Jump to content
Българският форум за музиканти

Almost A Whisper


musicman

Recommended Posts

Откриващата чиста китара ми се струва прекалено суха.

Тая китара се заклевам, че в къщи звучи по-силно и по-хубаво

може би се получава от това, че смесвам на слушалки...

Трабва и монитори да си купя ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тези рок ен рол пинизи на края,по-добре ги махни мене ако питаш или просто измисли нещо друго.

Солата ли имаш предвид? :) Мен пък много ме кефят. Те май са измислени? Ако е така, поздравления :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не :)

Последната част е импровизация и въртене на фигурки докато свърши парчето. Признавам, че малко претупах нещата там. Но ще се постарая да ги фиксна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тези рок ен рол пинизи на края,по-добре ги махни мене ако питаш или просто измисли нещо друго.

Солата ли имаш предвид? :) Мен пък много ме кефят. Те май са измислени? Ако е така, поздравления :)

Абе не са ритмични,това имам предвид.

 

@Musicman

забравих и да ти кажа,че на места бързаш със солото.Ако имаш метроном,най добре записвай с него.Даже е задължително.Пробвай да докараш състейна от пръста а не с гейн или компресори.Но ако докараш и малко по мека бленда на китарата ще се отрази много положително на парчето според мен.Абе пробвай много и различни варианти.Когато правиш соло не е задължително да оставиш първия патерн който си записал.Запиши си няколко сола и си избери от тях това,което най ти харесва и ще стане. ;)

Иначе наистина си го аранжирал много хубаво :D

Просто трябва да го барнеш чисто технически от китарна гледна точка :D

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не са ритмични,това имам предвид.

Ми като са неритмични, да ги запише ритмично, а не да ги маха :)

Ами според мен няма как да ги запише ритмично щото те вървят в друг метрум просто.За това не му се получава.А иначе не отричам,че са готини ама са от друго парче :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с всички коментари. Ще си позволя само да добавя едно предложение:

в началото акустичната китара, която свири разложени акорди, мисля че ще звучи по-добре, ако е с метални струни и с лек хорус.

Бих добавил и още някой синт тук таме да свирва по някоя фигурка като контрапункт.

Иначе е много готино. Бравос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме изкефи. Обаче мисля, че соло китарката е прекалено силна. И наистина няма да е зле да й сложиш няк'во ефектче, че така реже ламарина направо... :blink:

Овъралл оценка от мен: Тъмбс Ъп!!! :metalist:

 

П.П. Свирнята е ЯКА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново! :)

Тази седмица нямах никакво време но другата се надявам да успея да пооправя някои неща :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, определено е добре. няма да критикувам, защото и аз имам доста проблеми със свиренето :D

но много ми хареса. може малко да барнеш звука на соло китарата. с какво си я записвал? махни малко гейн-а и сложи лек ривърб. тия работи след 4:30 са готини. браво. много ми харесват такъв вид пасажи.

за свиренето - ти най-добре знаеш. каквото има са ти го казали :)

 

а и барабаните някак си са 'непостоянни', демек постоянно се менят. не знам, може би защото съм фен на по-еднообразните дръмс :)

 

айде :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е записвана с KORG AX100G -> мишпулт -> Комп.

Ако искам да махна гейна трябва да я презапиша (което не ми се струва толкова лоша идея ама нямам време) или да използвам дублираната. Понеже аз записах всичко по 2 пъти с различни ефекти. Иначе ривърб, дилей и компресор слагам от компа.

 

тия работи след 4:30 са готини. браво. много ми харесват такъв вид пасажи.

и на мен ми харесват ама ще ги пипна малко ако презаписвам. Тогава ще оправя и звука на тупаните. А може и някой тупанджия да вербувам да ми помогне с партиите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.