Jump to content
Българският форум за музиканти

Укулеле


Trivium

Recommended Posts

Реших да си взема Mainland Classic Mahogany Concert. Страхотна е. Да ти кажа честно даванeто на 50-60 лв. за някой самоотлепващ се боклук ми идва по-скъпо, отколкото 300$ (китарка + case, тунер и 1-2 книги) за тази Mainland.

Редактирано от Rum Bata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Вчета си взех укулеле и много се кефя :greenangel: Сопрано е и го разнасям на всякъде. Взех го от Фактор, но не е Стаг, а Хохнер и изглежда доста прилично.

 

Питах обаче пича в магазина ако стане нещо със струните какво да правя и той каза, че нямало проблем режели се на 2 от китара и ставали. Добре викам си аз супер, ама като се прибрах настроих го и почнах да хващам по някой друг акорд осъзнах че звука нещо криви. И то само на едната струна ( C - 3тата). И като се загледах то укулелето ми си е със струни от китара срязани на 2. Като гледах туториал клипчета забелязах че на някои укулелета точно тази струна е различен цвят (тя е и най басовата в сопраното).

 

Въпроса ми е - мога ли да я сменя с някоя друга от китара или да се примиря с кривенето?

Редактирано от fefo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers2:

 

Ей това е укулелето според мен:

 

nipperwithuke2.jpg

 

АХХАХАХ... това е зверско бе :) Много ми хареса и потърсих некви простотии и :

http://www.elderly.com/images/new_instrume...-PINK_front.jpg

 

Особено цвета... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@fefo

 

Не съм спец на този инструмент, а само ентусиаст. Не съм чувал за подобни "трикове", макар да съм изчел доста. А доста понаучих и за струните. 3-та е с друг цвят, защото само тя вероятно е с намотка. Вземи си струни за укулеле по интернет. За какво ще купуваш китарни. Има евтини по 2-3 евра.

 

 

 

Кой точно модел е китарата? Lanikai ли е и колко струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на дъното му пише, че е LANIKAI HU212, само че в никой сайт не можах да го намеря такова, каквото изглежда моето, но пък моето е досущ като LANIKAI KOHALA. Мисля че няма аааабсолютно никаква разлика между 2те освен в цвета, но все пак :) Взех го за 60лв и мисля че като за парите си е читаво.

http://www.lanikaiukes.com/ukuleles.html - най долу са и 2те споменати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Значи на дъното му пише, че е LANIKAI HU212, само че в никой сайт не можах да го намеря такова, каквото изглежда моето, но пък моето е досущ като LANIKAI KOHALA. Мисля че няма аааабсолютно никаква разлика между 2те освен в цвета, но все пак :) Взех го за 60лв и мисля че като за парите си е читаво.

http://www.lanikaiukes.com/ukuleles.html - най долу са и 2те споменати

 

Супер. Видях я китарката. Аз направо скочих на solid wood - 310 $ - Kala Solid Acacia Tenor. Приятни мигове с китарката. Убеден съм, че си заслужава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Купих си КALA Solid Acacia Tenor Ukulele. Магия ви казвам. Вярно е, че децата много се лепят за укулелетата, защото е много лесно да просвири малък човек на това, но също така укулелето си е сериозен инструмент. Личи си майсторската изработка. Моята има невероятно мек тон. Силен е и много цветист. Струваше си 310-те долара. С нея върви и твърд кейс, книга с основните акорди и малко уроци (+ CD) и тунерче за укулеле. Хроматично е, просто е малко. Защипва се за края на грифа и може така да си стои винаги на разположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Може ли да питам нещо? Значи, купих си едно от aliexpress. Беше явно по обикновено, никаква марка, за някъде 13 долара, доколкото помня. Принципно изглежда добре, звучи си ...... абе, ядва се. Обаче ми направи впечатление че беше с две тънки струни, които бяха първа и четвърта, и две малко по-дебели по средата. Това нормално ли е? Или китайците толкова са бързали че са разменили местата на струните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas искаше да каже че е нормално :)

 

Предлагам ти да видиш някой урок в нета и ще разбереш по-подробно защо са с такива струни, и как да я настройваш правилно.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Грешката" е вярна. 4 струна G е по-тънка и звучи октава нагоре. Абе, точно това много ме яде. Някой пробвал ли е със струна  D от китара с намотка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал, но това което всъщност ще направиш е буквално да сложиш Капо на 5ти праг на китарата си и ето ти Укелелето със дебела Ре и настроена в друга октава :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апропо , Кремона произвеждат укуелета....аз много се замислям, имайки предвид уникалното съотношение цена качество на китарите им...някой да има Кремона укуеле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Я да докладвам. 4 струна от китара си става много добре на укулеле. Като сложих комплект от китара - 1,2 и 3-та звучаха много глухо, но като върнах  оригиналните си стана супер. Явно качеството на различните комплекти трябва да се напасва...  :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.