Jump to content
Българският форум за музиканти

Овердрайв


Evtim Djerekarov

Какъв лийд драйв предпочитате  

90 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз лично предпочитам, Требъл буустер -> Лек драйв(Тюб скриимър, Бос СД-1, ПроКо Рат) -> Драйв канал.

Много живо звучи така.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е стига бе, не е чак толкова силен драйв-а, ама звучи много добре, щото требъл буустера обира ниските на китарата, "събужда" драйвчето, и това вече отива в кубето. Драйва е горе-долу толкова силен, колкото и в (1).

Говорим за драйв настройки на 40 - 60 процента.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам различни. Според песента, настроението ми, такива работи. От време на време лийд-а ми е почти чиста китара, пък от време на време толкова яко се оливам с драйв-а, че откровено прекалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз засега разполагам единствено с драйв канала на кубето ми. :P Но иначе съм пробвал няколко възможности за лийд драйв и май първата ми допада най-много. Така, че гласувам за нея и дай Боже в някой от следващите месеци да се снабдя с един Металзоун. :guitar: :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проучвах доста и безброй камиончета и процесори опитвах докато намеря това супер просто , но убийствено добре звучащо решение.

 

Та първо да кажа с какво свиря. Имам Marshall JTM60 лампов амп. Драйва на бууст канала ми е на макс ( по принцип няма много гейн) , ниските почти до дупка високите и средите са околу 11h. Когато свиря сола пускам един овърдрйв на босс , модела е SD-1.Този модел на босс е един от най универсалните и много добре стои както като бустер , така и като самостоятелен драйв. На него настройките са, усливане до дупка , тон и драйв на 11 часа. Смея да твърдя че звука е ненадминат за сола , особенно , когато ампа е усилен поне на 80% и нагоре. Не съм супер добър или известен музикант , но свиря от поне 15 и повече години и да си призная нищо не звучи толкова добре от това което съм опитвал и чувал на живо. Много от големите имена , ползват подобна схема. Усилват ампа доста и когато свирят соло просто вдигат входното нивото с някое и друго камионче , което натоварва допълнително входа на ампа и дава много добре балансиран и хармоничен гейн. Много просто решение , няма дилей , няма реверб. Пък вече от пулта може да се добави.

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз засега разполагам единствено с драйв канала на кубето ми. :P Но иначе съм пробвал няколко възможности за лийд драйв и май първата ми допада най-много. Така, че гласувам за нея и дай Боже в някой от следващите месеци да се снабдя с един Металзоун. :guitar: :ph34r:

Самореклама: Мога да ти направя метълзоун

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е готино да използва човек яки оувърдрайв педали в чистия канал или директно в някой едноканален Фендер или друг добър усилвател,който няма много кривоч сам по себе си.Но мисля че нищо не може да замени якия овърдрайв на един хубав усилвател.Моят овърдрайв саунд идва от втория канал на усилвателя ми,FuchsODS50Hd51756.jpgкойто е толкова динамичен че понякога свиря само на него и изчиствам звука с волюм пот-а на китарата.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Азе се кефя на яките жици,(въпреки,че се водя блусар)през повечето време свиря на няква много здрава бленда!с много драйв!ама много! :cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kефим се на по-здрав драиф, но в същото време добър и за сола в стил малмстиин, щото има някои дистове дет за рифове звучат убииствено обаче тръгне ли човек да маже арпежи и тем подобно свинщини и....звучат малко кофти :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kефим се на по-здрав драиф, но в същото време добър и за сола в стил малмстиин, щото има някои дистове дет за рифове звучат убииствено обаче тръгне ли човек да маже арпежи и тем подобно свинщини и....звучат малко кофти :cheers:

Да не ти куца sweep picking-a :cheers: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам варианта overdrive в drive канала на усилвателя. (съответно Boss SD-1 в Behringer GM110) Настройките са драйв до дупка на кубето, драйв до дупка на буустъра, волюм на 2 часа и тон зависи, най-често на 1 часа. Ползвам го и при упражняване, звукът е доста чист, има добра динамика и много състейн. Хармониците сами изскачат откъде ли не. :cheers: + това звукът се насища и при нисък master volumе и лесно се прави контролиран feedback без човек да оглушава себе си и съседите.

 

Минуси: малко повече шум отколкото само с драйв от усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вече ползвам драйва от главата на Marshall-a(JCM900)като нацепвам драйва до дупка.По принцип драйвовете на Marshall не са мазни,дават страшна тяга на тона и са много динамични.Най хубавото,е че с такава апаратура няма как да излъжеш публиката,че можеш да свириш,ако не можеш,защото всичко се чува и китарата излиза много добре напред.Също така е много важно да се свири много чисто с такава апаратура,защото ако закачиш някой тон по леко веднага се чува.Тона е малко сух,но е доста удобен за свирене когато му свикнеш.Иначе звучи много обемно и плътно и няма как да се загубиш на фона на останалите инструменти.Ползвам и едно камионче Marshall-Shred Master понякога върху драйва от апаратурата.Това е в случай,че не се чувам добре на сцената.Подавам по-малко от половината на гейна на камиончето и когато го включа върху кривоча от апаратурата се получава много хубав дълбок тон с който се свири по-лесно и изкарва нивото леко напред.Това разбира се само когато свиря сола и то само когато имам лош мониторен звук. :godbless: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.