Jump to content
Българският форум за музиканти

Oтносно рисковете на покупка от Ebay


Angry Samoan

Recommended Posts

Харесал съм си една китарка от ebay , обаче селърът има 0% feedback, т.е това изглежда му е първата продажба или просто няма feedback. Интересува ме има ли рискове при такава покупка или не, защото съм се почти навил за тази китара.

 

Благодаря предварително за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ако плащаш с пейПал ..и е "магазин" а не частна продажба .... НЯМА РИСКОВЕ......

друго което може да видиш е кога е регистриран продавача....

 

"бонуса" на новите продавачи е, че държат по- ниски цени ... за да понатрупат "рейтинг"

 

ако не е тайна какво/от къде ще купуваш може да споделиш за да прочетем и ние по- точно

 

едит:говоря за притеснения от рода на <недоставена> и т.н. ... но относно качеството си е РИСК... трябва добре да прочетеш детайлите ,за удари, кога може да я върнеш и т.н.

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи доколкото успях да видя частна продажба е, с shipping US only, човекът е ригистриран преди близо 10 години. Според описанието китарата е 2004, позлвана е в къщи, "mint condition", "never been out of the house (smoke - free enviroment)" и т.н. От снимките доколкото се вижда излгежда запазена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с <shipping US only> ти се реша проблема....

друго ... цените на нещата РЯЗКО скачат последните 12ч,така че може да не е толкоз изгодно

ако не си в УС доставката ще е около $100-обикновенно ....=>мито,ддс ++ така че не се знае какъФ келепир ще е

..иначе дори и да е часно лице ... ако е с пейПал плащането иБей може да те предпази за недоставена стока.. а за повредена искай да е застрахована

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Винаги има рискове! :)

Например ще ви дам следния пример за пример: Купих си Мак от еБей, селера имаше як фийдбек и всичко беше 6, но така и не изпрати машината. А 2-3 дни след плащането статусът му стана "not longer registered user"... :D

Добре, че еБей и ПейПал възстановиха парите, че бяхме наринали към 600$... :)

 

Не съм казал, но пак повтарям - Винаги има рискове!

Забравяли са да ми сложат някои неща при масова поръчка, след което са ми ги пращали отделно за тяхна сметка; вземали са ми по-малко пари за шипинг; вземали са ми повече пари и са ми връщали ресто; вземали са ми повече и туй-то; връщали са ми пари, защото не съм видял някакви отстъпки и съм платил повече (моя грешка); изпращали са ми по-скъпи джаджи (тяхна грешка); обещавали са ми ниско декларирана стойност, след което се оказва, че "oops, i forgot" и съм плащал 100$ мито, ДДС и такси и т.н. и т.н. Много зависи от хората отсреща. Късмет на всички! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко което каза <Цецо> е така.....

 

... оттук нататък въпроса е какво значи риск:

- да не ти върнат парите !?!?! - не е невъзможно, но малко вероятно с пейПал ... например може да изпуснеш срока, в който можеш да си поискаш обратно парите(твоя грешка !!!)

- да си поръчаш "китара" за концерт, който ти е след 2седмици, а тя да доиде след месец !!! .. и вече да не ти трябва ... това вече не е проблем с ибей ами с пощите

 

личен пример: поръчвал съм си 2-3 пъти каподастър planetWaves.. който всеки път не е идвал .. незнайно защо... връщали са ми парите, но пък риска никога да не дойде нещо ВИНАГИ го има....

... забравял съм да си "поискам" парите (докато бях на море) ... и нито пари нито стока

 

така че варианти всякакви.....

 

някой продавачи пишат "за незастрахована стока не носим отговорност... нито за това дали ще дойде.. нито в какъв вид ще дойде... така че там ТРЯВБА да се иска застраховка(обикновенно е някаква символична(смешна) сума)

 

а примера с митницата (сподер мен) не е за графата РИСК .. ами си е реалност и човек трябва да го има това впредвид

за 2 часовника съм седял 4-5часа на митница....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

А като спечелиш някакъв аукцион с наддаване, какво става, трябва да влезеш в paypal акаунта си и да преведеш цялата сума или тя сама се заверява от сметката :punk_guitar:, понеже досега съм ползвал само Buy It Now опцията...:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичайно получаваш на мейла си фактурата от продавача с цената+шипинга и оттам има бутон pay now , следваш инструкциите и плащаш с paypal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, плащането през пейпал е лесно, оглеждай се за инструкции точно какво да правиш. А ако плащането е по банков път ще получиш данните за сметката на продавача и остава да преведеш парите - с интернет банкиране, нормален превод...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, един приятел си взи BC rich от ибей и като го докараха се оказа че при шипинга, или незнам си по какъв начин, едното рогче на главата малко се поотчупило и му намалиха цената с 20%... което си е бая оферта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми изпратиха една китара от Япония в най-обикновен гигбег преди да успея да се свържа с продавача (заради часовата разлика) и да го помоля да ми осгури хард кейс..

Има ли някой с подобен опит да сподели в колко от случаите на подобни пратки има шанс китарата да се увреди при изпращането. Все пак е купена от голям уеб шоп, който се предполага че има опит в подобни неща..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм получавал китара от Германия добре опакована в кашон и всичко си беше наред.

Ако е само в гигбег ми се струва доста рисково, чако от Япония ще я тръскат по н-броя летища и т.н.

Дано да е опакована добре с разни омекотителни материали, пък били дори и вестници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, рискове има !

Вчера видях китарата дето я платих на един продавач преди време пак да се продава.Не ми я пратил чавека и решил да я пусне още веднъж да и вземе парите...Ебей ми казват че са минали вече 45 дни инищо не могат да направят.Е 300 паунда назад ...., а оня педал имаше 100продента рейтинг.

Здраве да е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sdj ... да рискове има ..ама в твоя случай бих казал, че ти си си виновен(че си пропуснал срока - продавача не е виновен), какво съм писал март месец с пейПал почти няма рискове да останеш без пари... може да се минеш с 2на доставка(и за да му я върнеш), но това е като не си доволен от стоката....

 

а колкото до рейтинга ... и аз имам 100% рейтинг ама нямам нито една продажба.... в момента е по- страшно в пазаруването е митото(ако не е от ЕС)

а това с рейтинга .. има смисъл ако "продавача" не е физическо лице

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.