Към съдържанието

Снимка

Добри евтини китари

• Please log in to reply
384 отговора на тази тема

#376 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 30 декември 2012 - 15:12

Надали може да се каже по-добре! ;)

В едно изречение - китара за 300 лева свири като за 300 лева, каквато ще табелка да й сложат. ;)

П.П. Естествено черната свири по-добре от синята!  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

#377 kiik

kiik

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 101 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 30 декември 2012 - 15:45

@Евтим

Благодаря за подробното обяснение, но от различни ъгли гледаме ситуацията и затова се получава известно неразбирателство.

Аз съм пълен дилетант и имам скапана Кремона за няма и 100 лв., а ти свириш на китара за да кажем 1100. Затова гледаш с известно пренебрежение на китари от класа 300-500 лв. (говоря само за цена, за да е по-ясно). За мен обаче нова китара за 500 лв. ще си е манна небесна и огромна стъпка напред като качество.

Затова избора е между любим модел на БСРич и някакъв съответен Стаг (понеже е нарицателно).

И за ваш ужас май бих си купил точно БСРич-а  точно защото ми е любима чисто визуално (и защото ръбестата китара свири по-добре от заоблената, както знаем). А и трудно бих забелязал чувствителна разлика между нискобюджетен БСРич и нискобюджетен Стаг.

Спестете ми подигравки "Ами купи си талпа направо, като нищо не разбираш"

Любопитно ми беше дали ще сбъркам грандиозно ако взема точно тоя БСРич - явно не....

#378 Yves

Yves

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1970 Мнения:
  • Инструмент:Full Metal Jacket

Публикувано 30 декември 2012 - 15:55

Грандиозно можеш да сбъркаш само ако за първа китара си купиш нещо, което някой във форум ти е препоръчал, а ти всъщност си искал друго. ;)

P.S. Това според мен :)

Този пост е редактиран от Yves: 30 декември 2012 - 15:55

Warwick Corvette Bubinga 5 // Warwick RB Corvette $$ 5 // Dunlop Cry Baby 105Q Bass Wah // MXR M87 Bass Comp // MXR M80 D.I.+ // Sansamp Bass Driver DI // TC Electronic Polytune // N-audio PowerBox Mk2 // Ampeg SVT III PRO // 2 X Hartke 210 TP

#379 Black Bird

Black Bird

Black Bird

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 30 декември 2012 - 16:17

Купи си тази която ти харесва! :)

#380 kolio_k

kolio_k

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4032 Мнения:

Публикувано 30 декември 2012 - 16:33

@Евтим

Благодаря за подробното обяснение, но от различни ъгли гледаме ситуацията и затова се получава известно неразбирателство.

Аз съм пълен дилетант и имам скапана Кремона за няма и 100 лв., а ти свириш на китара за да кажем 1100. Затова гледаш с известно пренебрежение на китари от класа 300-500 лв. (говоря само за цена, за да е по-ясно). За мен обаче нова китара за 500 лв. ще си е манна небесна и огромна стъпка напред като качество.

Затова избора е между любим модел на БСРич и някакъв съответен Стаг (понеже е нарицателно).

И за ваш ужас май бих си купил точно БСРич-а  точно защото ми е любима чисто визуално (и защото ръбестата китара свири по-добре от заоблената, както знаем). А и трудно бих забелязал чувствителна разлика между нискобюджетен БСРич и нискобюджетен Стаг.

Спестете ми подигравки "Ами купи си талпа направо, като нищо не разбираш"

Любопитно ми беше дали ще сбъркам грандиозно ако взема точно тоя БСРич - явно не....

Няма да сбъркаш и то не за друго,  защото на теб ще ти харесва, а това е най важното. Това, за което бъркаш е, че питаш хора, които нито ти знаят вкуса, нито нивото на свирене, нито пък досегашния инструментариум. Всеки гледа на тези неща от собствената си гледна точка (умения, опит, финанси, стилови предпочитания) и дава съответните съвети. Ето за мен , например, и Стаг и БСРич не вършат никаква работа (при това в никой ценови клас), какъв съвет да ти дам, освен купи си това, което на теб ти допада!

Николай Карагеоргиев http://nikolaik.ch

#381 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 30 декември 2012 - 16:36

@Евтим

...Аз съм пълен дилетант и имам скапана Кремона за няма и 100 лв., а ти свириш на китара за да кажем 1100...

Не е така, всъщност по едно време имах дванайсет китари и само една от тях струваше около 1000.

Бях станал голям събирач на китари, просто така, заради разликите в звука. Повечето от тях бяха китари на цени под 500-600лв, но имаше и някои малко по-скъпи. Точно от този си опит, съм добил представа що за бира са евтините китари.

Най-добре свирещата от тях беше едно Stagg PRS копие сет-нек, което купих на старо за може би около 200 лв, и все още свиря предимно с него, защото е най-доброто(нищо особено като звук, но много голямо удобство, лесен достъп до високите прагчета, все пак приемлив тон и приличен състейн, със сменени адаптери е) от всички китари, които по едно време имах.

Това обаче съвсем не значи, че тази китара ме удовлетворява напълно, и най-вероятно скоро ще се сдобия с нещо наистина по-свястно.

Свирил съм с доста по-добри китари от моите, а има и някои хора (като Hillbilly например), които просто знаят как да избират китара и техните китари звучат изключително добре(в сравнение със същите китари на други хора). Отделно, имам доста приятели с хубави китари, на които често свиря с часове, от там имам добра представа за огромните разлики в тона между високия и ниския клас. Просто на хубавата китара е удоволствие да се свири. Все едно да сравняваш звука на пиано Чайка и на роял Стейнуей.

Разбирам твоята гледна точка, обаче тя е валидна само за теб. Като правиш генерализации от сорта на "не виждам какво лошо им има на евтините модели, защо скъпите са толкова скъпи", трябва винаги да уточняваш, че имаш предвид на визия, удобство, твоите вкусове, но не и на звук. А звука е нещо много важно - най-важното за един инструмент. Той е скъпото. При това, и при скъпите китари си има бройки...

PS: Слушай kolio_k. Той е добър музикант и каквото и да каже, обикновенно е вярно.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 30 декември 2012 - 16:39

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#382 kiik

kiik

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 101 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 30 декември 2012 - 20:08

Благодаря ви за съветите. Явно наистина най-добре да се доверя на личен вкус, пък и 400-500 лв. не са в крайна сметка кой знае колко....

По-скоро се чудех дали няма да изскочи някакво зайче като "Не си купувай точно тоя Warloсk, има непоправим фабричен дефект и става на трески след втората седмица, затова е толкова евтин" ;-)

но явно китарката като за тоя клас не е кой знае колко лоша и ще и се радвам ако се реша на покупка

#383 Slide

Slide

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1407 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 30 декември 2012 - 21:12

Все трябва да започнеш от някъде... Не знам от колко време свириш и колко сериозно, но винаги има варианта да се откажеш. Трябва да има известна градация. Така или иначе - вкусовете ни бързо се променят. Преди 4-5 години исках едно, сега друго. Едно е да набиеш 1200лв. за Warlock,  а после да решиш, че иска ESP или Ibanez със заключващо тремоло. А и както казах - може просто да не се зарибиш толкова и да си затворил едни пари (стабилни) в тази китара, щото 400-500 са долу-горе една средната заплата и се спестяват, ама 1000+ вече са си много, за нашия стандарт.

Конкретно за покупката - огледай базара. Обикновенно за тия пари винаги можеш да си намериш нещо втора ръка.

Този пост е редактиран от Slide: 30 декември 2012 - 21:13

"Wow, BOB, wow"
Fire, walk with me!

#384 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 04 януари 2013 - 17:43

Огледахте ли новия магазин на пиротска - точно срещу халите - отворили са го скоро, там продават Aria, Аppolo и други китари(видях, примерно е Epiphone, Squier).

Направи ми впечатление, че цените на много китари бяха под 300 лв, а имаше и доста евтини акустични китари.

Беше навалица и не се наканих да пробвам нищо, но може би ще пробвам скоро.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 04 януари 2013 - 17:44

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#385 Yo The Real

Yo The Real

Не ми четете постовете.

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1582 Мнения:
  • Инструмент:Китара.

Публикувано 05 януари 2013 - 15:28

Има там едни страшно удобни копия на ES-335, но няма добър усилвател, в който да се пробват. :/ Ако някой има впечатления, да каже.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни