Jump to content
Българският форум за музиканти

Oтносно рисковете на покупка от Ebay


Angry Samoan

Recommended Posts

Това не е съвсем вярно. Първо можеш да разгледаш отделно feedback-a като продавач и купувач. И второ - в този ред на мисли рейтингът играе роля както за физически така и за юридически лица. Особено ако се правят големи покупки опрделено си струва да се прочете всяка отделна оценка.

Редактирано от Bakko Limited
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

прави сте Bakko Limited и DILETANT ... но пък като не си знаеш "правата" все може да сечувстваш прецакан.... просто защото не знаеш как да се предпазиш ....

а за това че някой е сложил пак същата китара не значи, че не е магазин и има много и да ги "релиства" ...

... иначе рейтинг за кешБак не се пази.... и ако ти върне парите колкото и да мръннкаш никой няма да разбере, така че продавача има "право" да прати стока само на този който иска(и го устройва) цената иначе нищо не губи като ти върне парите, не можеш да дадеш негативен Фиидбак ,така че рисковете са по- скоро подводни камъни....

друго важно е да се знае до колко(каква сума) пейпал те "застрахова" към конкретния продавач, колкото по- голям рейтин и продажби има продавача толкова по- голяма е сумата за която пейпал гарантира.

 

всичко си пише в ибей... ако има кой да чете

друго нещо което всеки трябва да е склонен да поеме като риск е да прати 2на доставка ... за нещо от което не е доволен, но отговаря на описанието в сайта може да може да върне стоката , но освен че ще плати доставката на обратно ще му върнат пари само за стоката(без 1во началния шипинг)...

 

и други подобни тънкости който трябва да се вземат под внимание и да се оценят рисковете

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става примерно, когато за една стока, няма "bidders", няма наддаване и купувачи, продвачът сваля ли продукта от eBay, след като изтече времето, и после го качва на по-ниска цена?

и например ако тебе те интересува този продукт, трябва ли веднага да купиш продукта или да изчакаш да бъде качен по-късно сътветно на по-ниска цена?

какви са най-често срещаните практики?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако никой не е наддал - продуктът си остава за купувача след изтичането на търга. След това той го качва отново ако иска:

1. с определена начална цена - обикновено 1 евро/усд

2. с опция buy it now - определена фиксирана цена, за която продукта се купува веднага - без наддаване и без изчакване на края на търга

3. с комбинация от двете

 

Обикновено за готините предмети няма да остане без наддаващи - повярвайте ми, знам го от опит хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже модовете са затворили темата за митниците, искам да попитам тук за това, което все пак е пряко сързано с пазаруването от eBay - как да освободим стоката по възможно най-изгодния за нас начин, т.е. без да платим мито и най-вече ДДС, сещате се какво имам предид.....:)...

нека някой който има опит с това да сподели или може да ми пише на лс, че ми е спешно ;)

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трудно ще минеш без ДДС и мито, освен ако не решиш да минеш по заобиколния път - т.е. с рушвет.

 

Аз лично също съм пред дилемата да поръчам китара от Япония през ebay, нищо чудно да става въпрос за същия продавач. Но по-скоро смятам да го помоля, преди да му преведа парите, да обяви по-ниска стойност на пратката (примерно около $300 вместо реалните $1100 :D ) и просто да платя по-малко ДДС и мито.

 

Пиши как са минали нещата при теб, ако вече имаш някакво развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Angermeans нещо над което да помислиш дали си заслужава ....

китарата като се застрахова , на каква цена се прави ????.... все пак заслужава ли си този риск

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги , когато купуваш от немагазин има риск. Друг е въпроса , че като купуваш от магазин пак има риск. Те за това използват нашенските сергии да надуят цените.

Моят бас е от e-bay , но имах приятел на острова , който го е приел и ми го донесе като ръчен багаж. Мога само да кажа , че никога не бих си позволил такава китара от магазин в бг...а останаха и за почерпка... Не , че е върховната китара , но тук трябваше да дам в пъти повече..

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава си на 100%, китарата е уникална и е точно това, което търся.

 

Вече се свързах с него и се разбрахме за доставката, декларираната стойност и тн., довечера поръчвам :thumbs_up:

 

@Angermeans нещо над което да помислиш дали си заслужава ....

китарата като се застрахова , на каква цена се прави ????.... все пак заслужава ли си този риск

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, нещо по-класическо като тип, но не толкова популярно във форума, надявам се да пиша във темата с фукането след седмица и нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.