Jump to content
Българският форум за музиканти

Скъп Squier или евтин Fender


jazzyd

Recommended Posts

Не съм голям разбирач на стратове (нито на каквото и да било) но на гледане и на пипане Highway ми е супер дървен
Да,най-близко е до моя (75г) от новите фендери като усещане,а и звучи мн. добре.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...но като изработка и комфорт предпочитам евтиния си Еко страт. Лично мнение.

 

Mога само да те посъветвам да вземеш един страт от тези които казваш че не харесваш на заем от приятел, ако се навие да ти го повери, да кажем, за седмица-две. След това съм 95% сигурен, че няма да си точно на това мнение нито за изработката, нито за комфорта. Не искам да насаждам нищо или да навлизам в противоречия, но просто съм на практика сигурен, че така ще стане.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм басист.

Моля мнението ми да не се взима с тежест като на музикант. Просто басист.

I. Според мен големите (Fender,Gibson.Ibanez) печелят от продажбите на евтини китари. С печалбите могат да си позволят да инвестират в рисърч на нови технологии и оптимизиране на звука в границите на 400 евра. С това постигат още по-ниска цена и още по-добър звук на тая цена.

II. Това, с което големите са си спечелили името, малцина могат да се докоснат.

III. Подвластни сме на любимите ни артисти. Искаме да свирим на такива китари , на кавито свирят и те..Когато гледах за пръв път Джими Пейдж с една Yamaha , реших , че искам точно такава китара. До тогава освен кремона и орфей не бях пипал. Случи се така , че първата истинска китара беше Yamaha. Естествено , че се видях на 7-мото небе . От тогава исках да имам Yamaha. И китара, и мотор , и клавир , и бас.

После станах басист. Много обичам The Beatles и Motorhead. Влюбих се във ВЕЩИЦА , от тогава мечтата ми е да имам такава грозотия. По-малката ми мечта ми е да посвиря на такава... Та така хората плащат за реклама, хората кълвът , и в крайна сметка цената на тази реклама е калкулирана и в ТВОЯТА китара. Та ако някой , който те кефи се появява на клип с еди-каква си китара, той просто я рекламира.

IV. Китарата (бас) , който най-много ми е допаднал като звук , и на който съм свирил (свирил имам предвид поне час с група и поне 15-20 мин сам, не 2 мин в магазин ) е Squier. (Съжалявам)

V. Има инструменти произведени в България , които са много качествени.Става дума за custom инструменти. "много" е в глобален мащаб.

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ех , жалко че не съм го чувал твоя Фендер. Тогава беше на Vintage вълна :)

Чувал си го-имаше една тема за кавъри на Джимарата -там свирнах с него Driving sout през Никифенски С-амп директно в компа :thumbs_up:

А отдавна съм на Гибсън вълна,но тогава нямах парички за истински..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офффф... как не се уморихте. Взимай си един скуайр за 500 лева и готово. А темата е изчерпана преди години и то не от нас.

 

ПП а защо казвам как не се уморихте? Ми мноо просто - освен, че явно всяка китара си е индивидуална, така и всеки индивид си има собствен вкус. И комбинациите стават безбройни. За хора с малък бюджет - взимаш това, което можеш да си позволиш. Да си купиш Лес Пол и да нямаш пари за цигари или за една бира е ненужно упражнение. Още повече, че едва ли голяма част от нас си изкарват парите с тия дъски. А които си , не задават такива въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Aко се чувстваш досадЕн или според теб темата е изчерпана, не е необходимо да пишеш по нея. Даже се чувствай се свободен да не го правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите и особено на тези които са пробвали споменатите модели.

 

Реших да рагледам възможността за хубав Squier, поради факта, че често по-малките производители под шапката на голям такъв, запазват известна независимост в производство и развойна дейност, а в същото време използват наготово достиженията на фирмата-майка. Примери за това има в много сфери и различни бизнеси - и не толкова рядко малката фирма изкарва доста читав продукт, който надминава по качествени параметри еталона.

 

В никакъв случай не смятам да се отказвам да имам Fender някой ден, а защо не и няколко други китари които харесвам. Още повече смятам да нямам предразсъдъци към Squier.

 

Смятам да отделя известно време за проби на живо на различни инструменти и дай боже скоро да се похваля с крайния резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си купиш Лес Пол и да нямаш пари за цигари или за една бира е ненужно упражнение.

 

 

Пич, това св нарича блус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубав Squier, поради факта, че често по-малките производители под шапката на голям такъв, запазват известна независимост в производство и развойна дейност, а в същото време използват наготово достиженията на фирмата-майка. Примери за това има в много сфери и различни бизнеси - и не толкова рядко малката фирма изкарва доста читав продукт, който надминава по качествени параметри еталона.
Това може би е така в други сфери на бизнеса,но при китарите материала и изработката са от огромно значение, Squier никога няма да е Фендер по простата причина,че дъщерната фирма не може/трябва да е по-добра,събери пари за Хайуей 1-струва си.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....поради факта, че често по-малките производители под шапката на голям такъв, запазват известна независимост в производство и развойна дейност, а в същото време използват наготово достиженията на фирмата-майка.....

 

Не знам как и защо, но от евтините страт копия, най-приятните , които са ми попадали все са били някакви безименни или на световнонеизвестни фирми. Не,ч е изработката им беше шест, но звука беше осезаемо по-добър от популярните страт копия.

Казвам го за протокола, защото противоречи на горната теория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squier никога няма да е Фендер по простата причина,че дъщерната фирма не може/трябва да е по-добра,събери пари за Хайуей 1-струва си.

 

 

И аз съм много за Хайуей 1.

Днес разбрах, че имало първа серия с алнико 5 сингли и втора серия с алнико 3.

Дали е точно алнико 3 не твърдя, но е сигурно, че са по-различни от тези произведени преди 2006-та.

Аз хваля първата серия, че си заслужава, има по-класически фендер звук.

Втората не съм я пробвал, но съм гледал много добра интернет презентация.

Китарата поема повече хай-гейн, точно според спецификацията за нея.

Тук не се обърквайте, хай-гейн не в смисъл на някакъв зъл метъл,

а това, че търпи доста повече гейн без да шуми спрямо предният хайуей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.