Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

Можете ли да ми кажете дали има в xxxx в София този модел: http://www.jhs.co.uk/vin_metalaxxe/VR4000CMO.jpg

 

 

Лазаха ми, че са останали само няколко Vintage китари в РФ.

Както споменах по-горе, вече РФ няма да ги внасят.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бих искал да обърна внимание, че Squier имат някои учдващо добри попадения в най-евтината ценова категория в порядъка от 250 камъка. Казвам го от опит, най-малкото учудващо добро дърво и качествена изработка. Мисля, че определено надскача цената си, а за сравнението по звук мисля, че е въпрос и на вкус, но звучи по-добре от Ibanez за 500 или 900 камъка (лично мое мнение). Разбира се става дума и за късмет. Отбелязвам естествено, че това е една китара за начинаещи все пак.

 

 

Бих казал, че твърденията ти са твърде подвеждащи....

Скуаер за 250 си е китара за 250, както всяка друга.

На същия принцип можем да твърдим и че Stagg или HarleyBenton имат трашно добри попадения за 250 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edgecrusher ще споделиш ли как се сдоби с онази Acepro китарка и какви пари е горе-долу? имат страхотни модели като визия в сайта им и ми е интересно да пипна някой от тях за да му чуя звука. те са доста млада фирма (от 2004) и като нищо може и да правят добри китари, макар и серийно производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, аз също съм силно заинтригуван? :rolleyes:

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доуточнение!

 

Charles H. Kaman създава 'Ovation' и произвежда инструменти от 1967.

През 1988 'Hamer Guitars' е придобита (закупена) от C.Kaman - т.е. е негова собственост и става част от 'Kaman Music Corp.' (която, както например и 'Kaman Aerospace' е подразделение на 'Kaman Corp.') От този период нататък започва и производството на "нехарактерни" за Hamer модели - Superstrat-варианти; Strat- и Tele-подобия и пр.

 

Т.е. 'Kaman MC' е собственик на всички марки от състава си, а не само дистрибутор... ...

В края на 2007 (сделката влиза в сила от 01.01.2008) 'Fender MIC' придобива 'Каман МК' с всичките и активи (марки; производствени мощности; дистрибуторска мрежа)...

 

Печелиш, докторе! ;)

 

Нямам претенции да съм изучавал корпоративна история на Кеймън, просто съм се заблудил от чуто-недочуто през годините...

 

Ако съм знаел, че си купувам Овейшън, сигурно (психологически) щях да пропусна тая (отлична) китара и щях да си взема все-пак Лес Пол (за какъвто бях тръгнал). Имал съм късмет - понякога невежеството играе в наша полза :punk_guitar:

 

Наздраве! :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари е явно корейската версия - и тя е по-добра от всяко копие на Лес Пол, включително от (Гибсъновите) Епифон-и.

 

Който ще си избира китара до тоя ценови диапазон обезателно да я опита.

Не е корейска- мейд ин Индонезия.

Но изработката е много добра,няма дребни дефекти и неизпипаност като при Винтиджа.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е корейска- мейд ин Индонезия.

Но изработката е много добра,няма дребни дефекти и неизпипаност като при Винтиджа.

 

След като docc ми отвори очите, че всъщност това вече е Фендер (виж диалога ни по-горе) - не се учудвам на Индонезия, няма да се учудя и на Китай в скоро време. Все пак това е Фендер - страхотна фирма, способна.. и на боклуци нерядко.

 

Оставайки на мнението си за Хеймър като превъзходни китари, виждам и потвърждение, че не трябва да се робува на марки, а да се пипа с ръце и слуша с уши. Големи марки могат да разочароват, а по-малко познати могат да ни изненадат приятно. Както ме изненада Хеймър навремето, когато бях тръгнал да си избирам от любимата марка - Гибсън.

 

Пробвайте!

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм знаел, че си купувам Овейшън, сигурно (психологически) щях да пропусна тая (отлична) китара и щях да си взема все-пак Лес Пол (за какъвто бях тръгнал). ...

Наздраве! :thumbs_up:

 

Това не го схванах!

 

Наздраве ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така с Майкъл Кели:

 

http://www.michaelkellyguitars.com/

 

Пак са корейски, качеството като за 500 - 600 те евро, които струват е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че няколко човека са подкрепили Cort, и аз ще го направя :metalist: Страшно добри и китари и басове, които за тези цени са просто нереални :surprise::virtuoz:

 

Ето и по-точно, да не говоря общо един модел, който вече съм изпитал и съм сигурен- http://www.cortguitars.com/english/product...?product_id=105 Cort evl k4- цената му е 512 лева, махагон, EMG пасивни адаптери, Floyd rose (не е оригинален, недейте много брутално и грубо да го дърпате, още по малко давайте на приятели дето не са пипали китара до сега да го опъват че има склонност да се попрецака :greenball: (всмисъл разглабва се гадно ръчката и всеки път трябва да натягаш преди да дърпаш) ), заключващата система му държи :) , удобна е и вече за външен вид, има там пентаграмки, гробчета, матирана е и не остават гадни пръсти :) Абе мн добра :P 2но по ефтина от колкото трябва да бъде според мен :thumbs_up::rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Cort всичко им е супер, освен наистина лошото качество на хардуера. Казвам го от опит, имах такава и то от по скъпите, разни чаркове от типа ключове имат склонност да се чупят без особена причина. Иначе качеството на изработката им е забележително за цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като върл кортаджия и собственик на китара (EVL-K4) на тази фирма от около 8-9 месеца мога да кажа следното:

1.Флойдът е добър.Държи се.На мен ми се разстройва само първа струна.Това е друг въпрос обаче...Не мисля, че е проблем на тремолото като такова.

2.EMG-тата са пасивни еквиваленти на EMG 81.Много силен изходен сигнал-яко метъл.

3.ДрЪвото-махагон.Eдва ли е от една плантация с Лес Пол-ския, ама айде ...

4.Ключовете не ми изглеждат като да са върха, ама китарата е с флойд-има си заключване и това не е съществен проблем.

5.Изглежда супер :greenball:

Нали умря циганката дето ме хвалеше (китарата де, не мен) ..... :thumbs_up:

Корт несъмнено (за мен поне) са по-добри и от Ибанките, и от Джаксъните, и от сите други евтинджоски модели на големи фирми.И като изработка, и като звук.

Мистър Kris_ESP_M2, да запитам нещо: като казваш, че си изпитал този модел имаш предвид, че притежаваш такава китара или че си свирил на нея в магазина?

И ако още не сте разбрали - Cort f***in' rulezzzzz!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако още не сте разбрали - Cort f***in' rulezzzzz!!!

 

Казвайки тези думи, не бива да пропускаш и немалкото оплаквания на хора от хардуера на тези китари.

Явно е, че макар изработката да е 6, пак си имат слаби места.

Не, че е проблем смяната, но да се казва,че са идеални е грешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.