Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-грозната китара


bulby

Recommended Posts

Хем ми се ще да кажа " евала за фенщината", щото на мен ми харесва, когато някой влага усилия, време и страст в нещо от което няма да изкара една кофа пари...хем, ох, грозни са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://guitar.ru/articles/instruments/guitars-of-ussr.html

 

http://sovietguitars.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?83203

 

Ето няколко доста интересни реализации от недалечното минало!

Някой, някой....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста грозни китари си има. Включително и някой от "баш метълските" като BC Rich / без да се обиждате, но приличат на нещо с което се изкормват хора /

Все пак най-грозната китара е може би: VOX Phantom / по принцип VOX са майстори на грозните китари /

както и баса на Макартни :  Hoffner 500 / violin design./ - няма по-грозен бас от това. ;-)

 

Дано някой метъл хед не се е обидил ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

:punk_guitar:За някой .. телекастерите са грозни, за други ESP-тата Джеймс Хетфилд сигничър са противни / за мен например /. Така е устроен светът.

То като се замисля този целия топик е доста безмислен и глупав.

:virtuoz:

В крайна сметка ако си кажа кои китари са ми грозни на мен ще обидя 80 процента от пишещите тук ахахахахахаах

Ще се въздържа да ви кажа кои са изключително грозни китари.

Сори ... малко злобно прозвуча .. ама винаги съм искал да го кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен всички извън стандратните са ми повече или по малко грозни.

 

Дори ей това е грозно, въпреки че е красиво..

http://www.jyuenger.com/?p=32515

Но, нефункционалността и самоцелността на формата ме дразни.

 

Стрелите са тъпи и неудобни. По изчанчените форми също.

Опитите за арт криви вариации по страт и други популярни, също. Соц китарите са такива грозни гребла.

Дори данелектро бие на изкуственящина, макар че ретро визията и по-доброто качество ги правят друга бира.

 

Та соло ел китара, добър дизайн, е (според мен):

- разбира се страт. Фендерски, или ибанезки, с по тънки рогца. Пропорционален хубав страт. Някои измислени хедстокове стоят тъпо, други не толкова.

В общи линии, хедсток на фендер и на ibanez. Евентуално някакъв razor. Дори kramer е грозен хедсток.

- теле. Това е бащицата, икона. Харесван или не.

- лес пол дизайн- разбира се. Не липсват и грозни реализации

- gibson ес 330 (slim hollow body) и подобни вариации, на ибанец примерно

- gibson SG - не ми е любима ама.

- пол ред смит

 

Та това е в общи линии. Страт формата е вездесъща, с някой по класически и заоблени и с някои по спортни и стриймлайн изпълнения (пивита, джаксъни, ибанеци, sure).

Аз може от егенето да ми е такъв вкуса, ама в общи линии това разбирам под китара.

Другото са някакви... изцепки :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "Стрелите" и аз тей си мислех, но комшията си взе и е МНОГО удобна. За свирене седнал надали, не съм пробвал. Но инак прав е ужасно удобна. Лошото при нея е, че контролите са малоумно разположени (поне на Гибито). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си купи Ранди Роудс Джаксънче стрела и също твърди, че била много удобна за свирене в седнало положение. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Много е "хубаво" когато китарите нямат форма и са правени без вкус.На всичките може да се вика петното.Накъдето се е разляло натам.И така си е останало.Особено тея руските дръва за огрев.Мюзикмена вече при тях е изгъзица.Чудят се колко повече може да се развали формата.

Това горното ме подсети за ковчега на Зак Уайлд.Неговите пък са съсипани гибсънски форми.Аман вече.

Ами на Албърт Лий сигничър недоразумението?

 

instrument-1.png?1519673442

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.