Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно китарите Squier Stratocaster® един път за винаги.


metalhammer

Recommended Posts

^

В действителност пробвах. И в интерес на истината няма кой знае каква разлика. Попринцип нямам ясно изразени заглъхващи позиции, къто тона направо да е скопен и например, ако имам 2 сек. на 13-та позиция на втора струна, то на 16-та да е 4 сек. Самото озвучаване е сравнително развномерно и прогресивно, колкото по-нагоре отиваш по грифа.

 

Но съм твърдо решен да сменя тоя псевдо стоманен блок на тремолото с нещо по-тежко и масивно, по възможност месинг, водейки се от термина брас секция и предполагайки, че месинга има много добри звукови и звукопроводими свойства.

Друга бира е титана, казват. Много скъпо и много хубаво звучало. Един блок от титан е 200$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има смисъл да се занимаваш на такава китара.

Ако ти е за занимавката - пробвай.

Иначе се съмнявам, че ще доближиш звука твърде много до Фендер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. 90% от хората в Хармъни пишат пълни щуротии по мои наблюдения.

Сещам се за още едно място. :thumbs_up:

 

Сори за оффа, но...е истина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, нека се върнем на темата за Squier.

 

Сега ясно е, че няма никакъв смисъл да ъпгрейдваш евтина китара с адаптери, които струват повече от самата нея.

 

Обаче има нещо друго. Bullet и Affinity не са с алнико адаптери, а с керамични или там каквито се водят. Примерно харесвам алнико звученето и предполагам ще има смисъл да подменя стоковите адаптери с нескъпи алнико такива.

 

Преди мислех да взема Tex-Mex, обаче не ми се дават 200лв за адаптери, при положение, че няма да се случат чудеса :icon_shithappens:

Въпроса ми е малко офтопик (то цялата тема е тръгнала натам), но предложете някакви алнико адаптери на не много висока цена? Става въпрос за единични страт адаптери!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е малко офтопик (то цялата тема е тръгнала натам), но предложете някакви алнико адаптери на не много висока цена? Става въпрос за единични страт адаптери!

 

Нерядко във форума колеги със страт китари ъпгрейдват адаптерите с по добри и продават стоковите алнико на добра цена.

 

Срещани са обяви за 100 -120 лева комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

 

Да извадя темата и да споделя някои нови впечатления относно Squier, които никак не са положителни.

 

Ползвам един "оборотен" такъв и нещата, които веднага ми направиха впечатление. Първо, огромно впечатление ми направи колко по-лек е от моя. (Явно наистина ще да ми е направило впечатление, щото от известно време нямам достъп до моята китара). Тялото е по-тънко. Грифа също е по-тънък от моя, но това е въпрос на предпочитания. При включването на китарата забелязах - шумящи потенциометри (мислех, че моите шумят), ключето пръщи страшно много, като при смяна на адаптер, успешно приглушава зука на китарата. Звука е мътен, среднист, басовите струни ми звучат много кашонесто, което ме навежда на мисълта, че може да не е точно от дърво въпросната китара. Не предполагах, че разликата в зука ще е толкова огромна. (Мисля дори да запиша семпъл, за да се чуе как звучи една китара от шперплат, примерно.)

 

Плюса от тази ситуация е, че се бях засили да отделя някой лев и да отнеса някой Squier на старо от форума, обаче без да пипна или да чуя... Все си виках, кво пък, по-лошо от моя няма да е ....

Бас държа, че една чамова Кремона или някой ОрФендер ще звучи по-добре...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

В действителност пробвах. И в интерес на истината няма кой знае каква разлика. Попринцип нямам ясно изразени заглъхващи позиции, къто тона направо да е скопен и например, ако имам 2 сек. на 13-та позиция на втора струна, то на 16-та да е 4 сек. Самото озвучаване е сравнително развномерно и прогресивно, колкото по-нагоре отиваш по грифа.

 

Но съм твърдо решен да сменя тоя псевдо стоманен блок на тремолото с нещо по-тежко и масивно, по възможност месинг, водейки се от термина брас секция и предполагайки, че месинга има много добри звукови и звукопроводими свойства.

Друга бира е титана, казват. Много скъпо и много хубаво звучало. Един блок от титан е 200$.

 

Oтносно опирането ще се самоцитирам :punk_guitar:

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=429647

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Използвам темата за следния въпрос. Как се държи Squier Standart strat на чист тон? Разбрах вече, че тялото е от агатис, което е минус. Питам, ако някой може да сподели лични впечатления, а иначе е ясно, че ще се пробва и избира в магазин китарата. :)

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.