Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно китарите Squier Stratocaster® един път за винаги.


metalhammer

Recommended Posts

@Кольо:

 

> "...на един китарист му трябва един Фендера, един Гибсън и една тъй наречена модерна китарка. Аз лично бих добавил и една, тип ES 355, както и една тип L5..."

 

Т.е., един (поне) Фендер, три (3!) Гибсъна - и една ('някаква си там') модерна китарчица... :)

 

4 : 1 за класиката :punk_guitar:

 

И наистина - дай Боже всекиму!

 

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже навлизаме яко в оффтопик...

 

Един доста класен амп с яка чиста бленда - лампов - винаги може да изкара хайгейн резачка с преамп или дистър.

Обратното не важи!

 

Понеже темата тука опира до достъпни китарки тип стратокастер - пък ние я разтягаме много:

 

Искам да вметна , че един страт с хъмбъкер на бриджа е една много универсална китара - особено ако дървото е по качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете, ако щете и на най-евтиния скуайър страт, един Super Distorition на бриджа, па да видим дали няма да има "подобрение"!

 

И в какво ще е подобрението?В гейна?Ще зазвучи малко по-ясно?

Има десетки начини това да се направи и с други методи...

... и пак няма да има тон, да не говорим за фийдбек.(отзвук от дървото(ако изобщо е от дърво)) :godbless:

 

Всъщност правилно си написал подобрение в кавички...ако ме разбираш.

 

п.с. Гейн, тон ,гейн, тон...

Трябва да се прави разлика от време на време, но не е задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не каза има ли начин една китара да зазвучи по-добре,без да се бара електрониката.Щом две китари от една и съща серия звучат различно ,значи вероятно недостатъците идват от изработката и може ли да се направят някакви корекции/модифициране да зазвучи по-добре.

Нямам squier,но имам един factor със страт форма от класа на bullet и звучи изключително гадно и липсва всякаква плътност на тона и всеки съвет би бил добре дошъл.Взел съм я за 100 лв и не очаквам чудеса,но все пак... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :godbless:

Единственото, за което се сещам, е да застопориш тремолото (имаше подробни обяснения - с подпиране с дървено трупче, и т.н.), и да сложиш по - дебели струни. Те ще ти дадат "плътен тон", а застопореното тремоло - малко повече състейн.

Това е при положение, че не искаш, да сменяш адаптери, или нещо по нея.

Ако греша, нека някой ме поправи. Поздрави!

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже навлизаме яко в оффтопик...

Един доста класен амп с яка чиста бленда - лампов - винаги може да изкара хайгейн резачка с преамп или дистър.

Тук пък аз не съм съгласен. Ама хич. Яките хайгейн резачки с Басман например или Мачлес ?!@#??? Айде да не сме "виждале и пипале" разбирам, ама нье е тъй...

 

Иначе аз не съм Стратокастър привърженик, така че т'ва не е мойта тема и се изнасям скоропостижно, преди да попадна под ударите на съдбата :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То като гледам освен за Squier - нещата отидоха до дърво адаптери ...

 

То са хубави неща ама не се отнасят до бюджетните китари Squier .

 

Иначе да продължим офтопика:

 

Басман с външен кабинет и хайгейн преамп няма да се различава много от стандартна хайгейн глава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то какво ще остане от Басмана? Power-ampa...

 

Малко ми звучи като "ако на скуайъра му вземем струните и ги сложим на един Gibson Les Paul за 5000$ и ще изкарат як звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете, ако щете и на най-евтиния скуайър страт, един Super Distorition на бриджа, па да видим дали няма да има "подобрение"!

 

И в какво ще е подобрението?В гейна?Ще зазвучи малко по-ясно?

Има десетки начини това да се направи и с други методи...

... и пак няма да има тон, да не говорим за фийдбек.(отзвук от дървото(ако изобщо е от дърво)) :icon_shithappens:

 

Всъщност правилно си написал подобрение в кавички...ако ме разбираш.

 

п.с. Гейн, тон ,гейн, тон...

Трябва да се прави разлика от време на време, но не е задължително.

Пишете колко' да не заспите, колеги, и не четете на какво отговаряте ...

Кавичките са именно за това, че "подобрението" е понятие, в което се влагат различни параметри и комбинации от тях, както представете си бях написал в цитирания мой пост ...

Що се отнася до това дали имало или нямало подобрение, тук не водим теоретичен спор - практиката е доказала, че има. Какво ли, например? Ами, отговарям веднага: на plywood страт копие си бях сложил ДМ Фаст Трак 2 на бриджа - повече дефиниция, повече гейн, повече средни, повече ряз и пробив в микса. Малко ли ви е?

А стотиците хора, дето са ъпгрейдвали Скуайъри и са писали положителни прегледи в Harmony Central и прочее, всичките идиоти ли са, може би?

Ако вие си разбирате подобренията по някакъв друг начин, ОК - както казахме всеки си влага в тази дума, каквото си иска. Това обаче не решава въпроса еднозначно и генерално, както се опитвате да го представите.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобрение ИМА, но то не е значително, от гледна точка на търсенето на ДОБЪР тон, особено на clean.

Като сложи човек страхотни адаптери на зле звучаща китара, подобрението не е много по-значително от подобрението, получаващо се от снабдяване на певец с неприятен глас със страхотен микрофон.

Да - има повече яснота, повече прозрачност, повече равномерност, което още по-добре позволява да се чуе, че китарата не е съвсем ОК откъм тон.

 

Обратно - ако сложим непретенциозни адаптери на много хубава китара, тя ще звучи по-мътно и неравномерно, но няма да изгуби хубавото си плато на тона, няма да изгуби състейна си и т.н. Ще звучи като много добър певец, пеещ на евтин микрофон - пак ще личи, че певецът е добър, въпреки кусурите на микрофона.

 

Затова, според мен, нещата биха се наредили по качество на звука така:

 

1.Хубава китара с хубави адаптери

2.Хубава китара с по-лоши адаптери

3.Лоша китара с хубави адаптери

4.Лоша китара с лоши адаптери

 

Но... мисля, че темата беше за Squier!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете, ако щете и на най-евтиния скуайър страт, един Super Distorition на бриджа, па да видим дали няма да има "подобрение"!

 

И в какво ще е подобрението?В гейна?Ще зазвучи малко по-ясно?

Има десетки начини това да се направи и с други методи...

... и пак няма да има тон, да не говорим за фийдбек.(отзвук от дървото(ако изобщо е от дърво)) :)

 

Всъщност правилно си написал подобрение в кавички...ако ме разбираш.

 

п.с. Гейн, тон ,гейн, тон...

Трябва да се прави разлика от време на време, но не е задължително.

Пишете колко' да не заспите, колеги, и не четете на какво отговаряте ...

Кавичките са именно за това, че "подобрението" е понятие, в което се влагат различни параметри и комбинации от тях, както представете си бях написал в цитирания мой пост ...

Що се отнася до това дали имало или нямало подобрение, тук не водим теоретичен спор - практиката е доказала, че има. Какво ли, например? Ами, отговарям веднага: на plywood страт копие си бях сложил ДМ Фаст Трак 2 на бриджа - повече дефиниция, повече гейн, повече средни, повече ряз и пробив в микса. Малко ли ви е?

А стотиците хора, дето са ъпгрейдвали Скуайъри и са писали положителни прегледи в Harmony Central и прочее, всичките идиоти ли са, може би?

Ако вие си разбирате подобренията по някакъв друг начин, ОК - както казахме всеки си влага в тази дума, каквото си иска. Това обаче не решава въпроса еднозначно и генерално, както се опитвате да го представите.

 

 

Когато се сложат хубави адаптери на Скуаиър, подобрение има, но това не прави лявата китара - добра. По този начин един инструмент за 300 лева, може да се докара да свири до нивото на един такъв от 1000 лева например ( по възможност евтиният да не е шперплатов де ), но няма нито да е толкова удобен, нито да изглежда толкова добре, нито ще е направен добре колкото него и в същото време вече ще струва към 600, ако това подобрение устройва съответния потребител, то тогава същото си струва. Според мен това е нбутване на грешни пари ( абсолютно лично мнение) Що се отнася до това, един инструмент от 300 лева да се направи да свири като такъв от над 2000, просто е невъзможно, освен като сменяме хардуера и електрониката, не добавим и ново тяло и гриф :icon_shithappens: .

 

И да, явно под подобрение разбираме различни неща, в това няма нищо лошо, все пак вероятно и свирим различни работи, по различен начин. Светът е шарен

 

п.п. 90% от хората в Хармъни пишат пълни щуротии по мои наблюдения, аз лично чета там, само за да видя дали някой ефект или амп дава определена статистическа склонност към дефекти.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. 90% от хората в Хармъни пишат пълни щуротии по мои наблюдения, аз лично чета там, само за да видя дали някой ефект или амп дава определена статистическа склонност към дефекти.

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми как няма да пишат, като например въпроса е: "Какво мислите за китарите Х?", а отговора е: "Платих за моята 150$, удобна е, бърз гриф, добре поставени прагчета, адаптерите обаждат много ясно, потенциометрите не пръщят, тремолото разстройва малко..." Е то общото взето всичко, което може да иска един човек... И това за мен е подвеждащо, необективно мнение.

 

А по темата, която вече не знам коя е, така или иначе... Мисля да сменя блока на тремолото с месинг и по възможност да е по-голям. (Има мегдан за още). Ще ми се и да си поръчам едно парче месинг или бронз, по възможност (че май е по-тежък, ако не греша) за главата (от задната й страна - FATHEAD), та да пооправи малко глухите позиции.

Общо взето, парите, които човек ще даде за материал и изработка, ще са като на нов комплет Texas Special, нещо ала-Ингви Малмсийн адаптери или някоя от Зоните на ДиМарцио. Пък и готовите блокове на пазара така или иначе варират колкото един нов комплект адаптери от изброените категории.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо опри главата здраво в стената и виж дали има разлика като свириш така.

Ако няма - не и окачвай тежести - няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.