Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой да си има микрофон?


BLOODy

Recommended Posts

Shure са най-яките микрофони във всяко едно отношение.

За клубно пеене най добри са SM58 и Beta58, като Beta58 e по-отворен към високите честоти и е по-чувствителен. А големия плюс на SM58 е, че шпулата му е подстилена и е "идиотоустойчив". И да го изпускаш по сцената и да го хвърляш по барабаниста - няма проблеми! А за дистанционните микрофони си прав - има разлика. Малко по " рехаво звучат ". Предполагам, че това се дължи на разпространението на звука с радиовълните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го хвърлиш по барабаниста, изобщо няма да ти го върне, щото ще си го сложи да му озвучава барабанчето и ще си остане завинаги негов. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го хвърлиш по барабаниста, изобщо няма да ти го върне, щото ще си го сложи да му озвучава барабанчето и ще си остане завинаги негов. 
:D:(:(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
забелязах качествена разлика в безжичните варианти SM58, спрямо техните кабелни аналози.

Ползвам SM58,който ми е подарък(това към темата),иначе честотната характеристика му е от 50Hz до 15kHz,такава каквато е и на неговия близнак УКВ вариантът.Моето обяснение за минмималната разлика в звученето на единия от дргия е, че УКВ вариантът е със собствен предусилвател който си има и собствен "gen"Като цяло истинският звук ,който влиза в пулта е с една идея пред каннония вариант.Не че от пулта нивата не могат да бъдат изравнени,но дори и изравнени същинският звук на УКВто изпъква...в това си мисля че е разликата.Допускам ,че може и да греша(не съм с техническо образование)

Харесва ми и модела на EV N/D 967 пробвал съм го,звучи страхотно(пасва ми на гласа).В зависимост от гласа трябва да се подбира микрофон,а не според марката и скъпотатат му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гоня "терци"-всякакви, нужно и ненужно :) с AKG C420 много удобен за барабанисти, подарък от приятели

вижте го ако искате : http://media.zzounds.com/media/brand,zzoun...89eae9781e7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пея с квото има по репетиционните :rolleyes: .

Бих казал, че в 92 микрофоните не стават, в pj са добри явно са нови, в княжево не съм ходил скоро, но и там не бяха първа малдост......хахха ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как не съм се похвалил? Имам Stagg. Нищо особено, но да си попейвам вкъщи е много яко :bravo:

Купих неотдавна на вокалистката ни Stagg IMP500

И двамата сме предоволни от съотношението цена-качество!

не бях очаквал! :godbless:

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.