Jump to content
Българският форум за музиканти

Power Attenuator By Soundman


Recommended Posts

Представям последния модел Power Attenuator от Soundman, SM 4104.

 

Същността на устройството е да се чува тихо, без да се губи от звука, обработен от целия усилвател, включително и изкривяванията и тембровата окраска на крайното стъпало - лампите и трансформатора, обратната връзка, характерният "presence" в крайното стъпало и т.н.

Кратки технически характеристики:

-Максимална мощност на усилвателя 100W

-Импеданс 8 ohms

-4 степени на затихване, плюс изключено положение.

-Първата степен е с плавно регулиране от нула.

-Има регулируем изход line out, за запис, пулт, компютър и т.н.

-Има превключвател, който може да изключи атенюатора и да свърже високоговорителя директно с усилвателя.

-Има вграден автоматичен вентилатор за охлаждане. За правилната работа не бива да се запушват вентилационните отвори.

-Размерите са 2U,Half Rack

-Не се нуждае от мрежово захранване.

 

Атенюаторът е предназначен специално за лампови усилватели, но няма ограничения за транзисторните.

Това означава, че при всички положения импедансът за усилвателя се контролира в рамките на номиналния, препоръчан от производителя на усилвателя. Нещо особено важно за ламповите машини.

Конкретният модел е за 8 ома системи, като модели за 4 и 16 ома също са възможни при желание.

Раличните степени на затихване са удобни за работа от репетиция до среднощни тренировки. Плавната първа степен позволява индивидиално регулиране, когато са необходими извънредно ниски нива на звуково налягане. Това подобрение е следствие на опита с високочувствителните високоговорители, използвани в китарните приложения.

Изходът за запис е от изхода на усилвателя, така, че да подава всички нюанси на звука, без да се губят както при изход само от предусилвателната част.

Възможността да се избира работа със и без атенюатор ( с пълна мощност), без да се местят жакове и кабели, само с ключ, създава удобство и сугурност.

Изключеното положение (OFF) на Въртящия регулатор позволява да се работи без звук, като усилвателя се натоварва от атенюатора, за да се гарантира правилната работа на ламповите усилватели. Това е подходящо положение при записи, прослушване на слушалки и т.н. (Изходът line out може да се ползва и за някои видове слушалки, макар, че не е предназначен за тази цел.)

Допълнителна информация може да се получи на Лично Съобщение.

 

aV1ay5F0.jpg

 

gxEdsAA.jpg

 

Pq19EeEr.jpg

 

 

aV1aAgQS.jpg

 

--------------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобна джаджа от THD, има същия принцип на действие. На мен ми е много полезна и за двата АМР-а, които имам. Много гот, че и тук вече има достъпен такъв дивайс! Бравос! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ого голямото копче - всява респект

 

Дааам - голямото копче кърти! Много приятно изглежда :greenball: Определено има сериозност във визията. Това е китарна апаратура - не детска играчка (въпреки че, жените ни така им казват на усилвателите :punk_guitar: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера полазих това чудо на техниката - не само изглежда добре ами изглежда и добра работа

ще свърши. Понаритах си усилвателя на пълна мощност и още не мога да се нарадвам на звука. Излезе духа от лампата един вид ... (или са по един дух на всяка крайна лампа, а? :( ).

 

Наистина този тип устройства са важни и сериозно пренебрегвани. Подозирам че доста хора имат същия проблем - лампов усилвател с прекалено голяма мощност в спалнята (прекалено голяма мощност си е всичко много над 5 вата ... ), който никога не дава това на което е способен защото работи силно намален ...

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

И аз се сдобих с една бройка. Много добра и полезна машина, на съвсем приемлива цена. BTW, за моя 2х6Л6 усилвател, attenuator-а не се загря с повече от 5-10 градуса спрямо стайната и вентилатора досега не се е включвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Сдобих се с една бройка преди ден и съм много доволен.

Настоящото ми комбо е суперчамп 15 вата, но все пак повече от 2-3 не мога да усиля в нас, че даже понякога и това е много.

С атенюатора спокойно мога да докарам приятен драйв на ниски нива на звука.

С чиста съвест мога да кажа, че атенюатора е едно от най-полезните неща които човек може да си купи ако използва усилвател (а не хардуерен процесор или софтуер).

Благодаря на Парни Валяк за разясненията относно принципа на действие, начинът на употреба и рисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи- Който си го може може си го :cheers2: Много полезна машинка! И както каза EAmechaniX съм сигурен че работи много добре имайки предвид кой я е правил.

Успехи !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добронамерените коментари!

Понеже често ми се налага да отговарям на въпроси за атенюаторите, реших да дам линкове към теми от форума, където са разисквани различни аспекти на атенюаторите.

От тези теми може да се получи много информация. Ако след това пак има нещо неясно или незасегнато в темите, ще се постарая да отговоря.

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%E0%F2%EE%F0%E8

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%E0%F2%EE%F0%E8

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...amp;hl=soundman

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...amp;hl=soundman

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...amp;hl=soundman

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Пишеш на Тони, разбирате се какво трябва и ако си заслужил, ще получиш :) Потвърждавам, че качеството на джаджата е безкомпромисно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради някаква прочина немога да пращам лични съобщения, нямам права , ако някои има e-mail на администратора ще ми е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.