Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв амп имате ?


wessy

Какъв амп имате ?  

150 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Така е,но за клуб/репетиция комбото е чудно.Най-готиния амп с който съм свирил беше 50или100 ватов лампов Маршал от 70-те години(оригинален).За разлика от сегашните винтейч серии,въобще не е толкова силен,спокойно усилваш до точка на кривене.И с Фендер-а все едно Блекмор слушаш,нищо общо с новите Маршали.

Това може би зависи от кабинета или от изх. лампи - чувал съм че някой почват да кривят по рано. Аз понеже съм с 80вт кабинет, а лампите бяха некви руски май (навремето такива имало) само като бутна Волуме-то с 1мм от нулата и гръмва толкова, че те заболяват ушите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радио "Акорд" 10 (мир на....още не на прахта му ама ако не проработи.... :metalist: )....с много лампи-всичките ги махнах,оставих само предусилвателната и крайната. :) Мощност.....3-4 вата???

 

Използвам случая да питам някой от Пловдив ако има да ме черпи една лампа ЕЛ84 (ако има в излишък). :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 years later...

Marshall MG 15 двуканално транзисторно ампче с 8' говорител.  Вади приличен звук като за транзистор.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

в момента имам тези ампове:

 

1977 Fender Twin Reverb (130W / 2x12")

1977 Guyatone Twin Reverb (50W / 1x15")

1969 Guyatone Twin Reverb (130W / 2x12")

1968 Guyatone Twin Reverb (50W, 2x12")

1970 Guyaton Twin Reverb Head (50W)

1965 Fender Twin Reverb (85W, 2x12")

1990 Sovtek MIG60 (нещо близо към JCM800)

1968 Elk Stageman 30 (15W, 1x12", 100% сърф тон)

1971 Guyatone Concert 5000 (крайно стъпало към маршалл, преамп транзистор) 300W. 

1999 Laney HCM65R

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за ама до двеста лева!

Ти магазин ли имаш?!

Странно явно имаш доста свободно време, щом си на всяка манджа мерудия, ама поне се намесвай по компетентно, а не по инерция. ......

Jim-ph

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Название на темата е "какъв амп имаш". Началото не съм гледал. Ти си в София, нали? Погледни в бар Poison какви колекции на ампове има, поне. Макар че ще се ядосваш още повече тогава, и може би няма да можеш да спиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът му отделих мнението в нова тема, както е редно.

 

Конструктивно, моля, за да не се налага да прочистваме.

 

И за да не е само в модераторски тон - аз имам прекалено много усилватели  - признах си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей Jim !  ;) Хвърли един twin reverb насам, че ми трябва ;-) Нямам претенции за годината на реколтата! Само да не ме изгонят и съседите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.