Jump to content
Българският форум за музиканти

El.guitar Vs. Synth


Recommended Posts

@AXE

 

За каране и дума не може да става. Съдържанието на такава тема може да е само на майтап. :godbless:

 

Помисли един клавирист, не пианист, колко начина на интерпретация трябва да владее :

 

-Един път свири със звук акустично пиано, и това свирене трябва да е точно като на пиано;

 

-Сменя се звука и отиваш примерно на Hammond Organ: Постановката е коренно различна;

 

-Минаваш на Synth Lead - трети вид интерпретация, съвсем различна постановка от горните две;

 

И така нататък.

 

Та аз това не го възприемам като спор или караница, но така беше предложена темата в самото начало - доста наивно сравнение между двата инструмента, да не казвам по - силни думи.

 

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@Боян

 

Само относно това, което каза за клавира - то си важи с пълна сила и за електрическата китара - с един процесор можеш да си генерираш хиляди бленди - от симулация на акустична китара до дист тип "да-свалим-боята-от-стената" :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боян

 

Само относно това, което каза за клавира - то си важи с пълна сила и за електрическата китара - с един процесор можеш да си генерираш хиляди бленди - от симулация на акустична китара до дист тип "да-свалим-боята-от-стената" :headbang:

:bravo:

добре казано!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боян

 

Само относно това, което каза за клавира - то си важи с пълна сила и за електрическата китара - с един процесор можеш да си генерираш хиляди бленди - от симулация на акустична китара до дист тип "да-свалим-боята-от-стената" :headbang:

 

Не ставаше въпрос за генериране на различни звуци, а изпълнение, наподобяващо на горните инструменти - примерно не можеш да свириш със звук на орган с постановка като за пиано; не можеш да правиш сола на synth lead с постановка на пианист; т.н.; за това ставаше дума - добрия клавирист трябва да владее много и различни начини на интерпретация; B)

 

А за генерирането на различни звуци - да дадем предимство на синтезаторите и компютрите, кво ще кажеш :):)

 

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех :bravo:

На различните видове китара също се свири различно, но мисля че това не е определящо за трудността на свирене на нито един от двата инструмента. Затова не мисля да продължавам спора :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех :)

На различните видове китара също се свири различно, но мисля че това не е определящо за трудността на свирене на нито един от двата инструмента. Затова не мисля да продължавам спора :headbang:

Даа, няма смисъл..

 

:)

:bravo:

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(Повечето мнения от темата на снежанка важат и тук така че няма ги повтарям)

След изчерпателните мнения по въпроса Китара срещу Пияно мисля че тряя да се пренесем няколко години напред и да видим как се справят наследниците на китарата и пияното - ел. китарата и синтезатора :P

...и за жалост (на клавиристите :D ) според мен китарата е по-висша от клавира (и е много по трудна за усвояване)

Ето Няколко Предпоставки: (Разбъркано)...

До тук оставям без коментар! Адски е тъпо да се продължава нелепата тема, кой е по-по-най.

Нататък!

 

1.Във форума на клавиристите определено няма теми от сорта на "Как да си преварим клавишите","Колко често сменяте клавиши" и т.н.

Лесно им е на тях като не им ръждясва клавира нали?

А ние китаристите кво?Всеки Месец 10 кинта за струни , после сменяй па настроивай па чакай да улегнат па пак настроивай и така тамън ти улегнат и вече са ръждясали :)

...

1. Не е нужно да има тема "колко често си сменяте клавишите". Истинската тема е "Колко често си купувате нови клавири?". Защото фирмата XXX произвежда нов синтезатор, който по един или друг начин, чрез нова технология налага нов звук. Нашего брата - клавириста, изправен пред дилемата да купува или центробежната сила на музикалния бизнес (опа имаше тема, където не се разбра има ли такъв или не у нас) да го отхвърли на опашката. Та човека бърка в джоба, брои кинтите - не малко и се сдобива с нова кутия, която с бледи познания по чужди езици трябва да научи и да разкрие музикалните и възможности.

Мине се не мине една, две години и фирмата YYY произвежда друг още по модерен синтезатор, в който има два, три звука, които колкото и да се мъчиш, не можеш да направиш с другия и какво става. Хайде на пазар!

Още една кутия, още една книжка за четене, още мъки...

 

...

2.Предполагам че всеки от нас като е почнал да се учи на китарата е свирел с некъв гаден соунд и то само заради тва че сам тряя си прави блендите.

А някой начинаещ пиклъо :P му зимат клавира и кво?блендите му готови!Пей Сърце!

...

Естествено за да има равнопоставеност изключвам варианта на самосвирката, та....

Преди да запее сърцето на начинаещия пикльо, той ще трябва бая да се потруди да изучи чужда терминология. Тази или онази врътка за какво служи, кога трябва да врътне pitch bender-а нагоре или на долу. Кога трябва да натисне по-силно за да се разклати правия тон и т.н.

 

 

3.На клавира не му се преебват праговете нали? B)

Не се ядосвай де! На клавира му се преебават гумичките. Верно не толкова често, но пък поправката им струва много пъти повече! :)

4.Не му се настойват адаптерите  нали?  :)

4. Пада му батерията. Разхъркват се потенциометрите

5.Не му се настройва тремолото нали? :)

5. Разбиват се жаковете

За друго са не се сещам ма тва на клавиристите сичко да им идва на готово а те тряя само да отделят време за свирене  и тва не ги прави некви неспециалисти B)

За друго са не се сещам ма тва на китаристите ...

Нали се сещате, че е лесно да се смени името и счщите неща важат и за другия инструмент.

 

...само че нещо ми се струва че да станеш добър клавири си е мноого по-лесно отколкото добър китарист така че пианистите да не се фукат мноо мноо

Предполагам, че автора на това изказване изобщо не се е замислил, като го е писал, защото умението да мачкаш зелето с три пръста на дясната ръка, а лявата да седи паралитично свита на хълбока, далеч не е свирене!

В резюме ще кажа, че добрите китаристи и добрите пианисти свирят заедно, не си пречат, а си помагат и не си мерят п*** кой е по-по-най, ами просто сядат и пият бира заедно :headbang:

А най лесно е да се пие бира :beer: , но и тук се иска умения!

Ето това е!

Въпреки че не съм съгласен с някой неща (особено за тва със зелето ма айде)...

1.другото което е че явно не си много на ясно с добрата поддръжка на една ел. китара но тва е нормално особено ако свириш на клавир...

2.мисля че обаче е безсмислено да ми твърдиш че НЕ е по-лесно да се стане добър клавирист отколкото добър китарист

3.и не съм тръгнал да обиждам по някъж начин клавиристите ,даже обратното (аз съм на мнение че песен без клавир няма да е толкова яка отколкото със)

4.тва че излизат нови модели да не важи замо за синтезаторите?колко излиза такъв добър някъв сносен синтезатор?сигурен съм че не повече от една сносна китара + един сносен процесор/кубе?

 

За справка:

1.една добра китара под 1500 лв. няма (освен ако не си купиш някоя евтина(от сорта на 700-800лв) и да работиш по нея 2 години за да я направиш почти толкова добра колкото някоя 2х по-скъпа)

2.кубе добро струва някъде около 700 лв. (Behringer Vampire)

 

Тва че ми казваш че трудно се научаваш да работиш с клавира (и заради тва е 'по-добър') е се едно да кажеш че Linux е по-скапано от Windows понеже се работи по-трудно с него

 

5.Незнам кво общо имат адаптерите на китарата с батерията на синтезатора обаче тва да си играеш да настройваш адаптерите (говорим за 'звукоуловители'(ма не е няква лоша дума тая а?)) според теб дали е по-трудно от тва да си смениш батериятта?

 

6.Повярвай ми че да си настроиш тремолото е 'малко' по-сложно отколкото да си смениш потенциометрите (на китарата кво пречи да и се прецакат потенциометрите?аз вече смених единия)

 

7.100% начинаещ пиклъо на синтезатора ако натисне кой и да е тон ще излезе добре нали?а при един начинаещ който за пръв път хваща китара определено дори толкова просто нещо като да искара един тон няма да звучи така ако го изсвири някои по напреднал (без да преувеличавам - от опит знам)

 

8.на клавира ако му се преебват жаковете (и ако тва 'жак' няма някво специфично клавирско значение различно от всеобщото) евала ти праа ти да не еб*ш тия жакове :P

 

Заключение:

Нищо лично нямам нито против теб нито против който и да било клавирист нито против инструмента нито против пианото нито против демокрацията нито против баничките по 60 стотинки(което си е обирджийство)!!!

тъй че ае със здраве :bravo:

 

 

..........

..........

..........

..........

..........

..........

 

 

Ohial_Ixela се оглежда ,вижда че никой не го гледа и...

..........

:violin:

 

 

 

:D:P:D

Редактирано от Ohial Ixela
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да спираме бре хора? Докато не избухнат страстите всичко е много добре. Колкото и тъп да е някой спор напръв поглед, в него винаги има много полезни неща.

Аз изобщо не съм подходил към тази тема кой инструмент е най добър или други такива. Аз разглеждам темата само като сравнение на двата инструмента, без да ги меря. После щеше да дойде ред и на свиренето. По този начин и чрез вашите отговори научавам понякога интересни неща. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@..Ixela

 

Пич, тая тема от самото си начало е тъпа. Сега по тоя случай пишеш разни фермани, на които , ако трябва да се отговаря, сигурно ще се препълни форума. :headbang:

 

Тъпо е да се правят всякакви сравнения между каквито и да било музикални инструменти. Всеки е труден, лесни няма.

:arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо е да се правят всякакви сравнения между каквито и да било музикални инструменти. ...

Лека поправка!

Сравнението между двата инструмента не е тъпо, тъпо е да се надпреварваме, кой на по-труден инструмент свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викам следващата тема да е "Картофи vs Домати"!!!

Обожавам домати!

Но гласувам с 2 ръце за картофите - пържени!!!! :headbang: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во това че харчиш пари всеки месец за струни означава че инвестираш със слаба марка( или си държиш китарата в мазето)

2-ро не мисля че е по лесно да си клавирист от колкото китарист от където и да го погледнеш, бързина техника, ит.н.т.

И свете са отделни вселени така

и двата инструмента са две различни и необхватни вселени така че базата за сравнение е много малка.

Какво според теб е добър китарист и добър клавирист?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во това че харчиш пари всеки месец за струни означава че инвестираш със слаба марка( или си държиш китарата в мазето)

2-ро не мисля че е по лесно да си клавирист от колкото китарист от където и да го погледнеш, бързина техника, ит.н.т.

И свете са отделни вселени така

и двата инструмента са две различни и необхватни вселени така че базата за сравнение е много малка.

Какво според теб е добър китарист и добър клавирист?

1.Не Си Държа Китарата В Мазето Нито Си Купувам Боклучави Струни...

Просто У Нас (Овча Купел (До Банята)(Достатъчно Далече Де, Не Идва Влажността От Нея:bravo: )) Е Супер Влажно И Дори Да Не Я Пипам Китарата Пак След Време Ръждясват:headbang:

2.Добър Китарист/Клавирист - Ми Такъв Че Да Няма Вече Нещо Дето Да Не Може Да Го Изсвири На Инструмента Си,Но В Никъв Случай Не Е Задължително Да Свири Всичко Дяволски Перфектно (Поне За Мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.