Jump to content
Българският форум за музиканти

Струнни инструменти


Misunderstood

Recommended Posts

Привет :godbless:

 

Искам да запиша един след друг няколко струнни инструмента - цигулка, виола....и т.н

Помогнете ми да взема решение......за типа микрофон.....за обработката след това и т.н

Би ми било интересно да науча някои тънкости при подобен тип запис.

 

Предварително благодаря на по-знаещите и можещи колеги :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много е трудно да се обясни с няколко приказки това, дето другите го правят с няколкогодишна практика....но на първо време ти трябва мултитрак (Sonar, Cubase или др. от този род), приличен кондензаторен микрофон (повечето от тези, с които се записват вокалите също стават, но има и такива с инструментална насоченост), уши (тях няма как да си ги купиш :blink: ) и известен опит. Останалото...са правилно разположение на инструменталиста спрямо микрофона, точна настройка на входните нива, подходящо смесване и обработка.....нищо работа... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет отново :metalist:

1."Мултитраци" - ползвам отдавна

2."Кондензаторен микрофон" - имам и не само

3."Уши"....ами като се има в предвид, че за изхранването си доголяма степен разчитам на тях:metalist:

4."Опит" точно в тази насока нямам - но пък имам огромното желание :metalist:

 

По-скоро очаквах някакъв съвет за обработката на звука след това - какви плъгин-и мого да ползвам......как и с какво да поработя върху крайния звук

Освен това може би въпроса ми ще се строи глупав на голяма част от вас, но все пак отдавна ме е завладял въпроса - мога ли по някакъв начин да разположа записаните инструменти в пространството на принципа на разположението на симфоничен оркестър

 

Предварително благодаря на ВАС - знаещите и можещите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми, като гледам, писал си "цигулка, виола...." Предполагам не се нуждаеш от корекции, гледай на ниво запис да хванеш максимално реалистично всичко и тва е, после евентуално малко можеш да вдигнеш нивото с някой мастър компресор лимитър, но зависи за каква музика иде реч и внимавай да не ръгнеш толкова компресия, че да ти се загуби динамиката. Поне толко мога да посъветвам. С ефектите - по-добре по-малко, щото е много лесно да сложиш повече. Ръгни един ривърб R1 примерно на Waves, за да имитираш някакво помещение. Абе изпробвай. Пусни семпли някакви тука, ще се чуят и ще получиш рецензии :D Не ти знам помещението, ама гледай да няма реверберации, е, ако е някоя готина зала........ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.