Jump to content
Българският форум за музиканти

Позицията на ктарата


Glacierise

Recommended Posts

Я изокайте се, граждани, по тоя въпрос. На мене лично ми е доста неудобно като съм прав китарата да ми е ниско, ама гледам да свиквам. Знам, че е кофти за ръцете, ама глей го Джеймс - дъни от 20 години, китарата му е на коленете, па си е жив и здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

До коленете му е ама така е гъзарско ;)

Я виж BBKing като китарата му е под брадата - някак си не хваща окото. Той за това не куфее защото не му е удобно :):)

 

Сега сериозно по въпроса.

На мен също не ми е удобно китарата да е съвсем ниско. Намерил съм си положението, което ми е удобно на ръцете. Истината е, че колкото е по на вискоко - толкова е по-удобно. Е, сега не е нужно да се прекалява. Идеята е да не си загубиш постановката. Щото иначе ще те болят ръцете. А има и нещо друго. както и да застанеш - свикава се ;)

С повечко упражнения можеш да се научиш да свириш и с китара на коленете ;)

Моето мнение е всеки да си намери как му е най-удобно и да свири :guitar: ;) :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гениталите ми са малко под центъра на тялото, а главата- м/у раменете и гърдите!

:godbless:

Тоя е най-големия манекен да знаете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има някакво значение, но на мен ми харесва китарата да е по-ниско разположена. Това може би зависи и от конструкцията на тялото, ако си набит и с къси ръчички ще ти е по-трудно :godbless: . На мен лично ми е по-удобно ниско разположена, защото изгежда по-яко според мен, даже искам да я сложа още по-ниско, но за това ми трябва по-дълъг колан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя е най-големия манекен да знаете!

 

Знам. Особено когато свири на един крак. А пък като е забравил песните само стои и гледа така :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има някакво значение, но на мен ми харесва китарата да е по-ниско разположена. Това може би зависи и от конструкцията на тялото, ако си набит и с къси ръчички ще ти е по-трудно :lol: . На мен лично ми е по-удобно ниско разположена, защото изгежда по-яко според мен, даже искам да я сложа още по-ниско, но за това ми трябва по-дълъг колан.

...и по-дълги ръце :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свира със средна дължина на колана - нито е по - висок, нито прекалено нисък... според мен най важното е да ти е удобно, но все пак и визята не е за пренебрегване....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.