Jump to content
Българският форум за музиканти

El.guitar Vs. Synth


Recommended Posts

1.Не Си Държа Китарата В Мазето Нито Си Купувам Боклучави Струни...

 

 

2.Ми Такъв Че Да Няма Вече Нещо Дето Да Не Може Да Го Изсвири На Инструмента Си,Но В Никъв Случай Не Е Задължително Да Свири Всичко  Дяволски Перфектно (Поне За Мен)

за Първото... може и да се потиш много докато свириш :) без майтап инъче не виждам причина да ти се оксидират толкова бързо струните

 

аз второто.. например мисля че е много трудно да се пресъздаде пръднята на слона , както на китарата така и на клавира :) :green: :green: (бъзикам се :) )

Най малкото добре си го казал.

 

п.с.Въпреки всичко Клавира няма много общо с китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

целия този спор е толкова безумен . че ме навежда на мисълта , без да ме критикува някой и да си мисли че го обиждам, ама е наистина супер безумица, все едно да спорите има ли нужда от жена след като може да се оправим и сами, Тука станахме като някакви феминистки, дето защитаваме , нещо в които и самите ние не сме си убедени, аз приключвам с това, даите за друго да се говори:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз мога да ви кажа за един много добър китарист и сащевременно адски добар пианист!Човека е много напред с материала!Казва се Тони Макълпайн и е познат от групата Planet Х!Нещо друго,ако трябва да си сменяш струните,то клавиристите триабва да си обновяват блендите!Айде вие ми кажете кое е по-скъпо...............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless::godbless::cheers:

 

Темата е много яка :cheers: Накрая ще разберем на колко ябълки се равняват две круши :beer:

 

Иначе по темата за поддръжката - определено тъпият синтезатор ми създава по-малко грижи - седи си на стойката и нищо не иска от мене, само да му забърсвам праха от време на време.

 

Колкото до китарата - и тя една невероятна поддръжка B) От дъжд на вятър и сменям струните. Не ми се налага да ги настройвам (хвала на оня пич дето е измислил тая double locking система), нито пък пипам каквото и да е било друго. Веднъж настроена, няма нужда от повече глезене :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
(Повечето мнения от темата на снежанка важат и тук така че няма ги повтарям)

След изчерпателните мнения по въпроса Китара срещу Пияно мисля че тряя да се пренесем няколко години напред и да видим как се справят наследниците на китарата и пияното - ел. китарата и синтезатора :P

...и за жалост (на клавиристите ;) ) според мен китарата е по-висша от клавира (и е много по трудна за усвояване)

Ето Няколко Предпоставки: (Разбъркано)

 

1.Във форума на клавиристите определено няма теми от сорта на "Как да си преварим клавишите","Колко често сменяте клавиши" и т.н.

Лесно им е на тях като не им ръждясва клавира нали?

А ние китаристите кво?Всеки Месец 10 кинта за струни , после сменяй па настроивай па чакай да улегнат па пак настроивай и така тамън ти улегнат и вече са ръждясали :)

 

2.Предполагам че всеки от нас като е почнал да се учи на китарата е свирел с некъв гаден соунд и то само заради тва че сам тряя си прави блендите.

А някой начинаещ пиклъо :P му зимат клавира и кво?блендите му готови!Пей Сърце!

 

3.На клавира не му се преебват праговете нали? ;)

 

4.Не му се настойват адаптерите  нали?  ;)

 

5.Не му се настройва тремолото нали? ;)

 

За друго са не се сещам ма тва на клавиристите сичко да им идва на готово а те тряя само да отделят време за свирене  и тва не ги прави некви неспециалисти :P

 

П.С.:Ей не си мислете че казвам че клавира за нищо не става - точно обратното

според мен една съвременна по тежка песен би звучала мнооооого по яко ако и сложиш малко клавири отдолу за пълнеж, а ако има и соло на синта става вече ултра яко.

само че нещо ми се струва че да станеш добър клавириси е мноого по-лесно отколкото добър китарист така че пианистите да не се фукат мноо мноо

;):P:P xaxaxaxax rajdiasvat vi strunite li ?

 

mislia 4e kogato dvama se karut tretia pe4eli zatova i na purvo miasto spored

 

men sa BARABANITE! ;)

Редактирано от sinbat_tornadoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.