Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

^ Едното е страт другото лес пол.Нямат нищо общо тези китари.Ако ще свириш по-тежки стилове ти трябват хъмбъкъри тоест Корта,ако свириш по-блусарски неща Скуаера.Има скуаери с хъмбъкари, те могат да ти свършат същата работа като корта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз бих взел squier ,по надежден е ,корта по бързо се износва...(прагчетата) ,а и евтини кортове са по зле от евтините squier-и ,така мисля .Вземи си някоя втора употреба има ги до към 250лв и по евтини (някой с екстри .. калъф ,перца) .

Потърси тук http://bazar.muzikant.org/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squier BULLET :godbless: :godbless: :godbless: 190лв. е чистак нова с humb.

МНОГО добър гриф, но има дребни неща в изработката които дразнят. плащаш много по малко от колкото получаваш. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да се извиня за въпроса ,най близкия музикален магазин ми е на около 200км и затова разглеждам в интернет кое е по добре да взема Squier affinity или Cort Z40

 

Корта според мен е по-добрият вариант :) Но ако искаш да спестиш някой лев хващай Бълета ... почти няма разлика между двете китари пък и ти искаш просто да си дрънкаш у вас .. така че каквото ти харесва повече външно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че дискусията продължава и така, на слабо време, искам да напомня на интересуващите се, че при евтините китари, добрата китара е по-скоро късмет с конкретния екземпляр, отколкото въпрос на марка и модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Смятам да си взема Yamaha F310 , искам да знам това ли е най - доброто което мога да си взема за тея пари?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри и евтини китари е интересна тема, но също така би било полезно да споделите наблюденията си относно лоши и скъпи китари. Не е като да няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен,

Искам скоро да се сдобия с класическа китара (все още не съм решил твърдо, дали уестърн или класическа) - падам си и по рок и по класика, първото ми е по-гот да го свиря, макар че класика не съм свирил досега, но предпочитам да започна с найлонови струни, иначе уестърн китарите/звученето много ме привлича, но засега се въздържам, впредвид раните от металните струни, които ме чакат.

 

Рисковано ли е да се купува употребявана китара, според мен ако е събирала прах само, т.е. не е избушена от свирене - е ок (е и да не е съхранявана в мазе или гараж например...)

Какво трябва да се гледа при такава покупка?

 

Гледам в един известен сайт за продажби - цяла плеяда от китари (от 40 до 120лв гледах) - Кремона, Орфей, Стаг, Фактор, дори Ибанез. Към кои марки/модели бихте ме насочили?

Мога да отделя до 100лв, като предварително ще продам сегашната ми китара, на която свирих малко, но май е 3/4 защото ми малее и не ми е удобна.

Kaкво ще кажете за Фактор New Line (oколо 120 е в магазина) видях я на старо, доста запазена с калъф и метроном за 80.

 

Тук има добри предложения като гледам, но надхвърлят бюджета ми :(

http://bg.kolektiva.net/sofia/kremona.html

 

 

На уестърн китара мога ли да монтирам найлонови струни - ще звучи ли добре? Защото не ми се ще да сменям отново китарата след време.

 

В София къде мога да разгледам на спокойствие китарите и да добия представа? В НДК къде има магазин?!

Мисля си зад консерваторията да отида (Камертон) и този до Канала и Оборище... за тях се сещам.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическата и уестърн китарата са различни инструменти.

Не може да се слагат струни на другия инструмент.

Пръсти болят във всеки случай. Не си избирай инструмент според това. В началото можеш да ползваш по-тънки струни на уестърн-а (9-42 за елка), както и да свалиш строя с половин тон (че и с цял).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.