Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

Гледах в щатите една фирма наречена TTM guitars.

Те продават сет-нек и нек-тру китари от махагон, елша и други висококачествени материали за 350 - 400$ - ebay.

Дизайна е суперстрат на китарите им. Приличат доста на Джаксъните в headstock. Хубавото е че са произведени в САЩ. И имат доживотна гаранция.

Адаптерите им са или EMG - активни, или SD - пасивни, а на един от моделите (мисля че Devastator) имат техни си адаптери, които звучат доста добре! Имат и Floyd Rose.

 

Видео демонстрация.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пробвах един Bc Rich Kerry King Metal Master, китарата е яка, обаче се шашнах от бриджа. Конструкцията беше като на флойд роуз, обаче нямаше ръчка. Някой знае ли нещо повече за тоя тип бридж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е за тази тема,ама не виждам голям смисъл да правя нова конткретно за моя въпрос.А той е какво ви е мнението за ESP китарите и особено за ESP V-200 http://guitars.musiciansfriend.com/product...itar?sku=512894 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за "мнения за неизвестни китари или китари на малки фирми които по звук и качество са сполучливи и надскачат класа си".

ESP е доста голяма фирма. Освен това Ltd са китарите от ниския клас ESP-та. На мен лично не ми се види хубава китарата като за 400 долара. Все пак адаптерите са на ESP. Те ги слагат на слабите си китари. A тази китара струва 300 долара и е в пъти по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам нищо за ТТМ , но определено имат най ниския рейтинг ,който съм виждал в Хармъни Сентръл :) , вярно че и там каквотопише не е много за вярване, но все пак е хубаво да се има едно на ум

 

ето и ревю на посочената в линка

 

http://reviews.harmony-central.com/reviews...Devastator/10/1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях пост-вал веднъж за "Xavierе Guitars".

http://store.guitarfetish.com/xaviereguitars.html

 

Не съм ги виждал "на живо", но поне на снимки и по спецификации изглеждат

доста добре.

А цените... ;)

Редактирано от fernandes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TTM не ми вдъхват много доверие - скептичен съм към фирми които не дават спецификации за китарите си в сайта си а слагат само снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле леле леле! като гледам колко сол хвърчи по ТТМ направо Кремоната ми се струва като сериозен инструмент :):godbless::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле леле леле! като гледам колко сол хвърчи по ТТМ направо Кремоната ми се струва като сериозен инструмент :crying::godbless::)

 

:) Да не се изхвърляме... И все пак за тия пари сет-нек и нек-тру китари - трудно...

Пък и на ревютата в ютюб си звучат супер.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TTM не ми вдъхват много доверие - скептичен съм към фирми които не дават спецификации за китарите си в сайта си а слагат само снимки.

 

 

Тези които се продават в ebay са със спецификации.

За 300 $ видях супер китара и шипват навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това пак не е фактор - на Марк Кендал му се плаща в крайна сметка за да рекламира китарите. плюс това неговата 100% е с по-специален сетъп. това което го прочетох на няколко места за недоизшлайвания гриф не мога да го пренебрегна. и да не забравяме че тези китари основно се продават по e-bay - в смисъл не можеш да си пробваш метлата преди да я купиш. някак и това не ми вдъхва много доверие. в harmony central тези които са дали добро ревю за тази (the devastator) китара говорят пълни глупости за сцената и за китаристи. тези които са недоволни казват точно защо и дават много добри доводи защо човек не трябва да си купува китара по интернет която не е чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е така, но и ти не може да си сигурен, че хората в Harmony Central са напълно обективни.

Съгласен съм, че на Кендал му се плаща и китарата му може да е по-специална, но доста хора ги хвалят из нета тия китари и доста ги купуват. В youtube има видео демонстраций на обикновени хора които ги хвалят яко.

Дали наистина са добри, не мога да кажа, защото не съм свирил с такава.

Мисълта ми беше, че за 300$ получаваш лицензен флойд, сет-нек конструкция от качествен материал, 2 двойни хъмбъкъра, приятен дизайн и доживотна гаранция.

А 300$ в наши цени (+доставка, ДДС и мито) са от порядъка на 700 - 800 лв.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Напълно/непълно/полупълно обективни - аз толкова много единици в други ревюта не съм виждал. Тези са рекордьори... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.