Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикална лаборатория "ph.d." обявява прием за нова учебна програма


Recommended Posts

Музикална лаборатория "Ph.D." обявява прием за нова сертифицирана учебна програма към Министерството на образованието и науката. Обща специалност - Поп и джаз.

В края на курса успешно завършилите ще:

боравят свободно с вокални техники,

познават детайлно вокални (поп, джаз, уърлд) стилови направления,

акомпанират на пиано с прости акорди и стандарти,

чуват, разписват и пропяват отделни беквокални партии,

изработват сами синбек с помощта на музикален софтуер,

са нотно и музикално-теоретично грамотни,

могат да музицират в различен тип формации - вокални, бенд, акапела и пеене с пианист

имат звукозаписен опит.

Предвижда се да бъдат привлечени и специалисти-хореографи, които да работят допълнително върху сценичната изява на курсистите.

Програмата е двугодишна, на модулен принцип, след завършването на всеки от модулите и на целия курс се полага изпит пред легитимна комисия и се получава съответен сертификат.

Телефон за контакти:

+359898311138

Музикалната лаборатория разполага с изключително висококачествено оборудване и опитни и висококвалифицирани специалисти-педагози.

Официален уебсайт: http://www.vodari.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи доста привлекателно. Ето веднага няколко въпроса от мен:

 

- Какви са изискванията за прием? някакво минимално ниво?

- Цена?

- В каква форма се провежда обучението? дневно, вечерно? достъпно ли е за хора, които ходят на работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро се чудех какво се случва с този проект, радвам се да разбера, че ще види бял свят! Надявам се скоро да се видим да ми разкажеш в детайли, сертификат към тапията никога не е излишен :) Успех на новата академия, ако мога така да я нарека :)

 

ПП. Препоръчвам с две ръце! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Входящият изпит няма да е нещо затрудняващо - ще бъде тест, който обаче да гарантира музикалните качества на курсистите.

В момента се ценообразува - таксите ще бъдат поносими.

Упражненията и лекциите ще се провеждат в малки групи и индивидуално и ще бъдат съобразени с личните ангажименти на обучаващите се. За работещите ще има възможности за интензивни съботно-неделни занятия.

Всички подробности ще бъдат своевременно публикувани он-лайн.

Важно: тъй като програмата представлява придобиване на степен на професионална квалификация, минималната възраст за начало на обучението е 16 години.

На този етап ни занимава броя на интересуващите се, които имат нагласата и готовността за интензивни професионални музикални занимания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но това все още не ми дава никаква представа какви са изискванията за прием. Аз съм силно заинтересован, но имам нулеви познания. Ако регламентирате обаче минималният праг това ще е добре дошло за мен, а предполагам и за други желаещи тъй като до Септември има още доста време, в което бих могъл да се подготвя. Един вид за всеки изпит е редно да има:

- конспект

- критерии за оценка

- минимални изисквания за "преминаване" на изпита

 

от доста време се интересувам от музикално образование, но чак сега когато завършвам висшето си образование по архитектура имам възможност да се захвана с нещо такова, така че ще се радвам ако намеря съдействие от ваша страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "Входящият изпит няма да е нещо затрудняващо - ще бъде тест, който обаче да гарантира музикалните качества на курсистите." нищо не ми казва

 

Какъв е този тест? Писмен? Акапелно Пеене?

Да речем че се интересувам обаче съм абсолютно неграмотен (какъвто съм между другото) но имам глас и талант (каквито не се знае дали имам)

Не знам ноти, не знам техники на пеене и не мога дори да дишам правилно но пък иначе пея като славейче

Този тест как ще ми се отрази? Ами ако е обратното (в смисъл ако знам всичко но пея като спукана гума)?

 

Малко по-конкретно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тече легализация и патентоване на програмата, но въпреки това си позволяваме да публикуваме примерен входящ тест :

 

-2 песни по избор. Собствен акомпанимент с инструмент по избор е предимство

-Изсвирване на основната мелодия на песента „The girl from Ipanema” (първите осем такта) на инструмент по избор в 4 тоналности

-основен (елементарен) хармоничен анализ на песен по избор (кандидатът трябва да разпознае поне 3 акорда, както и тоналността)

-проверка на ритмичните умения по предварително зададен on-line аудиоматериал

-събеседване и свободна разработка върху темата „Стилове в популярната музика”

-компютърна грамотност :girl_witch:

Редактирано от alexnous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копеле, мен ме изгубихте като клиент, няма начин да го взема тоя изпит :)

Кога предвиждате старта на тоз проект? В началото на акдемичната година или...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.