Jump to content
Българският форум за музиканти

Шумоизолация


Recommended Posts

Евала за добре свършената работа. Искам да питам нещо:

Че изолира от съседите-ясно, но този гипсокартон не отразява ли звука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за добре свършената работа. Искам да питам нещо:

Че изолира от съседите-ясно, но този гипсокартон не отразява ли звука?

според мен гипсокартон с вата поставен по този начин отразява високите честоти, но в ниските действа като бас трап. Проблема в обикновените ни стаи е точно в ниските, така че ако можех и аз бих си направил такава система вкъщи. А ако се сложи върху него нещичко може и да стане още по-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако се сложи нещо като дунапрен върху гипсокартона, дали няма да спре отраженията? Интересно ми е каква ли честотна крива ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако се сложи нещо като дунапрен върху гипсокартона, дали няма да спре отраженията? Интересно ми е каква ли честотна крива ще се получи.

ще ги спре. А ако е специален - още по-добре.

Златната крива на дължините на реверберациата, като фунция от честотата, е известна, затова по-скоро трябва помещението да се докара като нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам два въпроса:

 

1) Чувал съм, че минералната вата е вредна за вдишване... Това вярно ли е?

2) Как мога да изолирам под на помещение със минерална вата? Какво да сложа отгоре за да не ми потъват краката => да не се деформира ватата <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1)стъклената - да, минералната - не

2) няма значение какво -- над него и без това сигурно ще сложиш килим който ще оправя акустиката <_<

 

 

Бас трап се затваря с плат а не с гипскартон! с гипскартон -- и няма смисъл от него щото нищо няма да стига до вата ...... Тия дизайни а ла Real Traps са направени много добре от самите тях :)

 

тук има по въпроса..... има и снимки под евентуално как може да се направи ако има средствата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, все пак ми дайте какво да сложа между ватата и килима, искам да знам...

Под, драги, под :headbang: Т.е. ламиниран паркет, обикновен паркет, дюшеме. Балатуми и мокети не са добра идея все таки. Само, че таз вата която е за под май беше некъв спешъл модел, защото иначе ще пружинираш докато се разхождаш или ще се разхождаш пружинирайки върху нея. И като цяло е по-добре да се изолира тавана на етажа отдолу, отколкото твоя под (е само не знам как ще реагира комшията, като цъфнеш с едната бала минерална вата, 10-те листа гипс картон, бормашина и злокобна решителност в погледа) :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това със съседите няма как да стане, очаквам други идеи, ако искате на ЛС, за да не офлуждаме темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това със съседите няма как да стане, очаквам други идеи, ако искате на ЛС, за да не офлуждаме темата...

Нищо не флуудим. То това е по темата.

Другата идея е:

http://www.auralex.com/sound_isolation_she...n_sheetblok.asp

в БГ вносителите са www.bulcomp.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ми хрумна и друга идея, но сигурно реализацията й ще излезне доста солено - метална рамка от профили + вата (както беше показал стратокастер) и отгоре някакъв твърд материал - например дърво... Върху дървото лакирам или слагам балатум, отгоре килим и готово... Как мислите? Дали е добро като идея? Тъпо, че горе сложих един много готин балатум и са ще трябва да го разлепям ;) Ма нищо, аз съм майстор, пак ще го използвам ХАХА ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не! избягвай металните рамки -- ще пренасят всички вибрации и просто малко ще обезсмислят това което правиш.... а да те питам : ти погледна ли изобщо линк-а който дадох? там имаше снимки точно на конструкция за под! --както syncho ти каза -- паркет, дюшеме, каквото и да е твърдо -- а ако се направи (а ти е задължително де) скеле отдолу и няма да пружинираш :dance:

 

@synchu, брато видя ли цените на sheetblock-a?!?!?! на мен малко ми настръхна косата като проверих и като видях колко ми трябва като площ :metalist:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът ти изобщо не се отваря! Погледнах и този на synchu, но това е нечовешки скъпо!!! Щом не става с метално скеле, тогава от какво да го изработя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа кинти си е. Не видях колко са?:metalist: ама -6 дБ надолу. А не съм много сигурен, че ако включиш всички материали по скелето, монтаж, вата и сек'ви такива ще излезе мнго по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е монтажа ще си го направя сам :godbless: А пък един приятел може да намери материалите на по-ниски цени... Кажете ми от какво да го направя това скеле? Казвате, че не е хубаво да е метално, тогава от какво? Дърво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.