Jump to content
Българският форум за музиканти

Death/thrash от Финландия


Recommended Posts

Здравейте, отдавна не съм пускал записи тук, но затова пък мисля, че "завръщането" е подобаващо. В момента привършвам миксирането на дългосвирещия албум на въпросните касапи, наричащи се със звучното име The Jasser Arafats. Групата е съвсем доволна от звука, но бих се радвал на всякаква градивна критика.

 

Можете да свалите песента от този Линк

 

 

Не се подвеждайте по бавното темпо, останалите песни са доста по-бързи. В случая ме вълнува мнението ви за звука.

 

На myspace-а на групата можете да видите повече инфо и да чуете някои от песните в стари версии. Парчето Condemnation е част от албума който миксирам, но в незавършен вариант.

 

:)

 

Едит: Новата версия може да свалите от Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Голем си,много ме радва само вокала много изпъква но слушам на колонките на лаптопа.Иначе китарите са много мощни харесва ми яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

 

Да, не съм я проверил на малки говорители как звучи, но нищо чудно да остава главно вокал заради честотния респонс на колонките. Вероятно ще ги дръпна назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък китарите са с прекалено много пънч, чак пърдят. Старите им неща също не ми харесаха особено - балансирани са, но до ниво демо. Иначе им личи, че имат ентусиазъм момчетата. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък китарите са с прекалено много пънч, чак пърдят. Старите им неща също не ми харесаха особено - балансирани са, но до ниво демо. Иначе им личи, че имат ентусиазъм момчетата. :rocker:

 

Благодаря за критиката. На какво слушаш и има ли включени корекции?

 

zwero, 10х! :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекален гейн на китарите и доста физз... но в граници де.

Чинелите също имат прекалено много високи, леко размазани ми звучат.

Иначе доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късничко е, за това на слушалки...наистина гейна на китарите е с малко повече, но като изключим това всичко е перфект(мен ме кефи чинелите да са с толкова високи).

Сега като го послушах няколко пъти,.. защо сте избрали соло барабанчето да звучи по-меко(рокаджийско)?Аз лично предпочитам по-трещящите соло барабанчета, тип Lamb of God.Предполагам това е избор на групата, ама ми стана интересно :drummer:

Иначе супер е станало!Евала!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на слушалки, всичко е на линия при мене. Мнението ми за китарките е лично, просто всеки си има вкус и не можеш(а и не трябва) да угодиш на всички. Иначе останалото е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ На някой групи соло барабанчето те удря в главата на някой не се чува...има разнообразие и това е добре.

Това не е само за барабанчето, а и за всички инструменти...Къде е баса на Металика-88 :)

С най-добри намерения... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. :)

Съгласен съм, че са fizzy китарите и това ще ми е главен приоритет за следващата версия на микса. Що се отнася до гейна бих заложил на 4 писти с по-малко гейн, но групата е записала 2 и ако са с по-малко гейн най-вероятно няма да се вържат с търсеното звучене.

 

Соло барабана не бих казал, че е рокаджийски, а от от такива като на LoG ми става лошо като ги чуя ;) Съгласен съм обаче, че може да е малко по-напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го новия микс, всякакви коментари са добре дошли. Най-вече ме интересува дали китарите са по-добре откъм високи.

линк

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.