Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

Мисля, че темата питаше по-скоро за онези не чак толкова известни марки, от които изскачат добри попадения.

Нека не я превръщаме във "Фукня".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ето още едно въпросче - въпреки че не са никак малка фирма - някой хващал ли е VOX китара ? нямам никаква представа какво представляват тези метли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако още не сте разбрали - Cort f***in' rulezzzzz!!!

 

Казвайки тези думи, не бива да пропускаш и немалкото оплаквания на хора от хардуера на тези китари.

Явно е, че макар изработката да е 6, пак си имат слаби места.

Не, че е проблем смяната, но да се казва,че са идеални е грешно.

 

В последните ми слова трябваше да има известно количество хумор :)

Направи ми впечатление, че някой спомена китарите Hagstrom.Преди известно време имах удоволствието да свиря на едно Лес Пол копие на тази марка (мисля, че беше с 25.5" мензура обаче).Приятно ме изненада.Един приятел си я беше поръчал от Томан за около 600 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, RF вече няма да внасят Vintage..

 

Toва май се оказа слух, поне до колкото разбрах от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maya са си ОК, като за евтини (и не чак толкова евтини) китари. Особено старите метли. Особено по-старите модели, така като ги хванеш, имаш усещането за стара китара в ръцете си....

 

И какво е Squier за 250 лева сравнен с Ибанез за 900? Ако се сравняват най-скъпия модел на Squier (май беше Classic Vibe - 550$) с Ибанез за 900 - ОК, по-може...

 

Защо никой не казва всъщност какви пробелми има по евтините си китари? Най-вече изработка и хардуер, тъй като дървото е много относително нещо.

 

Squier за 250 лв. си е Squier за 250 лв. От където и да го въртиш и да го гледаш. Шуми, трябва да се въртиш на сам на там, докато спре (което си е нормално за китара с единични адаптери де). Прави отвратителни микрофонии при повече гейн. Ужасен луфт на ръката на тремолото (като човек използващ го в дадени периоди, това много ме дразни и не ми е приятно периодично да навивам тефлонова лента, че да спре да играе толкова). Ключовете държат (стига да не издевателстваш с тремолот), макар, като махна струните, два от тях да са леко хлабави и не могат да се затегнат. (Явно по-широк отвор...). Нъта се беше отлепил един път, като сменях струни...

 

Все едни такива нормални неща за китара около 250лв. :-)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg I300 SC - счупена ръчка, развалени седла на струните; калпави потенциометри; твърде умрели адаптери, много издълбан нът - на първа струна слагам хартии, за да не опира в първо прагче и да не пръщи, ключът на шеста струна се върти наобратно, разстройва се непрекъснато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм:

 

-счупена ръчка

-лоши потенциометри

-лесно триещ се нът

-трудно въртящи се ключове

-лошо поставени прагчета

-крив гриф

-зле звучащи адаптери

-други проблеми

 

при много марки китари в този ценови клас.

Не мисля, че е редно да обвиняваме тази или онази марка, имайки предвид ценовия клас.

Не, че съм защитник на Стаг, но се срещат такива неща.

А ти трябва да си улучил КОМБО!!

 

Какво всъщност им се е случило на седлата?

За първи път чувам за такъв проблем.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Защо?

Човекът има такава китара и такива проблеми - описал си ги е и в този смисъл отговорил на въпрос от предходно мнение - ясно и точно.

Евала му правя - рядко срещано явление напоследък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо в това да си даде мнението за китарата.

Аз, от своя страна, бих казал, че имам противоречиви мнения относно дефектите както при stagg така и при squier(и др. подобни китари). едни китари са ОК, други имат проблеми. Разбира се, адаптерите, потенципметрите и т.н. обикновено са еднакви като качество. Има например отделни серии(явно) с изключително ронлив нът. При други е ОК.

Разстройването е също въпрос на късмет, както и на правилна експлоатация. Някои тремола не са изрязани като хората(не са подрязани както трябва отпред или основата им не е равна), а и често лаковата повърхност, върху която стъпва тремолото не е равна. Но е бих свързал тези проблеми с марката, тъй като тремолата на много марки най-вероятно са едни и същи. А правилната експлоатация на инструмента, водеща до по-малко разстройване съвсем пък не е функция на марката.

Това с развалените седла на струните само ми стана наистина странно. Ще се радвам на снимка.

 

Единствените китари, които мога със сигурност да кажа, че са наистина зле са онези китара+амп за 160лв. от Метро.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шуми, трябва да се въртиш на сам на там, докато спре (което си е нормално за китара с единични адаптери де).

 

За Всяка китара с единични адаптери ли е нормално или за евтин скуайър?

'Щото не е много правдиво, ако казваш за всяка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно е според зависи. аз продължавам да твърдя че нямам проблеми с моя Squier Bullet за 140 лв втора ръка (беше като нов не беше свирено почти на него като не броим едно леко одраскано място). електрониката му е сменена, сложил съм му 2 хъмбъкера + един сингъл по средата, екранирал съм я ( с което ми изчезна всякакъв брум на средна позиция ) и елиминирах всички неща които не ми харесваха в тази китара. тремолото не го ползвам но иначе не виждам проблеми с него. струните почти не ги настройвам което е удивително като се има в предвид как блъскам (срам ме е да кажа "свиря"). за нът-а съм съгласен наложи ми се да го сменя веднъж защото го счупих при първа струна. не твърдя че е за сравнение със страт от 2000 кинта, но съм го сравнявал с Кремона и разликата е огромна. аз съм доволен. а това е най-важното, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Stagg мнения всякакви. Аз имам и класическа Stagg, от която съм супер доволен, въпреки че не е като Takamine-a на даскала ми. От електрическата съм мега недоволен, да Евтиме, комбо съм уцелил. Имам познати, които имат свестни инструменти Stagg, имам и такива с по-големи летви и от моята. В същото време от акустична китара Stagg не съм чул никакво оплакване. Това със седлата сега не мога да го снимам, но при първа възможност ще кача снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.