Jump to content
Българският форум за музиканти

Almost A Whisper


musicman

Recommended Posts

Това е кавър на един много уважаван от мен музикант - Yanni.

Кажете какво мислите?

Особенно по микса.

 

Almost A Whisper

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа браво! Най-накрая го чухме туй! ;)

Първо добрите думи, разбира се ;)

Доста ми хареса композицията и изобщо идеята като цяло. Много приятно замислено и добре изсвирено.

 

От гледна точка на звученето си докарал не лош звук на китарите най-вече.

А сега забележките! :lol:

 

Първо, впечатление прави липсата на стерео :lol: Единствено снера и чинелите имат малко стерео (снера има разлика в двата канала сиреч). А по принцип можеш доста сериозно да разделиш китарите, тъкмо ще звучи и по-добре и по-интересно :lol:

А от гледна точка на самите барабани може още доста да се направи при семплирането :lol:

 

Хайде стига толкова забележки, наистина ми хареса! :lol:

:lol::lol::lol:

 

А и особено се пише с едно н :lol:

Редактирано от Sturmfuhrer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и особено се пише с едно н ;)

Знаеш, че всеки път го бъркам :lol:

Някой ден ще се науча ;)

 

 

Иначе...

Китарите съм ги разметкал по каналите... Всички без солата.

Дръмсета е стерео но за пръв път работя с ДКФХ 2 и още съм нов. Някой ако може да ми даде един бърз урок - цена няма да има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми, начи, глей ся, експорт по тракове на каса, фус, соло барабан.................................... изсвири си пак проблемните пасажи, имаш някои места, където свириш неубедително, след тва започваш да прослушваш тряк по трак как звучат нещата, правиш микса и така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ги ривърбнал тия барабани малко поне.

А, това забравих да го кажа :virtuoz:

И по принцип тоя снер не ми е струва подходящ за това парче точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога и аз да дам скромното си мнение :virtuoz:

 

Откриващата чиста китара ми се струва прекалено суха. Мисля, че ще звукне много по-добре, ако й сложиш хорус и разни подобни "мазнотии" :ph34r:

 

 

Чинелите също не ме кефи как звучат. За съжаление не съм спец и не знам как точно да се пипнат. Също ми звучат някак сухо и свистящо.

 

 

Иначе - бравос!! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като замисъл е хубаво,аз малко за Guitarwork-a да ти кажа :virtuoz:

Китарките ми се струват леко фалшиви през цялото време,ама тва ше го оправиш :cheers: После,тона ти е много къс,тези пасажи искат по дълбоко вибрато и по стабилен тон,щото иначе както може би си усетил след като си чул записа,се въртиш около тоналността в която е парчето и не излиза точно тва,което си искал да изсвириш,нали? :ph34r: И тези рок ен рол пинизи на края,по-добре ги махни мене ако питаш или просто измисли нещо друго.Останалото колегите са ти го казали.Това с най добри чувства разбира се,просто се опитвам да бъда полезен :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откриващата чиста китара ми се струва прекалено суха. Мисля, че ще звукне много по-добре, ако й сложиш хорус и разни подобни "мазнотии" :virtuoz:

По-скоро ривърба би трябвало да стигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарките ми се струват леко фалшиви през цялото време,ама тва ше го оправиш :ph34r:

Е това точно незнам как става ?!?! Настройвам се с тунер :cheers:

 

После,тона ти е много къс,тези пасажи искат по дълбоко вибрато и по стабилен тон,щото иначе както може би си усетил след като си чул записа,се въртиш около тоналността в която е парчето и не излиза точно тва,което си искал да изсвириш,нали? :beer:

вибратото ще го оправя ама тона - незнам как ще стане... състейна нещо не ме кефи особенно на крайните позиции ... и незнам адаптери ли да си купувам какво ли ???

 

И тези рок ен рол пинизи на края,по-добре ги махни мене ако питаш или просто измисли нещо друго.Останалото колегите са ти го казали.Това с най добри чувства разбира се,просто се опитвам да бъда полезен :hello:

Явно си личи, че е скалъпено на бързо за да запълни дупките :virtuoz:

Като ми остане време ще изчистя и другите неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.