Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

Шуми, трябва да се въртиш на сам на там, докато спре (което си е нормално за китара с единични адаптери де).

 

За Всяка китара с единични адаптери ли е нормално или за евтин скуайър?

'Щото не е много правдиво, ако казваш за всяка.

 

За всяка не екранирана китара с единични не екранирани адаптери при по-висок гейн. Да и при Фендърите. :headbang: Дали ще е много и ще те дразни, дали малко - има го. Набримчи гейна, пробвай в различни позиции спрямо усилвателя как е звука, после сложи един Гибсън и пробвай пак. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е да ама пробваш с Кинман сингли. Те са направени точно с целта да орежат този шум, затова и са си от по-скъп клас. С обикновени Фендерски сингли (а не специалните нойзлес), както и каквито и да е други, винаги го има този шум. Изчезва само при едно определено положение на китарата спрямо усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе зачетох се по чуждестранните форуми че PRS имали евтина серия ($500-$600) :ok: някой има ли на идея дали това е вярно ???

сега гледам сайта им но там цени май не пише...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момци.

Обръщам се най-вече към Жътваря и Ефтим,но ще се радвам ако и останалите си кажат мнението.

Значи,аз съм не начинаещ ами не знам какво си,тепърва ще се уча да свиря на ел.китара,от 5.6 м. обикалям из софийксите магазини,и все пробвам ли пробвам,до сега стигнах до 2 марки,говоря за цена около 600 лв.

Едната е Ибанец,моделите им от SA серията,а другия ми избор който ми хареса май доста като звучене но пък ми се струва странно да са добри като изработка в сравнение с Ибанец,това е Cort,ето този модел от тях ми хареса като изпълнение и звучене...(не мога да свиря,карах я само да мяучи кат коте) :)...http://www.cortguitars.com/english/products/common/view.asp?product_id=230...

След това ще дойде ред и на кубето,с овердрайф и дисторжън,но първо искам да си взема наистина китара която да не ми прави хардуер дефекти,не държа на тремоло,може би именно за да избегна по-горното изискване,най-вече искам да знам за Cort модела,виждам че е с EMG адаптери,вярно ли е че са керамични,и ако не са наистина ли са тая марка или така си пише,и каква е разликата от другите разпространени адаптери като...незнам как се казват като вид,представляват удължени цилиндри с няколко метални кръгове по тях,леле колко съм зле:)

Това е.

 

п.с.Моля ако не съм пуснал темата на правилното място,админите да я преместят,извинявам се предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка поправка,в предния си пост по погрешка съм пейстнал 7-струнния модел,всъшност имах предвид 6-струнния......http://www.cortguitars.com/english/products/common/view.asp?product_id=107

 

извинете ме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ибанеца може би ще ти подхожда повече. Има тремоло, по-добър е за начинаещи. Не се правя на специалист, но смятам че засега няма да имаш нужда от седемструнна китара. Вярно е че реже глави, но ще ти е трудно заради размерите на грифа, акордите с баре ще са ти по-трудни. От друга страна обаче адаптерите мачкат. Другият тип са така наречените "точкови" адаптери. Кажи все пак какво искаш да свириш на тая китара.

П.П. Аз бих взел корта, ако не бях левичар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като музикалните ти предпочитания са такива,защо не се огледаш

за Blade , китарите които се предлагат във Фактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кире,благодаря за съвета,от тях като гледам сайта им,http://www.bladeguitars.com/models/durango_deluxe_dd1.html...

Дуранго серията ми допада като визия,но за останалото не мога да кажа нищо,забравих да добавя че ми се иска брадвата да е и по-лекичка,тая на Cort направо заспива в ръцете ми.Ти сигурно ми препоръчваш да пробвам Blade,имаш предвид нещо относно звученето ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blade, са доста интересни китари,съотношението цена качество е повече от задоволително.

Към стандартната електроника има добaвено така нареченият VSC (Variable Spectrum Control),това е нещо средно м/у бустер,еквилайзер и още нещо :) с него може да се постигне звук от Overdrive до чист прозрачен тон , трюбайпас .

Самата електроника е така конструирана,че може да се правят доста комбинации м/у адептерите.

Не на последно място цялата китара е доста добре пипната и като финиш и като хардуер,да не говоря,че идват доста добре сетъпнати.

Телата на Страт и Теле моделите са от елша и мога да кажа,че доста добре обаждат.Грифовете съответно са от Клен , като и с комбинация Rosewood за фингърборда.

Цените започват от 660 и стигат до 1250 лв.,според модела , в цената влиза и куфар.

Що се отнася до Durango серията,не ми харесва късата мензура ,но имат едно доста приятно звучене.

Като краен извод мога да добавя,че Blade се вмества някъде м/у скъпите Squier и по-евтините Fender-и.

Недостатък е не до там характерният фендерски тон,въпреки че бих нарекъл тонът им специфичен.

Надявам се да съм бил полезен.

 

С поздрави.

 

П.П.Между другото , Hmer и Hagstrom , изобщо не са за пренебрегване.

Всъшност това вече беше коментирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.