Jump to content
Българският форум за музиканти

Шумоизолация


Recommended Posts

Една добре облицована каменна вата мисля, че ще свърши работа :)

Мисля, че с голяма вероятност си прав ;)

Но аз специално не съм пробвал или дискутирал относно предимствата и недостатъците на каменната вата в акустичен план, така че нищо конкретно не мога да кажа.

 

Още линкове:

http://www.bobgolds.com/TrapHarder/home.htm

този е особено полезен (показва именно приложение на минерална/каменна вата):

http://webpages.charter.net/jdgeisen/BassTraps/BassTrap1.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя скромен опит и наблюдение върху каменната вата

показва, че просто тя е с по - голяма плътност от чистата

минерална иначе приателю synchu виждам, че имаш опит

и наблюдение, поглед върху нещата свързани с изолациите

ако случайно попаднеш

и разбереш някакви точни данни за каменната вата моляте

пиши ми едно ЛС предварително мерси :godbless: щото и аз

се интересувам от изолации, акустика :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

брато кажи да ли това което си сътворил (шумоизолирането) вътре добра ли е акустиката и колко ти е струвало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брато кажи да ли това което си сътворил (шумоизолирането) вътре добра ли е акустиката и колко ти е струвало?

аз ли? ами както казах това е по-скоро изолация за помещения, които са заобградени от неприятни съседи, малки спящи бебета и така нататък. за акустика на помещението - не може и дума да става. там работата е сериозна - по-горе някой беше писал :headbang: иначе просто си правехме ремонт в хола и реших да опиша как става далаверата :headbang: знам че не е форум 'направи си сам' :headbang: обаче ако вместо тази обикновенна вата се сложи някаква по-ефективна с конкретно предназначение - ефекта ще е добър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има твърда студийна вата за 50лв/метъра... (това за подове) Има и по-евтин вариант за пода специално, само дето още не съм го изпробвал и не знам как действа :) Освен ватата какво друго може да се ползва за стени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такова... може ли да попитам малко практически неща... понеже съм с две леви ръце :think:

 

Значи първо за таваните... как да направим изолация на тавана? Изобщо, как се прави "окачен таван"? Имам чувството, че ако се направи с гипс картон плочи, завинтени за метални профили, а профилите са хванати с някакви видии или дюбели (каквато и да е разликата между двете) за мазилката на тавана, това рано или късно ще ми се стовари на главата??? Да не говорим, че има някои ужасни мазилки, които много лесно се ронят, другаде пък удряш на бетон, който изобщо не може да се пробие (имам горчив опит от последния път, когато някакъв пишман-майстор ми поставяше вертикални щори)?

 

Другия ми въпрос е пода - значи, на картинката на онзи сайт се виждаше някакво дървено "скеле", и вътре се нареждат някакви изолиращи трупчета. Откъде може да се намерят дъски за да се направи подобно скеле, и ако да речем го напълня вътре с минерална вата, какво да сложа отгоре? Ако сложа направо някакъв тънък 5мм ламинат, предполагам че рано или късно кракът ми ще пропадне в някоя дупка, значи някакви дървени плочи, и чак върху тях - ламинат? Това ще струва цяло състояние, и въобще, откъде може да се намерят материали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те съветвам да отделиш пари и да си купиш твърда студийна вата... Тя се слага директно на пода, без скелета без нищо - отгоре един мокет и готово... Скъпо е, но върши голяма работа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за пръв път чувам за "твърда вата", на какво се продава - на квадрат ли, плочи някакви ли... дай някаква ориентировъчна цена и марка, и къде се продава?

Редактирано от explorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както казах 50 лв е квадратния метър, мисля че я продават на руло или нещо подобно, абе както дунапрен :happy: води се вата за студия или нещо такова... Къде се продава и аз не знам ^_^ Сигурно си има фирми вносители, но трябва да разпитам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как хем е твърда, хем на руло... пък и 50 кинта квардата, да не е златна таз настилка, аз 4-5 хиляди да си изолирам пода ли трябва да дам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумоизолацията принципно си е скъпа... Абе не е точно руло, не знам как да ти го опиша, тя не е супер твърда, леко поддава, но много много леко, в смисъл не ти потъват краката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да промениш акустиката на помещението,трябва да покриеш стените

с гофриран дунапрен или още по добре с кори за яйца,така звуковата вълна се разсейва по добре.Корите и още по-малко дунапрена не спират звуковите вълни,те просто ги разсейват и ги правят по лесни за абсорбиране от звукоизолацията.Бас траповете са направени за същата цел при ниски

честоти.

 

 

P.S. Гофрирания дунапрен е с почти нулева ефективност но седи много добре :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, дунапренът има много слаби акустични качества. И е логично, като се замислиш за структурата му, химическия състав, плътността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.