Jump to content
Българският форум за музиканти

Овердрайв


Evtim Djerekarov

Какъв лийд драйв предпочитате  

90 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ако имаш Меса АМР няма да искаш да чуеш дори по радиото за МеталЗоун!!! :dance:

Е стига, де, не е точно така. Много добре си звучи педалчето. Меса - та си има съвсем друг характер на звученето. Никой не е доказал, че ламповия звук е по - добър. Е, не е доказал и обратното, но както и да е. И камиончетата си имат своето място в музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще кажете сега, че не сте видели едно известно име да си врътка потенциометрите .......... е, нема и да видите.

Хаха Металика на турнето на St Anger свириха с корав драйв и си намаляха волюма за чистите китари :) това е много готин начин да си прави човек чистия тон ;) особено в лампово кубе ;) (Metallica - Unnamed feeling цялата песен си е с драйв макар някой части да са си чисти)

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно за тази цел на мойта китара има една джаджа, дето ми регулира степента на затваряне на волумето, сиреч аз съм го нагласил така, че като го намаля докрай да ми е на чиста китара, а не да затваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не можеш да правиш оня трик, дето се бележи с < под нотите? Да го наречем бърз Фейд Ин  :)

Кофти... :)

 

П.П. Забравих му заглавието...

Има волуме педали за таз работа :)

 

 

П.П. Нещото, което се отбелязва с < се нарича кресчендо. :)

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз имам един TS-9 и в комбинация с драйва на кубето,просто нямам нужда от друго,но много зависи какъв стил свирите все пак,но това важи не само за драйва :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силен драйв (но не тип Металзон :metalist: ) и не в чития канал на кубето ами във входа на РА на кубето (т.е. с байпаснат преамп на кубето).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега, ако някой ми каже следното.

 

В албума на Dream Theater "Six Degrees Of Inner Turbulence" има песен "Missunderstood". Та там има едно невероятно соло и се използва някакъв ефект, който е на път да ми стане любим, обаче не знам къв. Някакви идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 years later...

Здравейте,драйв канала на ампа ми има много гейн.Някой ще ме светне ли,какви камиончета трябва да добавя за да станат бичкийте по насечени при заглушаване? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който си харесаш от тези + въпроса на Евтим, за да разберем дали ще промени нещо. Техниката ти на свирене е по-голямата част от работата. 

 

 

Един колега скоро пусна в продажба такъв и замина за няколко часа. Ето да се ориентираш в цените: http://forum.muzikant.org/topic/167578-maxon-od808-18000-%D0%BB%D0%B2/

 

Ето ти и статия по въпроса: http://muzikant.org/news/402-maxon-overdrive-od808x

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,драйв канала на ампа ми има много гейн.Някой ще ме светне ли,какви камиончета трябва да добавя за да станат бичкийте по насечени при заглушаване? :rolleyes:

ми намали гейна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се получава с намаляне на гейна има гейтове които затварят много бързо.Мисля че някъде четох за Даймбег как ги ползвал за да заглушава паузите между рифовете.Като буустнеш драйва на усилвателя с някой тюбскиймър/буустер/овърдрайв, останалото е техника на свирене или гейт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.