Jump to content
Българският форум за музиканти

Пиано или синтезатор да купим на дете?


buba

Recommended Posts

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=55279&hl=

ето това беше темата, ако още не го е продал

 

http://www.m-audio.com/products/en_us/ProKeys88.html

в официалния сайт е 750 $, така че, изглежда добра оферта.

дори и да го е продал колегата, съвета ми е да се ориентирате към нещо подобно. децата в наши дни са много по-отворени към техниката и според мен много повече ще се зарадват на нещо подобно. освен ако не смятате да правите детето си концертиращ класически пианист, разбира се. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре вземете на дъщеричката си пиано,за да се учи на звукоизвличане,динамики,както и постановка на пръстите. Всички знаем колко е различно,когато свириш на синтезатор и пиано. И аз започнах да свиря от 5-6 годишна и си имах руско много хубаво пиано. Като станах студентка имах нужда от ново. Купих си т.н клавинова или дигитално пиано. В София има специализиран магазин на йамаха извън града,ама не помня точния адрес. От там може да разгледате такъв тип пиана-електрически. Аз лично си взех и съм много доволна,колкото по-скъпо е пианото,толкова повече се доближава като звук и клавиш до истинското акустичното. Доволна съм,защото съм на квартира и не заема много място,няма го тоя сандък. Мога да си го намалям,за да не преча на комшиите. Сглобява се и тежи само 50 кг. Но са скъпи. Най-евтиното беше 1700 лв. Но ако имате възможност и това е вариант. Но,има голямо НО. А ко дъщеричката ви ще се занимава сериозно занапред има нужда от истинско. Ако нямате възможност потърсете на старо има безброй магазини в София за пиана втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, тези съвети отдавна са дадени, мисля че хората са си купили каквото бяха решили. А магазини на Ямаха има не само извън София :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Искам да благодаря още веднъж на всички за ценната информация и полезните съвети.Вече взехме на детето диг.пиано Casio CDP 200R.

Поздрави и БЪДЕТЕ ЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря още веднъж на всички за ценната информация и полезните съвети.Вече взехме на детето диг.пиано Casio CDP 200R.

Поздрави и БЪДЕТЕ ЗДРАВИ

Е хайде честито !!!! Желаем успех на "малката"колежка...не е важно дали ще стане музикант...да е жива и здрава !!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

:lol: Най се радвам некой като изрови тема отпреди ПЕТ години,

предполагам,че детето е порастнало вече,а и родителите може би са се усетили да го ориентират към нещо по-различно от музика,което е кауза пердута на територията БГ,освен ако не е кючек. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни в клин, ни в ръкав включване наистина. Да не говорим, че това за евтиното не е баш така - виждал съм разни руски пиана по 400-500 лева, а дигитално с 88 клавиша и тежка клавиатура за тия пари няма как да се намери. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синтезаторът е много подходящ за обучение поради един куп причини, част от които са описани тук - http://www.wisebread.com/pianos-cost-too-much-get-a-synth

Мислиш ли, че тази тема не е дъвкана стотици пъти тук? Защо първо не направи справка в търсачката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още вчера, като видях извадената от небитието тема, наказах въпросния потребител с преминаване обратно в групата за одобрение на мнения през модератор, мислех и да заключа темата, ама не го направих и вие сте я оспамили :) Айде стига ви толкова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.