Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на адаптери на 7 струнен Ibanez


Roshaff

Recommended Posts

Здравейте!

 

След няколко дни ще ми пристигнат новите адаптери от usa DiMarzio D Sonic 7 и DiMarzio Blaze 7 Neck.

Един приятел ми подсказа,че може да има нужда да сменя и потенциометрите заедно с адптерите,заради съпротивлението мисля.

Китарата ми е 7струнна- Ibanez RG 1527 За да не говоря наизуст,току-що я отворих,потенциометрите са 500 килоомови и двата.

Някой да може да подскаже какво да направя?Много благодаря предварително!

Евтиме,където и да си,знам,че ще се появиш всеки момент.Помагай,плийз!!!

;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако са за смяна не ти остава нищо друго освен да ги смениш! Или искаш някой да гледа ма кафе за да ти каже дали са за смяна!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако са за смяна не ти остава нищо друго освен да ги смениш! Или искаш някой да гледа ма кафе за да ти каже дали са за смяна!?

 

Оффффф :angry: много си остроумен!

Приятелю,ако нямаш какво да кажеш,защо не се насочиш към друга тема?!

Въпроса ми беше дали има нещо такова,като за различни адаптери-различни потенциометри,ама карай.То тук винаги има и по някой философ,който го сърби езика,а не че иска да помогне.

Аз си чакам Евтим,той ще ми каже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за пасивни хъмбъкъри - 500 килоома си е стандартния потенциометър и няма да има нужда да сменяш. Смяната на потенции е наложителна, ако ще минаваш на активен адаптер. Тогава ти трябва 1 мегаом и той обикновенно идва в комплект с адаптера.

 

Само за информация - Стандартно при синглите се ползват 250kO, при двойните адаптери - 500kO, при активните -1MO. Някои хора експериемнтират с 500kO на сингли и 1MO на двойни, ако адаптерите им звучат прекалено "тъмно". Значението, което оказват потенциометрите - колкото повече омове, толкова повече високи в крайния сигнал.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за пасивни хъмбъкъри - 500 килоома си е стандартния потенциометър и няма да има нужда да сменяш. Смяната на потенции е наложителна, ако ще минаваш на активен адаптер. Тогава ти трябва 1 мегаом и той обикновенно идва в комплект с адаптера.

 

Само за информация - Стандартно при синглите се ползват 250kO, при двойните адаптери - 500kO, при активните -1MO. Някои хора експериемнтират с 500kO на сингли и 1MO на двойни, ако адаптерите им звучат прекалено "тъмно". Значението, което оказват потенциометрите - колкото повече омове, толкова повече високи в крайния сигнал.

 

Ето това е отговор :)

Кратко и ясно.Много ти благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.