Jump to content
Българският форум за музиканти

СЧУПЕН ТРЪС РОД


Recommended Posts

Счупи се тръс рода на втората ми китарка и не знам как да действам ся. :greenangel:

Някой да има съвет как се разлепя фретборд и как се поправя тръс род без да навредя

допълнително на китарката???

 

Или да попитам дали има някой който може да поправи китарката вместо да се мъча??

 

Мерси предварително!

 

Поздрави!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЮТИЕР! Не знаеш с какво ти е лепен фборда, че да знаеш как да процедираш с разлепянето, така че най-добре дай на човек, който ще погледне и ще разбере от раз. Има тема с координати.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш ръчна фреза с мека връзка и малко сръчност,ще се справиш сам.Не опитвай да ги цепиш!Изненадата ще бъде голяма,колкото един нов гриф.

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Мерси за отзивите за помощ но успях да се справя сам.

 

Оказа се че с макетно ножче фретборда се отлепя много успешно и гладко.

На тръсрода беше скъсана заварка на най-долната част която съединява двете стоманени пръчки, което

е разбираемо след като братята китайци са сложили по една плюнчица спойка от двете страни с телоподаващо колкото да се отбие номера.Нищо което добрия стар електожен не може да оправи.

Двете части на грифа бяха изшкурени и залепени с Bison super wood (едно жълто шишенце с бързосъхнещо лепило).

три стягички един парцал да не се наранява грифа и една летвичка да разпредели натиска на стегичките върху фретборда и хоп,магия.След един час съхнене китарата беше готова за нови подвизи.

 

Пак благодаря за отзивите :dance:

Редактирано от zmeq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Оказа се че с макетно ножче фретборда се отлепя много успешно и гладко...

 

Каква е китарката (грифа), че толково лесно да се отлепя фингърборда? Предполагам инструмента е нов. Така като чета сякаш ФБ-да е бил лепен с дъвка :virtuoz:. Не би трябало да е така.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми се е случвало с китара на "Фактор" на нея фборда беше тръгнал да се разлепя сам де и аз го доразлепих с макетния нож за да го залепя на цяло....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми се е случвало с китара на "Фактор" на нея фборда беше тръгнал да се разлепя сам де и аз го доразлепих с макетния нож за да го залепя на цяло....

 

:hysterical:

Тва е направо подигравка! На мен не ми се е случвало, но с китара на мой познат да.

Разбирам, че човек плаща малко и получава малко. За мен обаче това "малко" се изразява в по-нискокачествен дървен материал, по-нискокачествен хардуер - ключове, тремоло... Кофти адаптери, нът, проблеми с интониране и фалшивеене - ОК, тва са неща, които човек може да очаква от китара за ~250лв. ама ЧАК пък Фборда да ти се разляпа... Сигурно са нямали стеги... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък може би, за да изкарваш 100-ина бройки от мазето в някое забутано селце в провинцията Джьонг Дунг Уйен не можеш да си позволиш да чакаш 24 часа за хващане на лепилото => нормално е да се разлепят пък ако ще и 100 стеги да сложиш и лепилото да "хваща" за 5 минути.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Каква е китарката (грифа), че толково лесно да се отлепя фингърборда? Предполагам инструмента е нов. Така като чета сякаш ФБ-да е бил лепен с дъвка blink.gif. Не би трябало да е така.

 

К. Димитров

 

Споменах го метафорично!!

Китарката е "ФАКТОР"

Действително преди това пробвах с шпакличка,но успях само леко да разлепя фретборда откъм нъта.

Истината беше при макетното ножче, отне ми малко време да мина целия гриф но накрая стана доста прецизно.

 

Лепилото си беше хванало добре!!!

Редактирано от zmeq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:

 

Аз си казах "БАСИ!" :D Браво, че си се справил, иначе.

 

Може ли снимка на ремонтираната вече китара? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

surprise.gif

 

Аз си казах "БАСИ!" biggrin.gif Браво, че си се справил, иначе.

 

Може ли снимка на ремонтираната вече китара? smile.gif

 

Скоро може да сложа една две снимчици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.