Jump to content
Българският форум за музиканти

Шумоизолация


Recommended Posts

Е монтажа ще си го направя сам :godbless: А пък един приятел може да намери материалите на по-ниски цени... Кажете ми от какво да го направя това скеле? Казвате, че не е хубаво да е метално, тогава от какво? Дърво?

Дърво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, и все пак нали върху металното скеле отгоре пак ще има дърво? Какъв е проблема? Как ще се предадат вибрациите? Нещо не ми е ясно... Както и да е де ще го направим с дърво ако трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязах че дунапрена, покрит с плат отгоре върши донра работа. взех една огромна ролка дунапрен - търкаляше се на тавана - и обковах с нея двете врати на помещението. после с един тигров плат го затворих и стана супер. най-лесно става с ония машинки дето изстрелват телбодчета :metalist: щрак щрак и готово :) доста се шумоизолира и звука в самото помещение се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам професионалистите в тази област - какъв щв в ефекта ако всички стени на помещението се покрият с дунапрен (1 мм дебел). имам възможност да го взема на тънкаж и затова питам. не става дума толкова за шумоизолация доколкото за влияние върху звука. ще се справи ли с проблема с ниските честоти

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам професионалистите в тази област - какъв щв в ефекта ако всички стени на помещението се покрият с дунапрен (1 мм дебел). имам възможност да го взема на тънкаж и затова питам. не става дума толкова за шумоизолация доколкото за влияние върху звука. ще се справи ли с проблема с ниските честоти

Не съм професионалист, ама кратко и ясно - не :)

Акустичните качества на дунапрена са почти никакви, а 1мм клонят към 0.

Бас трапове могат да се направят от минерална вата, и да се затворят в кутии или на цилиндър - в момента не се сещам (и нямам как да проверя сега :headbang: в събота най-рано мога), но имаше един сайт с подробно описание на този процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЙЙЙЙ ГРЕШКА!!! ИМАХ ПРЕДВИД 1 СМ!!! ИЛИ 1,5 - ЗАВИСИ КОЙ щЕ ИЗБЕРА

По-дебело = по-добре (принцип)....само дето 1.5 см. хич не е много. Ще получиш слаб ефект на поглъщане на звука...все пак ще го усетиш, но и разположението на мебелите, апаратурата и колкото се може повече предмети на различни места в помещението също си оказва влияние и спомага за разбиването на звука (и 'стоящите' вълни). :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно :godbless: аз повече се интересувам дали ще има благоприятен ефект върхи гадните ниски честоти, които в нормалните стаи са си кофти проблем :godbless: и аз не правя изключение. защото едната стена е талашит, другата тухла а третата - вграден дървен гардероб - и всички баси резонират и ми се размътва главата направо :godbless:

а мебели други почти няма

е ако се напъна и 2 см мога да си набавя :punkband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мойто малко студийце съм направил следното и ефекта е добър :

 

Понеже то се намира на приземен етаж, на тавана /да не преча на

една бапка и другите комшута/ съм сложил 25см изолации които

лежат на ламперия по стените е 10см покрити от плюшени завеси :)

Под изолация разбирам дебели 5см листове минерална и каменна вата.

Просто ги комбинирам :)

До сега не съм имал проблем с комшиите, а и като влезеш в студиото и

затворя двете врати ушите ти пищят от тишина :)

В момента почнах да слагам по стените кнауф надупчен така го копувам

става много елегантно /разбира се ватата стои/

ако искаш може да ти пратя снимка да видиш кнауфа :)

Аз лично не мисля, че и 2см вата ще ти помогне :P /това е мое мнение/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не мисля, че и 2см вата ще ти помогне ;) /това е мое мнение/

моето също ;)

А 1.5 см дунапрен - хич :)

А за ниските честоти, затова споменах че има бас трапове - Ауралекс например са доста ефективни, но в никакъв случай не са евтини (поне за БГ - иначе от възможните специализирани акустични решения са едни от най-евтините).

Един DIY вариант, който се твърди и изглежда ефективен е описан ето тук:

http://forum.studiotips.com/viewtopic.php?t=534

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря :) а този бас трап как се прави? видях снимките но има неща които ми убягват в превода ;)

На единият от линковете са сложени малко по-детайлни фотографии:

http://www.bobgolds.com/TrapDave/home.htm

 

Проблема вероятно ще дойде от липсата на материал, но аз като търсих се появиха доста аналози на Owens Corning 703, което представлява материал сходен на минералната вата, но по-твърд и от нишки от фибростъкло. На БГ пазара вероятно има доста аналози, а някъде в началото на тази тема, бях постнал линк към сайт, в който има изписани доста аналози и съответните им акустични характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.