ама ти си изгуби веднъж важно инфо пък насетне нека ти го сменят ...

тука 100% съм съгласен че Самсунг в момента са най-напред с материала ...

за Хитачи мнението ми е противоречиво ... хубави са принципно , само дето има цяла кофти партида ... а в БГ май е точно от нея ...

от Сийгейт и Макстор бягай като от чума ... не са това , което бяха ...

 

 

 

 

отделно колкото за духалката Залман 7000А или 7000В - Cu също ще свърши чудесна работа

Редактирано от Shagrath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMD Athlon64 3000+ s.939

A8N-E s.939,nForce4 Ultra,4xDDR400 Dual ch., 1*PCI-E 16x,6ch. Audio,LAN,2*UltraDMA 133+ 4*SATA 3Gb/s, RAID (0,1), 8x USB 2.0, ATX 100

ThermalTake FAN 13

CASE 350W ATX FORTRON

ASUS EN6200GE/TD 128MB PCI-E

DVD LG DVD+-RW

2x512 MDT DDR 400MHz

200GB SEAGATE SATA

 

А за видео като тази какво смятате Video CARD ASUS EAX550GE/TD - ATI RADEON X550 PCI-EXPRESS, 256MB DDR, 128bit, DVI-I, TV OUT, DVI

 

 

И за 2 отделни харда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMD Athlon64 3000+ s.939

A8N-E s.939,nForce4 Ultra,4xDDR400 Dual ch., 1*PCI-E 16x,6ch. Audio,LAN,2*UltraDMA 133+ 4*SATA 3Gb/s, RAID (0,1), 8x USB 2.0, ATX

ThermalTake FAN

CASE 400W ATX FORTRON

ASUS EN6200GE/TD 128MB PCI-E

DVD LG DVD+-RW

2x512 MDT DDR 400MHz

120 GB SEAGATE SATA - AUDIO

40GB MAXTOR SATA/7200/2MB - Software

Windows XP Home

 

 

Е тва е .

 

Какво требе да се променя? :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за :

 

Quote:

 

A8N-E s.939,nForce4 Ultra,4xDDR400 Dual ch., 1*PCI-E 16x,6ch. Audio,LAN,2*UltraDMA 133+ 4*SATA 3Gb/s, RAID (0,1), 8x USB 2.0, ATX

-------------------------------------------------------------

 

wrong, for audio you're better off with NF3 chipset MoBo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.