Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за покупка


Rohypnol

Recommended Posts

Здравейте всички, това е първото ми влизане във вашия форум :)

Затова ще помоля първо за извинение ако темата се дублира по някакъв начин.

 

Положението е следното... свиря на кухарка от около година, но вече не издържам да свиря на скапаната Кремона с която разполагам. Искам да премина на електрическа китара, та въпросът ми е следния:

 

Към кой модел да се насоча, като се има предвид, че не разполагам с огромно количество пари, също и не съм виртуоз, все пак още се уча, макар и да съм понапреднал.

 

Искам китарата да вади добър clean electric саунд, така както и дистортнат. Дайте съвет също и за някакав Amp. Как стои въпросът с ефектите? По-добре е да са вградени на амп-а, отделен процесор или за момента най-добре да разчитам на PC?

 

Ще се радвам ако споменавате цени в мненията си.

 

Искрено ви благодаря,

поздрави,

Rohypnol

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми човече по тая трема много може и ще се изпише. Като за начало да задам въпроса, на всеки дето ще ти отговаря: "Каква музика искаш да свириш?" Всички яки китари имат добър чист и дистортнат звук.

Като за начало, всички малки усилвателчета (около 15W) ще ти свършат страхотна работа, както и някаква евтина китара около 250 - 400 лева. Ако търсиш нещо по-метълско си вземи китарка с (поне) един двоен адаптор. Ако си за нещо стил - blues един Squier най-стандартен модел (около 300 лв) ще ти свърши работа. Не казвам че това са единствените стилове, но надявам се ще схванеш идета B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих за ефектите да пиша (както и да се рег-на B))

 

Ми като за начало няма да има голяма дали си с процесор или с педал за определен ефект. Аз примерно изчаках и направо си взех педала с който съм сега (Boss Metal Zone - 2) и съм страшно доволен от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ме подсеща, че трябва да направим една тема "Как да си изберем китара за пръв път" или нещо от сорта, която да седи най-отпред. Става въпрос не толкова за точно определени модели инструменти, ами по-скоро какво да гледа човека като пробва някоя китара. Ама трябва цялото и съдържание да е в един до няколко постинга, които да са одобрени от повечето постоянни потребители и да не контрастират. След това да се заключи темата и да се лепне най-отпред, че като някой иска да научи да може да прочете сентенцията, пък после да отвори тема за това, за което не е разбрал или пък не е сигурен :happy:

 

Очаквам мненията ви !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rohypnol - Извинявай, но ще ти направя забележка за аватара ти:

1) Голям е като размер на файла и бавно се зарежда

2) Мисля, че някои потребители биха го намерили съвсем противен :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ме подсеща, че трябва да направим една тема "Как да си изберем китара за пръв път" или нещо от сорта, която да седи най-отпред. Става въпрос не толкова за точно определени модели инструменти, ами по-скоро какво да гледа човека като пробва някоя китара. Ама трябва цялото и съдържание да е в един до няколко постинга, които да са одобрени от повечето постоянни потребители и да не контрастират. След това да се заключи темата и да се лепне най-отпред, че като някой иска да научи да може да прочете сентенцията, пък после да отвори тема за това, за което не е разбрал или пък не е сигурен :happy:

 

Очаквам мненията ви !

Много яка идея!!!!! Твърдо ЗА и бих помогнал за 'изграждането' й. Ще взема да сложа линк от Предложения, за да й бъде обърнато внимание :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще свиря основно с distortion. За момента като че ли съм се спрял върху 2 китари - Скуайър, като по-евтино решение и ЕСП М50. Кой модел от Скуайърите е най-добър като съотношение цена/качество? А за м50-тката някакви отзиви?

 

Също ще се радвам много на съвет за амп.

 

Angermeans, ще си сменя аватара :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще свиря основно с distortion. За момента като че ли съм се спрял върху 2 китари - Скуайър, като по-евтино решение и ЕСП М50. Кой модел от Скуайърите е най-добър като съотношение цена/качество? А за м50-тката някакви отзиви?

 

Също ще се радвам много на съвет за амп.

 

Angermeans, ще си сменя аватара :happy:

Ако питаш мен, не му мисли ами грабвай ЕSP-то!!!!!!!! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой Squier по-точно ? Showmaster ще ти свърши работа, но Stratocaster - едва ли. Щом ще свириш основно с дистър (предполагам за рок/пънк/метъл иде реч) ще е хубаво да има поне един двоен адаптер китарата.

 

Иначе, дори да има малка разлика в цените, между ESP и Squier сравнение не може да става :happy: Ти, иначе, в чужбина ли си ? Защото тук ESP никой не внася.

 

Ако можеш да заделиш 500лв, препоръчвам ти Vintage Metal Axxe. За парите си е супер китара, питай edgecrusher...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става дума нито за рок, метъл или какъвто и да било подобен стил. Продуцирам електроника, малко по-разчупена и ми се иска да поработя и над китарни елементи. От друга страна вече идва самото удоволствие от свиренето - обичам да свиря и блусчета, така както и по-тежки неща, когато се докосна до електрическа. Така че идеята ми е да притежавам китара с която спокойно да записвам някои качествени дистортнати елементи, а и да свиря за удоволствие.

 

Поздрави,

Rohypnol

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, добре тогава. Хвърли едно око и на Yamaha - много добри китарки за парите си, а и са мултифункционални, става за почти всякаква музика.

 

За усилвател - щом ще свириш само вкъщи, вземи си нещо между 10 и 25 вата. 15 ти е перфектно ! Ако се намираш в САЩ, не му мисли много и грабвай едно Laney :happy: Иначе също така Crate, Randall и Line 6 имат много готини усилвателчета.

Line 6 Spider II не са прекалено скъпи, а са най-разнообразни от към звук. Много добри review-та съм чел за тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление съм в нашата мила родина, засега. Кой модел на Yamaha ще ми препоръчате за горе долу каква цена?

 

Благодаря за ценните съвети,

Rohypnol

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да,ако смяташ да си купуваш китарата от БГ и 500лв. те устойват,Vintage e добра алтернатива.Само остава да ти харесва външния вид,защото според мен е с подчертано "метъл" характер.Но от друга страна ,както казваш че си свириш у дома...какво ти пука.Китарата е супер удобна(поне за мен и за още няколко човека мои познати,които са я пробвали).А с тези 2 Хъмбакера миля че ще звучи добре за каквато и музика решиш да свириш.

А Скуаерите наистина трябва да се избират и то много внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да,ако смяташ да си купуваш китарата от БГ и 500лв. те устойват,Vintage e добра алтернатива.Само остава да ти харесва външния вид,защото според мен е с подчертано "метъл" характер.Но от друга страна ,както казваш че си свириш у дома...какво ти пука.Китарата е супер удобна(поне за мен и за още няколко човека мои познати,които са я пробвали).А с тези 2 Хъмбакера миля че ще звучи добре за каквато и музика решиш да свириш.

А Скуаерите наистина трябва да се избират и то много внимателно.

Въпроса е, че не знам дали ще изкарам толкова пари за нещо от сорта на Metal Axxe. Ако опра до скуайър кой модел и какво производство да избера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.