Jump to content
Българският форум за музиканти

Пиано или синтезатор да купим на дете?


buba

Recommended Posts

Здравейте,обръщам се към вас с молба за съвет.Дъщеря ми е на 5 години и започна уроци по пиано.Първоначално се бях насочила да и купим синтезатор за да може да се упражнява в къщи,в последствие взех да се замислям за пиано-2-ра употреба и накрая вече се раздвоих и не знам кое е по добро в случая.Моля, да ме посъветвате какво да предпочетем-синтезатор,какъв,каква марка,какви характеристики или пиано-ама пак какво?

Трябва да ви призная ,че и аз и мъжат ми нямаме никаква представа от музикални инструменти.

Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,обръщам се към вас с молба за съвет.Дъщеря ми е на 5 години и започна уроци по пиано.Първоначално се бях насочила да и купим синтезатор за да може да се упражнява в къщи,в последствие взех да се замислям за пиано-2-ра употреба и накрая вече се раздвоих и не знам кое е по добро в случая.Моля, да ме посъветвате какво да предпочетем-синтезатор,какъв,каква марка,какви характеристики или пиано-ама пак какво?

Трябва да ви призная ,че и аз и мъжат ми нямаме никаква представа от музикални инструменти.

Благодаря ви предварително

Здравейте !!!!По-добре е за детето да и купите пиано,след като ходи и на уроци .И тъй като все още не се знае дали ще стане пианистка,пианото може и да е руско ,втора ръка защото е по-евтино от немско, френско или друго.По отношение синтезаторите ,те са много различни и една голяма част от тях са само с пет октави ,твърдостта на клавишите не е като на истинското пиано,т.е. детето Ви не ще може да се упражнява и да се подготвя качествено...От руските пиано може да се поинтересувате за "Лирика" "Ноктюрно" "Чайковски" примерно ,търсете ги по обяви втора ръка...ето Ви и един адрес www.dalavera.net раздел "музикални инструменти" Желая Ви успех !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря за отговора,ще разгледам какво предлагат там

Потърсете и всякакви други обяви за музикални инструменти втора ръка в други форуми ,също и обяви във вестници И още нещо !!! Тръгнете ли да купувате пиано,намерете и вземете със себе си човек който разбира,защото като втора ръка пианото може да има нужда от акордиране или друг ремонт а това естествено влияе на цената...

Редактирано от rusenec65
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна едно дигитално пиано или синтезатор може и да е по добре понеже по лесно се мести за разлика от пианото (което тежи половин тон). Друго предимство особено ако имате съседи е, че на синтезатора може да се свири на слушпалки за разлика от пианото, също и не се разстройва за разлика от пианото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,аз затова първоначално се насочих към синтезатор,защото е много по компактен и ако случайно детето се откаже много по лесно ще ми е да го прибера.Другото нещо което много си го мислех откакто ходим на уроци е именно шума за съседите.Постоянно си задавам този въпрос,как другите хора ползват муз.инструменти в блок.Притесняваме да не започнат съседите да се сърдят.Абе май много съм се размислила,все едно само мойто дете учи пиано,май прекалявам.

А ако вземем синтезатор,какво да му гледам.Да е 5-т октави,да е с динамична клавиатура,друго?

Много се извинявам,че ви занимавам с мойте въпроси,но ми е важно мнението на всеки професионалист или човек разбиращ тази прекрасна материя музиката(и по специално пианото).Благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,аз затова първоначално се насочих към синтезатор,защото е много по компактен и ако случайно детето се откаже много по лесно ще ми е да го прибера.Другото нещо което много си го мислех откакто ходим на уроци е именно шума за съседите.Постоянно си задавам този въпрос,как другите хора ползват муз.инструменти в блок.Притесняваме да не започнат съседите да се сърдят.Абе май много съм се размислила,все едно само мойто дете учи пиано,май прекалявам.

А ако вземем синтезатор,какво да му гледам.Да е 5-т октави,да е с динамична клавиатура,друго?

Много се извинявам,че ви занимавам с мойте въпроси,но ми е важно мнението на всеки професионалист или човек разбиращ тази прекрасна материя музиката(и по специално пианото).Благодаря ви

Значи щом живеете в блок ако ще взимате пиано, вашите съседи трябва да имат железни нерви, че да нямате проблем с тях. Казвам го от личен опит. Иначе ако ще взимате синтезатор е почти задължително клавиатурата да е динамична. На второ място са октавите. Най-добре е пълния вариант от 88 клавиша, може и с 5 октави, но ако ще ходи на уроци по пиано след определено време няма да му стигат просто и ще се наложи да е с пълния си капацитет. Аз бих ви препоръчал да вземете някое дигитално пиано (може и втора ръка) с 88 клавиша

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,аз затова първоначално се насочих към синтезатор,защото е много по компактен и ако случайно детето се откаже много по лесно ще ми е да го прибера.Другото нещо което много си го мислех откакто ходим на уроци е именно шума за съседите.Постоянно си задавам този въпрос,как другите хора ползват муз.инструменти в блок.Притесняваме да не започнат съседите да се сърдят.Абе май много съм се размислила,все едно само мойто дете учи пиано,май прекалявам.

А ако вземем синтезатор,какво да му гледам.Да е 5-т октави,да е с динамична клавиатура,друго?

Много се извинявам,че ви занимавам с мойте въпроси,но ми е важно мнението на всеки професионалист или човек разбиращ тази прекрасна материя музиката(и по специално пианото).Благодаря ви

Извинете че пак се намесвам ,но може би не сте ме разбрали правилно за октавите.5 октави са 61 клавиша(черни и бели) а това не е достатъчно за обучение по пианоНеобходимо е ако вземете синтезатор да е с 88 клавиша и с " твърда" "пианистична" клавиатура. Синтезаторите с 5 октави клавиатурата им е много "мека" все едно като акордеон.Това ще затруднява детето страшно много-когато е на урок то ще свири на истинско пиано на "твърда" клавиатура ,а когато се упражнява у дома на синтезатор с 5 октави естествено с "мека" клавиатура усещането към клавишите ще е много различно и оттам ще влияе негативно на подготовката му....Ами това е моето мнение,може би и колегите ще кажат нещо по въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря и на двамата за съветите и мненията.Явно не е тъй просто да реша какво да и вземем,хем за нея да е добре,хем да не пречим на другите живущи,ще трябва доста да помисля.Аз си мислех едва ли не,че утре можем да купим нещо.

От вас двамата понаучих някои неща,за което съм ви много благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,само още един въпрос.Какво ще кажете да мисля в посока дигитално пиано.Хем е като пиано,хем е много компактно,може и със слушалки.Четох разни характеристики-88 клавиша,пълна динамична клавиатура,3 педала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,само още един въпрос.Какво ще кажете да мисля в посока дигитално пиано.Хем е като пиано,хем е много компактно,може и със слушалки.Четох разни характеристики-88 клавиша,пълна динамична клавиатура,3 педала

 

Ами да...може и дигитално,добре сте се ориентирали и в характеристиките..Ако го купувате втора ръка обаче,все пак намерете човек който да бъде с вас и да разбира от тази неща.Мисълта ми е да няма някакъв скрит проблем

Редактирано от rusenec65
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако потърсиш поне малко във форума, ще видиш, че има десетина, ако не и повече теми за дигиталните пиана и дали си струват. Научете се да търсите, хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не взимайте на детето синтезатор. Най-добре е акустично пиано, но проблемът с комшиите ще е постоянен. Затова може да се насочите към дигитално пиано, но качествените клавиатури струват скъпо.

Първо за детето взех синтезатор с 88 клавиша, динамична клавиатура, но лека. След това му намерих пиано Лирика с много хубав звук и клавиатура. Мина време и веднъж се навряхме в Динакорд. Хората бяха отзивчиви и му дадоха да пробва няколко дигитални пиана. Като по моя молба преди това махнаха цените. Пробва няколко броя. Накрая му хареса някаква Клавинова, която за разлика от драгите не била просто тежка клавиатура, ами градед хамер (нещо такова запомних).

В момента не иска и да погледне синтезаторът.

Редактирано от dedo pop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря на всички за полезната информация,която ми дадохте тук.Аз вече се ориентирах към дигитално пиано,сега вече ще започна да търся и да се информирам.Ще отида тези дни да разгледам в един м-н пианата ACOUSTICA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро видях във форума, един колега продаваше дигитално пиано с 88 клавиша за 450 лева, ако не се лъжа, потърсете, няма да е лош вариант. а освен това има и безкрайно повече възможности от едно пиано - слушалките са само най-малката. все едно в наши дни да си вземеш касетофон при всичките двд-та по магазините. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.