Jump to content
Българският форум за музиканти

Great Gig In The Sky


Aquarelle

Recommended Posts

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:yahoo:

Това Акварелно Момиче още няма "досие" във форума, а какъв фурор настана в нейната тема!

Така се прави! :cheers:

 

И аз благодаря за прекрасните коментари!

 

И, да, днес за първи път реших да се похваля с линк в подписа си и esnips-ът се срина!

(Малко параноидно. Като оня от Говорилнята, дето форумът му пише по 100 мейла на ден... :greenangel: )

 

Ето нов линк: http://www.4shared.com/file/93424624/20b8d...e_Angelina.html

Ай, на хаирлия да е поне с тоя сървър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и на двете моми!!!! :P:crying::)

 

Чудесно изсвирено и изпято!

 

Сърцато !!!

 

 

пп

 

Ангелинке, все пак една идейка по-мънкинко вибрато :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x, Полифоне!

(Вече ще те кръстя "Полифон-вибратото". Пусни си Натали Имбрулия - да мирнеш... :) .)

 

Ох, с риск да стана нахална пред Aquarelle, мога ли да помоля само за... едно парче:

(от Amused to Death на Роджър Уотърс)... Знам го дъх по дъх.

Няма да се засегна, ако откажеш.

 

Малко взех да го давам като алкохлиците - без едно (парче) мога, ама само с едно - не... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди съм споделял, че рядко ми допадат кавъри на PF (любимата ми група още от детската градина...)...

 

Изпълнението на двете дами е наистина впечатляващо. Емоционално и истинско, както подхожда за такова парче. Да, вибратото на Angelina и на мен ми идва в повечко, но... много на душмани, нали така? ;)

И наистина много ме радва, че във форума има хора, които харесват, свирят и пеят нещата на PF. Btw ако наистина сте им фенове, гледайте самостоятелните концерти на Гилмор...................................

 

А, да, иска ми се да чуя някой ден различна интерпретация на подобна мащабна композиция - не изсвирване/изпяване на оригинала, а трансформирането му в нещо друго. HINT: ако имате време и желание, чуйте версията на Perfect Circle на "Imagine" на The Beatles - съвсем друга атмосфера, послание и т.н., но отново велико парче.

 

 

Rock on, ladies! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това парче на Roger Waters да си призная изобщо не го бях чувала... Хубавко е, но не бих си позволила да свиря нещо, преди да съм го почувствала и изживяла...затова в повечето случаи предпочитам да си свиря мои идейки :)

 

А що се отнася до кавърите на Pink Floyd - може и да ме оплюете, но единственият сполучлив такъв (според мен), е Another Brick In The Wall във варианта на Korn. Мисля, че само те са успели да пресъздадат достатъчно точно емоцията и атмосферата на парчето.

 

Иначе за Imagine - :) наистина много интересен поглед върху песента...и доста приятен :rocker:

 

П.П. Ангелина - съжалявам, че няма да мога да удовлетворя молбата ти...поне засега... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна стана темата...

Най-напред - зададена е така, че тука се "преброихме" шепата хора, дето изобщо сме чули за това парче.

Второ (и това много ме кефи) - появи се човек, който да изрази мнението: "Не обичам кавъри на Флойд".

И аз също. Дори не си мечтая да интерпретирам техни парчета. Поне не и до момента. Комфортно ми е Флойд да са си Флойд...

 

За вибратото - подписвам пълна и безусловна капитулация! :) От утре почвам да пея те така: Great Gig - от 2:40 мин. нататък е особено влудяващо.

 

Aquarelle, не е проблем това, че се придържаш към собствените си идеи (голяма работа за молбата ми...) Даже напротив! Има в твоето пиано една... проникновена простота, която нямаше да се усети, ако не е наистина преживяна.

 

И понеже се засегна идеята за кавърите като интерпретаторски прочит, което аз много ценя, ще си позволя да пусна и аз линк към известно парче (Don't Let Me Down) на любима група (Beatles), с мнооого сменена физиономия: Annie Lennox (Unplugged)

 

(Само за протокола: Imagine е на Джон Ленън. Ама тоа кавър... :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ленъкс е желязна, както се очакваше...

 

Иначе, за кавъри на Флойд - ето какво мислят Foo Fighters и

по въпроса...

 

O.S.I. имаха един наистина много силен кавър на "Set The Controlls For The Heart Of The Sun", но не мога да го открия сега.

 

Чакаме още кавъри на PF от съфорумци.

 

В памет на Сид и Райт... примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Have a Cigar страхотно!

 

Aquarelle, едно предложение имам към теб: помоли Модовете да преместят темата в "Джем". Китаристите ще й наскачат "трупешката"... :) . (А и мене ме тегли да пробвам още глупости, ама в тоя куц раздел, то да му стане неудобно на човек...)

 

Изсвирила си пианото с един... гениален финес, и динамичното изграждане си е там, и обръщението на акордите в интрото. Мноо супер! (Колко по го слушам, толко по ме кефи...)

И има място за други живи хора при такова изпълнение.

Ще чуем страхотни неща, убедена съм!

 

(Може и BlueZone да се излъже да дрънне едни "китарки на масичка", дето не знам как се казват, но ги свирят на интрото по концертните варианти.)

 

Молим те, изпълни ми поне таа молба... :thumbs_up:

Редактирано от Angelina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е любимото на Пинк Флойд. Изкъртихте ме от кеф :thumbs_up:

 

@Aquarelle, много ме радва че нахлуваш в музикантския форум с музика ...

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за "Джем"-раздела не е лоша идея...всъщност дори в началото си мислех да я пусна тая темичка там, но не очаквах, че ще има чак такъв апетит към тази ми интерпретация :)

 

Пък за "китарите на масичка" - и мен много ме радват... жалко че тук не е популярен този инструмент... :D

 

Така, като се замисля, май само за Мишо Шишков знам да свири на такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно Гилмор свири на това:

 

Excel_p_d.jpg

 

Което се казва Table Steel Guitar. Иначе другото попуярно такова е Pedal Steel Guitar:

 

Carter_Whited10.jpg

 

А пък аз свиря (засега) само на Lap Steel Guitar:

 

G5700_xl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dark Side Of The Moon е вечен албум и колкото и да се връща човек към него е винаги актуален и въздействащ. Моите адмирации към двете дами, които ни поднесоха нещо наистина впечатляващо и внушително.

:cheers2::):)

 

Що се касае до кавърите на Флойд, които всеки прави, има всякакви и тъпи и готини нека не изпадаме в полемики - нормално е. По-важното е, че който се е захванал да изсвири нещо на тази група все пак е стигнал до музиката им и е попил по нещо оттам. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.