Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

Питах просто дали jackson или ibanez стават и за лека музика да речем ac-dc,iron maiden,kiss,scorpions .Защото нали повечето случаи са си за тежка death metal metal core и прочие.И о техните модели евентуално имали някоя която да си е екранирана по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

НА ВСЯКА КИТАРА МОЖЕ ДА СЕ СВИРИ ВСИЧКО.

 

Някои хора жулят метъл на акустични, други свирят джаз с EMG-та. Вие първо се научете да свирите каквото искате, пък после търсете китарата за това, ако питате мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НА ВСЯКА КИТАРА МОЖЕ ДА СЕ СВИРИ ВСИЧКО.

 

Някои хора жулят метъл на акустични, други свирят джаз с EMG-та. Вие първо се научете да свирите каквото искате, пък после търсете китарата за това, ако питате мен.

Аз си свиря на кухарка от доста време та затова вече искам електрическа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен колко имаше общо с темата, но :

 

1. Отиваш/те (начинаещите) в магазина.

2. Взимате 5 китари.

3. Все някоя ще ви хареса повече от другите. Даже и по външен вид да е, а не по звук.

4. Ако се чудите, питайте продавача. В 90% от случаите съм получавал коректно отношение по българските магазини.

6. Взимаш избранницата и почваш да свириш. Дистъра, хай-гейна, все някак, по някакъв начин ще го изкараш. Да не говорим, че свирнята с много дистър не е особено полезна.

7. Няма точка 5, но вие вече знаете това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен колко имаше общо с темата, но :

 

1. Отиваш/те (начинаещите) в магазина.

2. Взимате 5 китари.

3. Все някоя ще ви хареса повече от другите. Даже и по външен вид да е, а не по звук.

4. Ако се чудите, питайте продавача. В 90% от случаите съм получавал коректно отношение по българските магазини.

6. Взимаш избранницата и почваш да свириш. Дистъра, хай-гейна, все някак, по някакъв начин ще го изкараш. Да не говорим, че свирнята с много дистър не е особено полезна.

7. Няма точка 5, но вие вече знаете това...

За външния вид толкова не ме касае колкото адаптери,дърво и дали е запазена китарата.Че нямам пари за нова и ще си търся скоро от тука.

Btw Маи никои не спомена washburn.1фр има и си е добро попадение и като звук адаптери няма шум като на някои scuqire.Беше малко повече от скуайъра като пара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой да e имал опит с ROOSTER Stratocaster?Гледам из нета, има много добри отзиви!?

 

http://www.youtube.com/watch?v=kjsQYWlcAh4

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен средния клас започва много леко от 400 нагоре, до към 1200-300.

+9000

По същата схема определям моите:

Евтина китара Squier Bullet>250лв>

Качества:звучи добре unplugged

Недостатъци:Гадни адаптери,гаден хардуер,21 прагчета

 

"Евтина-средна китара" Jackson JS35KV>780лв>

Качества:Дървото звучи добре unplugged.Адаптерите звучат добре като е включена.

Недостатъци:Нестабилно тремоло.Блокирано е и не прави проблеми вече.

 

Средно-скъпа китара Epiphone '58 Korina Explorer Reissue>~900лв>тук нещата стават интересни

Качества:Много по-лека от Gibson Explorer,Невероятен звук.Определено повече от качествата на Лес Пола,отколкото от качествата на Джаксъна,което може би се дължи на дървото.

Недостатъци:Pickup Switch-a трябва да се щрака по-силно.Струните са "издълбали" седлата на бриджа повече от тези на Гибсъна ,въпреки че тази китара е повече от година "по-млада".

 

Скъпа китара Gibson '57 Gold Top Reissue>~4200 лв>

Качества:Миналата седмица я сетъпнах за първи път откакто е купена преди 3 години.Интонацията не беше мръднала,с изключение на 3та струна.

Недостатъци:Можеха като на по-новите да й сложат Grover ключове.

 

Заключение:Да се купи дадена евтина китара,която да се използва като "платформа за ъпгрейди" не се взима под внимание в този случай,затова, според моето наблюдение:

Да се избягват единичните адаптери при такива китари.Повечето такива шумят ,дори и с лек крънч.Избирането на 2 единични адаптера едновременно-намалява шуменето,но променя и звука.

Желателно е при изпробване да се подложат на изпитание и ключовете с поредица от бендове.Специално внимание на 3та струна,която най-често се разстройва(по мои наблюдения)

Ако няма да се използва тремоло,въобще да се избягва китара с такова.Ако все пак ще се използва:2 point тремоло за страт, другите китари:фиксиран бридж.

Олекна ми вече:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Само да попитам, ако искам да свиря със сингли, дали да се откажа?

И изобщо, защо си изгуби времето да пишеш глупости?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че свирнята с много дистър не е особено полезна.

 

Да!

Води до главоболие, понякога световъртеж и гадене. В такива случаи, най-добре да се обърнете към специалист (УНГ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сичко е полезно в граници,тоест да знаеш как да използваш дисторшън ефекта ,БАЛАНС пичове,ако някой не се е научил да свири на (полу)чиста китара и смята,че мазнята от многото драйв оправя нещата е в дълбока грешка.

едит - динамика му е майката,ма това е до ръце и упражнения.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сичко е полезно в граници,тоест да знаеш как да използваш дисторшън ефекта ,БАЛАНС пичове,ако някой не се е научил да свири на (полу)чиста китара и смята,че мазнята от многото драйв оправя нещата е в дълбока грешка.

едит - динамика му е майката,ма това е до ръце и упражнения.

 

Опасявам се/имах в предвид ,че точно с това се е сблъскал младежа. Лошото е че не знае как да корегира проблема и с намалянето на гейна си мисли че всичко си идва на местото, без да съзнава че всеки стил си иска нивото драйв.

Наскоро гледах кавър направен от него(Yo The Real), останах изключително разочарован, тъй като се изказва като доста компетентен( а и не само той де) по много въпроси. Явно е било копи/пейст от нейде или просто "наизустено", без да се вникне в материала с опит!Този интернет понякога прави много лоша услуга. Истински ще съм благодарен на тийнейджърите да упоменават годините си. Примерно: "На 16 съм, според мен..." А не да изказват мнение с нота като че ли са с 20-25 г стаж. Нищо лично, но с тези си изказвания вкарват в по-голямо неведение новодошлите и неопитните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Само да попитам, ако искам да свиря със сингли, дали да се откажа?

И изобщо, защо си изгуби времето да пишеш глупости?

Kъде пише,да се избягват синглите като цяло?Прочети глупостите отново и като стигнеш до онази част,където пише да се избягват синглите при евтините китари ще ми кажеш дали си съгласен,че при сглобяването на един Стагг се използват много по-гадни адаптери отколкото примерно при един Блейд или Фендър?

 

^Аз се отказах вече-продавам страта!

Ако грифът е 22 прагчета ,кленов ...:rolleyes: какво Kramer/Charvel-оподобие ще си направя само

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.