Jump to content
Българският форум за музиканти

Скъп Squier или евтин Fender


jazzyd

Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Винаги може да смениш адаптери.

Обаче все пак математиката трябва да излиза.

Да сложиш на мексико страт димарзио или сиймър дънкън хъмове във форма на сингли

бих казал - добре, има смисъл (ако ще ползваш повече драйв например, отколкото клийн).

Обаче на 1000 левов мексиканец да му сложиш едни алнико адаптери - ми то по-добре направо

си вземи един хайуей. Отделно си има мексиканец с текс мекс адаптери и цената му пак обезмисля

покупката на мексиканец с керамични.

Единствено математиката излиза, ако купиш мехико страт на старо и му сложиш по-готини адаптери.

 

Като хвалим хайуея, да обобщим - много адакватен за цената си спрямо свиряемост(удобство на грифа)

и звук. Кусур му е тънкият слой лак. Лесно се наранява. Ако не му пука на човек, че китарата сравнително бързо ще придобие боен вид, няма проблем. Има и разлика в звука, спрямо тези с дебелият лак, ама не е супер важно, ако не се изживява човек като супер взискателен. А който иска повече, тръгва от два бона нагоре и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

По-добре Фендер....

Може и Blade или друга подобна хубава китарка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Преди година бяха по 800 лв, сега заради кризата са поскъпнали и в световен мащаб.

 

 

Summer time & the livin is easy ... :cheers2::)

 

Фендер от днес (не е толкова важно дали е от днес) за през лятото, ако не се лъжа до 15 септември

са обявили 100 долара намаление за Америкън стендърд стратокастер ( ако някой иска да редактира привилното

изписване и да го побългарява - нека остави Fender American standard )

Намаление има и за грипозните мексиканчета - от 50 до 100 долара, според модела.

Това е обявено за Щатите. Дали ще проважи и за Европа и Изгравящата сила - I dont know, казал Дейв К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за намесата в темата, но като разгледах магазините онлайн - няма американски страт под 1000 евра - повечето до 950-960 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз се извинявам за оф-топиците, но две неща да кажа в отговор на ^: първо, по мои наблюдения европейските (и най-вече континенталните) онлайн магазини винаги са имали тенденцията да ценообразуват Фендър, като превалутират цените на американския пазар горе-долу 1:1 (т.е., +/-, колкото долари там, толкова евро тук); второ, за 1000 евро предпочитам тоя страт да ми го изработи някой добър лютиер и да си му накупя сам хардуеъра и електрониката, хем ще си го customize-на, както си искам, от самото начало, вместо да почна после да го пиля и/или да му сменям това или онова.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Купи си am.deluxe и да видим какво ще ти се наложи да поправяш! :rocker: Само за 2400лв.

Може и по-малко от ибей или насам-натам.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се извинявам за оф-топиците, но две неща да кажа в отговор на ^: първо, по мои наблюдения европейските (и най-вече континенталните) онлайн магазини винаги са имали тенденцията да ценообразуват Фендър, като превалутират цените на американския пазар горе-долу 1:1 (т.е., +/-, колкото долари там, толкова евро тук); второ, за 1000 евро предпочитам тоя страт да ми го изработи някой добър лютиер и да си му накупя сам хардуеъра и електрониката, хем ще си го customize-на, както си искам, от самото начало, вместо да почна после да го пиля и/или да му сменям това или онова.

Предполагам чувал си за транспортни разходи/мита/ДДС това онова? :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^... ммм да, доколкото имам бакалавърска и магистърска степен съответно по две специалности, имащи отношение между другото и към тия пущини:thumbs_up:! Не съм твърдял, че цените в Европа не са обективно обусловени (и в случая на Made in USA Фендър, макар и далеч да не обясняват изцяло разликата, горните фактори са валидни), но е факт, че са по-високи и инертни от американските, което впрочем се отнася и за немалко китари и др. стоки, които са импортни както за САЩ, така и за ЕС.

 

^^Нямах предвид поправяне, а customize-ване ... но, като заговорихме и за поправяне, веднага се сещам за един столичен лютиер, който казва, че много обича марката Фендър, защото му осигурявали почти постоянна заетост:thumbs_up: (... и при него не висят мексикански стратове).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^... ммм да, доколкото имам бакалавърска и магистърска степен съответно по две специалности, имащи отношение между другото и към тия пущини:music:! Не съм твърдял, че цените в Европа не са обективно обусловени (и в случая на Made in USA Фендър, макар и далеч да не обясняват изцяло разликата, горните фактори са валидни), но е факт, че са по-високи и инертни от американските, което впрочем се отнася и за немалко китари и др. стоки, които са импортни както за САЩ, така и за ЕС.

 

^^Нямах предвид поправяне, а customize-ване ... но, като заговорихме и за поправяне, веднага се сещам за един столичен лютиер, който казва, че много обича марката Фендър, защото му осигурявали почти постоянна заетост:ph34r: (... и при него не висят мексикански стратове).

 

Съгласен съм колега, но все пак ако си го направиш по поръчка - няма да е Фендър :cheers2: - в никакъв случай няма и да е по-лошо разбира се, даже е по-вероятно да е по-добро (зависи и от лютиера това). А по отношение на Гибсън например (просто защото те повече ме интересуват) цените не са по-високи сравнени с цените по официалния сайт на гибсън. Но стига офтопик - все пак темата е за скъп Скуайър >< евтин Фендър. Скъпия скуайър според мен се равнява на евтин Фендър (мексикански обаче), така че въпросът опира до това, на което ти е по-удобно и по-пасва - трябва да се просвирят и това е. Като качество според мен няма да се различават - прилични китарки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, сигурни ли сте, че няма конструктивни различия между скъп скуаер и евтин фендер. Дебелина на тялото, това-онова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^... ммм да, доколкото имам бакалавърска и магистърска степен съответно по две специалности, имащи отношение между другото и към тия пущини :music: ! Не съм твърдял, че цените в Европа не са обективно обусловени (и в случая на Made in USA Фендър, макар и далеч да не обясняват изцяло разликата, горните фактори са валидни), но е факт, че са по-високи и инертни от американските, което впрочем се отнася и за немалко китари и др. стоки, които са импортни както за САЩ, така и за ЕС.

 

Последен офф :cheers2: Тогава и еластичност, в икономическия смисъл на думата, знаеш какво е :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:greenangel:

 

Новата изпитна тема за CFA Level 1 - Поведение на цените на Фендер на Европейския и Американския пазар: прилики и разлики, микро и макроикономически и административни фактори

 

:cheers:

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Бе, това не точно материя за CFA ... но в този контекст, не мога да се въздържа да не се похваля, че отскоро басистът ни e CFA-кандидат :cheers: (да се таковаме у "рокаджиите" в нашата група, тя затова и толкоз върви) ... така ще си имам по един и на работа (шефът), и в групата:godbless:.

Извинявам се на всички за този пореден и, надявам се, последен за темата рецидив на :greenangel::godbless:

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.