Jump to content
Българският форум за музиканти

Шумоизолация


Recommended Posts

Преди време бях писал тази тема за коефицентите на звукопоглъщане!

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=24679

 

Незнам защо но си мисля че е важно да се сложи като "главна" тема но никой модератор тогава не сметна за необходимо, макар, че през

5-6 теми има въпроси за обработка на помещения :)

 

 

За да получите максимално добра изолация, едно от най важните неща е да се използват разнородни материяли :icon_shithappens: тоест

с различна структура и по възможност "естествени" /пр. дърво/ отколкото дунапрен например :rockon:

Една дървена скара прави "чудеса" с борбата с ниските чистоти. /Определено по добре се справя от дунапренените бас трапове по мое мнение и опит/

 

Ако се чудите как ще обясня друк път, че сега имам работа :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те ТУКА така продават някакви хитри материали за целта пак...

 

На ТОВА място пък има интересна статийка за DIY стаичка третирана акустично и звукоизолирана. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те ТУКА така продават някакви хитри материали за целта пак...

 

 

Ако искаш да шумоизолираш, тези пирамидки няма да ти свършат кой знае каква работа /да не кажа почти никаква/

Виш за акустична обработка, биха могли да влезнат в употреба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • 5 months later...

Народе, нещо много затънала тая темичка, та да я подритна с един силно вълнуващ ме въпрос:

Ако преди да фалира строителя ми случайно ми завърши апартамента, ще ми трябва стая, която да направя на киносалон и за слушане на музика, но да не преча на съседите. За сега всичко е на тухла (където има), но (тази петилетка) ще почнат и да мажат. Въпроса ми е, да говоря ли със строителя да ми оставят едната стая неизмазана, за да си спестя по 2см от всяка стена, или замазката си е достатъчно важна, че да остане? Ако реша да не се слага, кабелите ще са в контакт с ватата директно, има ли някаква опасност от това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте

Изчетох постовете и разбрах следното:

минералната вата е голям човек

кори от яйца-не важи /има ли поне малък ефект от тях било то за шумоизолация или за убиване на отразения от стените звук?/

донапрен-помага за шумоизолация,но малко /демек съседите пак няма да са доволни,а за подобряване на звука вътре в стаята има ли смисъл?/

стиропор-има звуко и топлоизолиращи качества,но като е на панели или как там се води действа по обратния на желания начин/тук да попитам ако се изрони да не е във вид на плоскости ще има ли благополучен ефект по отношение на звукоизолация???/

Интересувам се от гледна точка на хора,които искат да се събират и да дрънчат от време на време,не сме се запътили да правим студио или качествена репетиционна,но все пак ни се иска да подобрим нещата от това да свириш в гола стая,с минимум ресурси разбира се хаха

И накратко освен ватата останалите изброени варианти не са ефективни и има ли смисъл и ефект да се комбинират някои от нещата???Благодаря за отговорите предварително

Редактирано от обичам бира
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прочел достатъчно :)

Изясни си разликата между изолация и поглъщане на звука.

И за двете стиропор и всякакви полистироли не вършат работа.

За първото ти трябва маса или система на принцип маса-пружина-маса (гипскартон-вата-стена).

Изобщо, отдели един ден за четене, само в този форум има поне пет подобни теми

и много информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.