Jump to content
Българският форум за музиканти

Скъп Squier или евтин Fender


jazzyd

Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Препоръчвам ти" BLADE California Classic", за 690лв ще получиш най-доброто(имам предвид скъп Скуайер и ефтин Фендер).Или нещо от серията "BLADE Texas", ама те са по-скъпи,(около 1000лв) а до колко разбирам не ти се дават толкова пари...

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не мислиш да се отказваш скоро - fender-а, по-добър ще е от squier-а, така и ако решиш да го продаваш, ще има и по-голяма себестойност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ми звучи доста реторично ,отговорил си си на повечето въпроси сам. Така ,че върви в магазина ,пробвай и вземи това ,което на теб ти харесва. Всеки лев отгоре си струва при Фендер,но като не можеш да си позволиш Американско производство , сам ще решиш колко максимум можеш да дадеш. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Strat Standard - този мексико направа ли е? Ако да-

Преди година бяха по 800 лв, сега заради кризата са поскъпнали и в световен мащаб.

Тук между двата, ти си прецени според джоба, амбициите и след лично пробване.

По принцип мексиканските трябва да са по-добри.

За мен най-оптимален вариант е Fender Highway stratocaster- около 1400 лв. Американски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям покупката на по-качествена китара от тази, с която съм в момента. Определено съм фен на Фендър Стратокастър – форма , звук и т.н.

 

Винаги съм си мечтал за Фендър китара и ако не си купя такава поне искам нещо близко с колкото се може по-малко компромиси и в главата ми естествено изникна марката Squire.

 

След като почетох, потърсих и послушах си зададох въпроса – Евтин Фендър или скъп Squier? Моделите които разглеждам са Fender Strat Standard и Squire Classic Vibe Stratocaster® ‘60s. (Vintage Modified серията е също опция, но е с друг материал на тялото, макар че е по-скъпа и сигурно е не по-лоша)

 

1000лв. (колкото е най-евтиния Fender Strat) Все още ми се струват много предвид факта че свиря за собствено удоволствие, а Squire (Classic Vibe) е 550лв. което смятам че е напълно нормално за, що годе прилична китара.

 

Всъщност никога не съм се съмнявал че оригиналния Fender си струва, само че при сравнение на спецификациите на тези 2 модела, едиствените разлики които откривам са:

- адаптерите

- мястото на производство

 

Държа да отбележа че не съм свирил на нито един от тези два модела – пробвал съм различни други и от двете марки. И ми е ясно че трябва да пробвам преди да купя.

 

Интересно ми е дали някой е сравнявал тези модели и какво мислите за възможността скъпите Squire Strat все пак да стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ей ти направо му помогна на човека :)

И моето мнение е да се пробва щото има и Фендери хубави и скапани и Скуаери също.Тука по принцип никой не обича марката скуаер,ама има доста скъпи такива и знам че половината форум свири с евтините скуаерчета от по 250 лева.Така че ти най-добре си знаеш какво ти трябва и за колко пари.Иди и пробвай. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа...

Squire Classic Vibe Stratocaster® ‘60s е в пъти по добър от 4-5 Мексико Фендери, та дори и един два Сащ Фендери, които пробвах.

Бях се запътил да си купувам Фендер и в магазина за Фендери в Пловдив само този Squire Classic Vibe Stratocaster® приличаше на китара, по изработка и звук.

Успех!

:girl_witch:

 

п.с

Фендерите под 2000 лв са китари, на който просто пише Фендер. Някои бяха глухи, други нямаха тон. Да не говоря за прецизноста на лака и изработката.

Просто това са китари направени за масите, които искат да си купят "Фендер" китара.

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм..Интересна тема.

И аз съм пред същата дилема.

Скоро ще мога да отделя към 1500лв и винаги съм искал Фендер.

Но, до колкото знам, като копуваш Фендер, даваш маса пари само за надписа на главата.

А за Blade чувам все по-хубави и по-хубави работи.

И сега се чудя дали е по-добре Фендер за 1500 или Блейд за 1500?

И все повече се убеждавам, че май ще е второто.

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се запътил да си купувам Фендер и в магазина за Фендери в Пловдив само този Squire Classic Vibe Stratocaster® приличаше на китара, по изработка и звук.

Успех!

;)

 

Ей и аз пробвах една такава в магазина и много ми хареса . Освен звука че е приличен визията не е за пренебрегване

Иначе аз дълго време бях фен на специфичния фендерски саунд(все още съм ) и накрая успях да си купя един американски страт на старо за 1300лв. Е верно, не е като нова китара има драскотини, не е и като легендарните 70-тарски стратове(такъв никога не съм докосвал де) , но пак си го има тоя специфичен тон който ми харесва и му се радвам :) Не знам Хайуей серията как е и дали е по добре нов Хайуей или Сстандарт на старо.Може би допуснах грешка че не пробвах и такъв преди да си купя но засега не съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blade,определено си заслужават вниманието , въпреки че за мен са някак си по-различни от Fender.

Що се отнася до това точно коя марка или модел човек да избере,то това би следвало да е проблем на самият давещ се ...

Искам да кажа , че всеки има различен слух и вкус , и би следвало да просвири доста инструменти , преди да си хареса неговият.

Аз бих се разтърсил за някой инструмент на старо , определено там имаш по-голям шанс да намериш нещо читаво , интересно и качествено.

Като че ли съвременните тенденции са влошаване на качеството за сметка на цената , името и старата слава.Действително много от Fender-ите набор 2006/2007/2008 които съм имал възможност да пробвам,"миришат", а бе не са същите , не мога да го обясня , въпрос на усещане. Говоря за китари нисък , среден,по-евтин клас на въпросната фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... fender-а, ... ако решиш да го продаваш, ще има и по-голяма себестойност

Ха-ха, определено, само дето не виждам с какво това топли човека икономически ;) .

 

Преди година бяха по 800 лв, сега заради кризата са поскъпнали и в световен мащаб.

...

За мен най-оптимален вариант е Fender Highway stratocaster- около 1400 лв. Американски.

Да "стимулираш" спадналото търсене с по-високи цени - ако някой ми даде разумно маркетингово обяснение на този феномен, евала!

Не съм голям разбирач на стратове (нито на каквото и да било) но на гледане и на пипане Highway ми е супер дървен - за звук и материали не коментирам, но като изработка и комфорт предпочитам евтиния си Еко страт. Лично мнение.

 

И аз да се изкажа...

Squire Classic Vibe Stratocaster® ‘60s е в пъти по добър от 4-5 Мексико Фендери, та дори и един два Сащ Фендери, които пробвах.

...

Фендерите под 2000 лв са китари, на който просто пише Фендер. Някои бяха глухи, други нямаха тон. Да не говоря за прецизноста на лака и изработката. Просто това са китари направени за масите, които искат да си купят "Фендер" китара.

Между другото, често срещано мнение из нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми честно казано Squier Classic Vibe са страхотни китарки (аз съм фен на педесетарките обаче :) ). Попринцип мисля, че ги правят в Китай повечето, но не им личи.

 

Ако държиш на марката обаче взимай, Фендера (или си намери по-добър втора ръка). Но аз бих те посъветвал друго. Ако нямаш лампово кубе, а си с транзисторно си купи Squier Classic Vibe страт, а с остатъка помисли и за лампов усилвател (примерно Fender Champion, мисля, че бяха в този порядък).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.