Jump to content
Българският форум за музиканти

какво искате да чувате в мониторите


Katsko

Recommended Posts

кво е най-важно за вас да се чува?и колко силно?

 

аз лично искам малко вокали и доста китари,баса мога и без него-стига да виждам басиста.вокалите и без тях мога стига да съм си научил парчетата,тва се отнася и за пианото...абе и малко тамбура и цигулка в монитора не е зле :D

 

абе трябва ми една ритъм линия основна-най-добре китара и ако има некви супер специални ритми в които се сменя ритъм елемента да чувам тоя дет го води(например клавира),макар че тая нужда отпада при перфектно научено парче:)

 

ае,вие сте :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Твърдо съм против "пусни ми само тва и само онова" в мониторите. Според мен човек трябва да чува цялата група, ВКЛЮЧИТЕЛНО себе си в монитора, за да може в реално време да усеща как звучи групата като цяло и свиренето му да варира спрямо това.

 

Друг е въпросът, че абсолютно всеки озвучител като му кажеш "пусни ми барабаните в монитора" и почва да те гледа накриво, все едно си му предложил сношение по майчина линия. И никой не му увира в тиквата, че барабаните, слушани отпред, изобщо, ама изобщо не звучат както ги чуваш, когато си зад тях и дъниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно подкрепям виктор

какъв е смисъла да слушам само някои инструменти

на мен ми е адски необходимо да чувам нещата така, както ги чуват хората пред мен. от тук идва динамиката. ако чувам само барабаните и китарата в монитора глей кво стаа :virtuoz:

 

много е важно ако човека на пулта е българин да минеш лично през пулта и да си направиш звука на мониторите също. забелязал съм, че като ми кажат, че всичко е както се чува отпред пак продължавам да чувам някои инструменти повече от други - а от колоните излиза друго......

 

кофтито също е, че на клубно ниво нито се озвучават барабаните, нито има монитори... така, че говорим само големи концерти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на клубно ниво нито се озвучават барабаните, нито има монитори...

 

яко си в грешка ;)

 

освен тва аз отскоро озвучавам и НЯМА по-голяма простотия от музикант който пипа по пулта.популта НЕ СЕ ПИПА!!!!бе хора-там работи озвучителя,затова е там...аз отказвам да вдигна каквото и да било(включително монитор)само ако връзва или звучи супер-зле напред,иначе правя квото ми кажат.вече шамарих един басист през ръцете щот си врътна гейна...а като един вика - монитор нагере! а друг - монитор надолу! тогава кво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си, обърках се. ти учил ли си тонрежисура между другото ?

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в монитора искам да си чувам китарата, да чувам бас, клавир и вокали, но само лекичко с вокалите, та да не вържат. Постепенно се уча да се чувам вътрешно, както и да усещам тона на китарата по вибрациите на струните и тялото, така че и без монитор мога да се справя. Новите парчета са ми по-трудни без монитори, докато за стари и добре научени песни мога и да не усетя ако монитора спре. Винаги на концерт подхождам с презумцията, че озвучителя си знае работата и ще направи каквото е необходимо, от мен и от групата ми се иска само едно - да свирим яко (е, понякога давам акъл на хората зад пулта, ама досега са ми прощавали).

 

а, Пешо, къде учиш тонрежисура? Да не сме колеги?

Редактирано от bobalan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в монитора искам да си чувам китарата, да чувам бас, клавир и вокали, но само лекичко с вокалите, та да не вържат. Постепенно се уча да се чувам вътрешно, както и да усещам тона на китарата по вибрациите на струните и тялото, така че и без монитор мога да се справя. Новите парчета са ми по-трудни без монитори, докато за стари и добре научени песни мога и да не усетя ако монитора спре. Винаги на концерт подхождам с презумцията, че озвучителя си знае работата и ще направи каквото е необходимо, от мен и от групата ми се иска само едно - да свирим яко (е, понякога давам акъл на хората зад пулта, ама досега са ми прощавали).

MAY THE FORCE BE WITH YOU ;)

Човече звучиш ми като обучаващ се джедай в този си постинг.Как се казваха те?Май падуан или нещо такова хаха!

Как ше свириш без монитор бе брато?Мисля си,че колкото и да е гениален един музикант не би могъл да свири динамично ако не си чува инструмента ;) Друг е въпроса,ако термина динамика не ти говори нищо :read:

 

Не се карайте.В крайна сметка озвучаването на голяма сцена и озвучаването в клуб нямат нищо общо.Спора е безпредметен според мен.Не се правя на разбирач,говоря от личен опит :hello:

 

Не съм озвучител само свиря :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми добре,нака поясня-в клуб ИЛИ на сцена,не пречи и за двете да се говори.Пешо надявам се не се заяждаш :think: най-вече идеята ми беше че ако и да разбираш повече от мен и аз съм на пулта,като дойдеш и без да ме питаш се разбараш по пулта нема да ми станеш драг,а ако съм в лошо настроение може дори да ме ядосаш а тва ХИЧ не е добра идея,повярвай ми... :band1:

 

колкото до бобалан,много добре си е момчето с ритмиката,както и динамиката,не се косете за него :band1:

 

аз например не си чувам касите като свиря и кво?да си ги пусна в монитора за да може другите от групата да оглупеят от каси или да върже хубавичко?

 

неколко поста и се вижда че не малко хора имат некви ИДЕИ които не се покриват с РЕАЛНОСТТА.ми понякога просто не може да се вдигта мониторите...

 

а Итсето ше го видиме на 15 как ше чува ВСИЧКО в монитора в мазето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз се майтапех в първия пост заради всеизвестното ниво (което липсва) на озвучителите в България пък то кво излезна. айде със здраве всички :band1::band1:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

па аз не съм се заяждал,споко бе pesho :beer: просто искам мнения по темата :read:

 

P.S.добре де,на 16 ще го чуеме Итсето(може би:godbless:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефи ме, че представата ви за сцена и мониторинг започва и завършва с оная пощенска марка в мазето на опишка. Нищо, дълбайте си там, нали било ъндърграунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен е добре в мониторите да се чуват всички, на мен най ми е приятно ако има възможност да се сложат 2 монитора на барабаниста, един вляво и един в дясно и в двата да се пуснат отделни секции от групата, китарата и пияното в едният и бас и вокали в другият. но обезателно всички да ги чувам,иначе ефекта е никакъв..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефи ме, че представата ви за сцена и мониторинг започва и завършва с оная пощенска марка в мазето на опишка. Нищо, дълбайте си там, нали било ъндърграунд.

 

ти като излезеш пред 2500 да свириш в зала Христо Ботев тогава говори :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.