Jump to content
Българският форум за музиканти

С перо или с пръстенца?


thurston

Recommended Posts

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Утре дано има истински въжета в магазина дет ще ходя :) Как съм се наточил на едно въже .136 лелей :beer:

 

За справка:

твойта най-дебела надали е повече от .65 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре дано има истински въжета в магазина дет ще ходя :headbang: Как съм се наточил на едно въже .136 лелей :D

 

За справка:

твойта най-дебела надали е повече от .65 :D

всъщност съм с 0.52 което ми е напълно достатъчно да свиря от A ако не трябваше да се съобразявам с баса :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Тва казвам и аз.

2. Ми ще се наложи да се съобразяваш с баса... освен това извини ме, но си е пълно кощунство да свириш от Ла ебаси!!! Всъщност дори кат си взема струна мисля, че няма смисъл да минаваме по-ниско... да не говорим за дисонанси с вокала... но как да е :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често ми се случва да си претоваря средния пръст от свирене(и от изказване на мнение) и тогава дрънкам с показалец и безимен. Случват ли ви се и на вас такива кахъри - да стържете с два пръста(или 3)пък само на единия да му се появи мехур, да се ожули или нещо да се хецне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Тва казвам и аз.

2. Ми ще се наложи да се съобразяваш с баса... освен това извини ме, но си е пълно кощунство да свириш от Ла ебаси!!! Всъщност дори кат си взема струна мисля, че няма смисъл да минаваме по-ниско... да не говорим за дисонанси с вокала... но как да е :headbang:

Дернята на Стефан е по-яка в ниските тонове. Факт. И ако си земеш викам поне на B хехе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викам да си е C.

Дернята на Стефан е една и съща квото и да свириме ние... логично е че вече е свикнал да свирим от C и по всяква логика, ако не е глух не пави дисонанси.

Ако му сменим настройката ще стане мазало. Освен това си свикнахме със звука от C. А междудругото ти нямаш ли си подфорум за китаристи? Или си мечтаеш да свириш на Tr00 инструмент? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често ми се случва да си претоваря средния пръст от свирене(и от изказване на мнение) и тогава дрънкам с показалец и безимен. Случват ли ви се и на вас такива кахъри - да стържете с два пръста(или 3)пък само на единия да му се появи мехур, да се ожули или нещо да се хецне?

Случвало ми се е ако не свиря интензивно дълго време, след това да ми излизат мазоли най-вече на средния и показалеца! Според мен най-добрия начин да се справиш с това е да си продължаваш докато в мазола не излезе друг мазол, тогава вече върха на пръста става като пластмаса и не усещаш нищо :ph34r: Мисля, че това е най-добрия начин :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често ми се случва да си претоваря средния пръст от свирене(и от изказване на мнение) и тогава дрънкам с показалец и безимен. Случват ли ви се и на вас такива кахъри - да стържете с два пръста(или 3)пък само на единия да му се появи мехур, да се ожули или нещо да се хецне?

Случвало ми се е ако не свиря интензивно дълго време, след това да ми излизат мазоли най-вече на средния и показалеца! Според мен най-добрия начин да се справиш с това е да си продължаваш докато в мазола не излезе друг мазол, тогава вече върха на пръста става като пластмаса и не усещаш нищо :ph34r: Мисля, че това е най-добрия начин :ph34r:

Ххахааха :DA

Обаче при мен след първия мазол ако продължа да свиря, излиза кръв!

Ама е забавно! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами..твърде често се получават мазоли, друг е въпроса дали пръста става като дървен и не ти пречи или се пуква мазола и става грозна гледка ..но го има навсякъде това - и китаристите, че и на барабанистите им излизат мазоли..виж при вокалистите не знам дали им излиза от..микрофона :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен не ми се е случвало от много години....ама не е забавно никак...най-добрата идея е да се остави да мине и да се свири в нарастващо натоварване докато мазолите си станат вечни (хехехе :green: ), радикалната идея да се използва каноконлит (което е силно непрепоръчително)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано аз лично точно с мазоли не съм имал проблеми... говорим за лявата ръка, разбира се... тя постепенно си загрубя доста и без да излизат мазоли си стана с доста твърди краища на пръстите. Иначе никога не пресвирвам с пръсти на дясната ръка, защото така свиря само разни бавни неща или просто за кеф.

А май ще се съберат 3-4 дни, в които няма да пипна баса заради струни и класни, така че съвсем не се притеснявам от такива неща.

 

Междудругото няколко пъти ми се наложи да свиря с лепенка на пръста поради наранявания, но рядко те са били предизвикани изцяло то баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си,че свиренето с пръсти е много по-удобно от тов с перо.Доколкото проблема с мазолите-моите са перманентни от години и не си спомням как беше в началото.)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.