Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-грозната китара


bulby

Recommended Posts

Дам, едва ли китарата струва 8 бона, само защото е с EMG-та.

100% е заради тях,то какво е китара без EMG-та :greenball: ?Няма EMG - няма метал,както повелява традицията. :metalist:  :hooray: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега вече по темата. Ако не сте забелязали хубаво и грозно е нещо изключително субективно, така че не виждам смисъл от обсъждане. Слагайте снимки да гледаме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Субективно е, ама затова има класически модели,страт, лес пол,теле,експлорър,ес-джи и т.н.т защото са общоприети за красиви китари след като над 70 години хората ги харесват.Има и всякакви форми и мелези  с които пуристите не могат да се съгласят.Онова е пример за еклектика.Цялата серия китари на Зак Уайлд е същия пример.Как 10 класически форми поради невъзможността да плати патента на Gibson и поради липса на въображение e пуснал тези ужасни сечива:https://blog.andertons.co.uk/wp-content/uploads/2016/04/Wylde-News.jpg

Пример за липса на вкус и тъпота, явно на някой е било забавно:

http://www.tdpri.com/attachments/36321-gibson-reverse-flying-v-limited-edition-natural-large-jpg.135161/

Това е същата еклектична глупост.Иначе казано кич или чалга.Който както му харесва,

http://www.tdpri.com/attachments/ugly-tele-jpg.82777/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тези китари се канех да покажа и аз ;) Иначе Gibson са ми може би любимите китари, но този reverse-V е наистина недомислица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едно интервю "КИС" обясниха за странните китари,че всичко се прави за визия пред публиката!

А за пари доста хора биха излязли с странни форми китари!

Мисля, че тази тема е да се покажат такива изгъзици,а не да се изтъкват естетическите възгледи и представи на съфорумците!

И най точният термин е -КИЧ

както посочи по горния пост.

Няма нужда да се заяждате заради чуждият КИЧ.

На вкус и на цвет,таварищи нет!

Ама за пари,и по голям кич ще видите.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като да си купиш немско-хамериканска китара с татусите на Джони Деп върху пикгарда (ако може да се нарече така) за 3000 долара :D

 

DJD-BK.jpg

Редактирано от ikonomec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега тука вече си е личен избор дали да си я купиш.И тука не е толкова лоша работата.Дюсенберг са си скъпи китари и Джони Деп свири само с тях(колкото и да не може да свири) и им прави добра реклама.Те явно са решили пък да направят негов модел така да се каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, сигнатурата няма как да не е личен избор.

Джони между другото е страхотен китарист, поне доколкото съм му гледал разни лайв участия с Менсън и Aerosmith. 

Между другото само на Гибсън и Мартин съм го виждал да свири.

А тази марка не я бях чувал преди да попадна на това изпълнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джони свири и с Алис Купър в Холивуд Вампайърс и то предимно с Дюсемберг.Иначе и аз съм го виждал с други китари.Не смятам, че е страхотен от това което съм видял, въпреки че знам че е започнал като музикант и после е станал актьор.

 

Не мисля че тази китара спада към грозните, а ако те кефи Zemaitis правят доста такива подобни китари.

https://www.google.bg/search?q=zemaitis&client=firefox-b&sa=X&biw=1366&bih=674&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwjs1OjbsfTPAhUCOhQKHcL-CsMQsAQILw#imgrc=me95AW5rR3nI_M%3A

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри са, но на лес пол модела им (не помня как се казваше) е толкова малък кътауея,че не може да се достигне до горните позиции.Главата наистина е отврат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.