Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-грозната китара


bulby

Recommended Posts

Не разбирам кво се нападат всички?! Нормално е хората които слушат хеви да предпочитат по-агресивни форми, а блусарите: стратове, лес полове, джазмастъри и тнт.. :slap: На мен лично "флаинг V"-тата са ми апатични, BC rich-ове както и супер стратовете с пламъци и тем подобни шарении.. Предпочитам някое SG или Eastwood Airline-че :rolleyes: .. Или огромния ES-335 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората се нападат едни други, за да разнообразят иначе напълно изчерпаната тема :) . Всъщност е факт, че никой не се интересува от това, кой коя китара намира за красива или грозна. Личният вкус не подлежи на обсъждане по принцип, а и не съществува начин по който обективно да се разреши един спор, ако е базиран само на субективни фактори (вкус). Аз лично визуално харесвам почти всички форми и разновидности (включително и сериозно метълските такива си имат своята естетика, общо взето не харесвам само странните такива, тип мадама, Калашников, торта с бадеми и тн), но когато опре до покупката на китара, избирам по съвсем други критерии, като например звук, качество на изработката, конфигурация на електрониката и хардуера, ергономичност, уместност за дадената ситуация, в която ще използвам инструмента и тн.

 

Сори за офтопика, но без него цялата тема би могла да бъде просто слайд шоуто, което ще получим от Гугъл, ако напишем "Ugly Guitars" и гледаме само картинките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

^ подкрепям, че това са едни от най-грозните китари. Даже не знаех, че се казват Parker :blush: Също едни от най-грозните китари, които съм виждал са тези, чиито ключове са намират на бриджа и на практика нямат глава:

HohnerG3THeadlessGuitarBlackMatteBlackHardware.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееее О_О за телекастер мога да споря о_О не е чак толкова грозна китара е, сеегаа не е красавица ама все пак си има своя чар :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, телекастера по погрешка май го споменават тука :)

Въобще, всички метъли, рокаджии, т.н. трябва ВЕДНАГА да паднат на колене :) , и да се поклонят на бащата/майката на всички модерни електрически китари.

(в смисъл, с плътно тяло, не джаз китара)

Телекастера е култов item, подобно на converse all stars баскетболните (китайски) кецове, и са и горе долу набори.

Ма е много по-култов, щото е арт item. Направо icon.

A най-грозните китари са много ясно - всички стрели, хиксове, светкавици, брадви, рогачи и тем подобни глупости :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тогава предлагам да се поклоним пред култовата икона на 80-те в България :greenball:майката и бащата на метъла :godbless:

 

dsc00219jm.jpg

 

Мислех че си говорим за дизайн все пак ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам едно календарче, от което се къса лист за всеки ден от годината, съответно на него има различна китара. 1/3 от китарите са доста грозни та съм се нагледал на доста странни дъски /особено за март месец бяха ужасТ :D /. Чат-пат преглеждам и какво има за следващите дни /един вид гледам в бъдещето :P / и на листчето за 7-8ми Април, т.е. този уикенд имаше следната гавра :

 

102624436.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=77BFBA49EF87892102A727B1636DE2E604C5C54F5E60EE8F2D8B12E3223D5BB008B46D456221B631

 

Това нещо е от марката Klein, което е малка фирма от Северна Каролина. Модел BF. Произвежда се от 90-те години досега...чудно кой ги купува през цялото това време...или може би още не са продали първата партида :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще, всички метъли, рокаджии, т.н. трябва ВЕДНАГА да паднат на колене :) , и да се поклонят на бащата/майката на всички модерни електрически китари.

(в смисъл, с плътно тяло, не джаз китара)

 

Е ся, то и ние хората сме произлезли от маймуните, ама това значи ли, че трябва да смятаме орангутанКите за секси?? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми харесват всички с някакви странни форми от, които има по една-две бройки произведени колкото някой да се изфука. А от китарите които се произвеждат серийно най не ми харесват B.C. Rich, Parker и доста други ама сега не ми се изреждат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.